Naujausia Kremliaus propagandos klastotė, arba Kaip fotošopu sukuriama „sensacija“

Profesionalus fotografas Ilja Varlamovas savo „Live Journal“ tinklaraščio puslapyje atskleidžia klastotes, kuriomis Rusijos televizijos „Pirmasis kanalas“siekia įtikinti auditoriją, jog Malaizijos keleivinį lėktuvą numušė ukrainiečių karo lėktuvas.

Ilya Varlamov | zyalt.livejournal.com

Pirmasis „fotošopo“ srityje


Visas paveikslėlis. Originalo nuoroda.

Šiandien (lapkričio 14 d. – vertėjo past.) [Rusijos televizijos] „Pirmasis kanalas“ visai šaliai pateikė liepos 17-ąją dieną įvykusios Malaizijos Boeingo katastrofos savąją versiją. Tuomet žuvo 298 žmonės, ir tikslios įvykio aplinkybės iki šiol lieka neišaiškintos. „Pirmasis kanalas“ žiūrovams pristatė neva palydovines nuotraukas, kuriose neva matyti, kaip naikintuvas numuša lėktuvą. Detalus nagrinėjimas atskleidė, jog tai – [paveikslėlių redagavimo programos] „Photoshop“ priemonėmis sulipdyta šiurkšti klastotė, kurią televizijos kanalo redaktoriai iškapstė sąmokslo teorijas skleidžiančiame forume.

Štai kas čia konkrečiai nesutampa.

1. Nuotrauka paimta iš 2012-aisiais metais darytų Google žemėlapių, štai tik vienas palyginimų pavyzdys:

2. Nuotraukoje neva matomas [naikintuvas] SU-27, tačiau tai jokiu būdu ne MIG-29, apie kurį kalbama reportaže. Štai palyginimas, atkreipkite dėmesį į [naikintuvo] galinių sparnų konfigūraciją:

3. Nuotraukoje matomi naikintuvo ir [keleivinio] lėktuvo dydžiai kelia didelių abejonių. Štai pavyzdžiai, kaip palydovų nuotraukose atrodo skrendantis lėktuvas.

Dar keletas žodžių apie dydžius: dešinėje po naikintuvu matomo miško masyvo šiaurinio pakraščio ilgis – apie 850 metrų… „MIG“ sparnų plotis sudaro 11,36 m… Jeigu atsižvelgtume į tai, jog išvardyti dydžiai „fotonuotraukoje“ vizualiai teisingi, tuomet ši [palydovo] „nuotrauka“ turėjo būti padaryta iš gerokai mažesnio nei 10-ties km aukščio…

4. Nuotraukoje parodyta vieta nuo lėktuvo sudužimo vietos nutolusi 60-čia kilometrų:

5. Nuotraukoje nurodytas laikas nesutampa su tuo laiku, kuomet buvo numuštas lėktuvas (jis buvo numuštas UTC 13:21 val.). Tad nuotraukoje nurodytas laikas (UTC 1:19:47) turėtų atitikti nakties metą:

6. A.Navalnas išsiaiškino, jog reportaže parodytas ekspertas iš tikrųjų nėra inžinierius ir nėra įgijęs techninio išsilavinimo.

7. „Google“ paieškoje įvedus žodžius „Boeing vaizdas iš viršaus“, pirmiausia pateikiamas šis paveikslėlis:


Skelbdamas šią nuotrauką savo „Twitter“ puslapyje, Maksimas Kacas rašo: „Įdomu, ar jie Boeingo atvaizdą taip pat tiesiog įkėlė į „Google“? Ar tai sutapimas? Pirmasis paveikslėlis, kuris pateikiamas įvedus [paieškos žodžius] „Boeingas vaizdas iš viršaus“.

8. Rusijos inžinierių sąjungos vadovas Vladimiras Salujanovas šitaip komentuoja nuotraukos autentiškumą:

Klausimas: Ar jūs patikrinote, jog ši nuotrauka yra autentiška?
Atsakymas: O kaip mes tai galime patikrinti? Ji mus pasiekė per interneto tinklą.

Reportažo vaizdo įrašas:

Detalus nagrinėjimas:

Šią „sensaciją“ paskelbė šios žiniasklaidos priemonės:

„Moskovskij komsomolec“ (jau pašalino klastotę)
Dni.ru
Vesti.ru
NTV
LifeNews
„Govorit Moskva“
TASS
Lenta.ru
Televizijos kanalas „Zvezda“
„Komsomolskaja pravda“

Tai tik vienas iš informacinio karo epizodų. Tad nesikliaukite televizoriumi – nesileiskite teršiami.

zyalt.livejournal.com

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
komentaras

Tiesas užklojo beretės.ALELIUJA.

Juozapas--- putlermentarui

Goželi, jau geriau būtum patylėjęs.
Eilinį kartą apsikakojote iki ausų.
Jūs, ruskiai-puterastai apsišikote, apsimelavote, buvote sugauti už nagų ir dar turite įžūlumo kaltinti šį portalą.
Viršūnė.
Ne „beretės” Tiesą užklodinėja, o jūsiškiai vatnikai-gebistėliai.
Beja niekur pasaulyje beretė nėra neigiamą atspalvį turintis daiktas.
Net Lietuvoje šio žodžio valkiojimas būdingas tik nupopsėjusiems debilams ar režimo propagandonams.
Normalūs žmonės nedaro baubo iš berečių.
Bet,…
Visame pasaulyje žodžiai „vatnikas”, „fufaika”, „šimtasiūlė” asocijuojasi su prasigėrusių, atsilikusių ir bukų ruskijos gyventojų daugumos įvaizdžiu.
Amen.

Skorpė

PATS TU TOKS…gal palaukim IŠVADŲ…o nerėkim , kad tik rusas ir niekas kitas….VA apie klastotes prajuokino SLIEKO ar tai LOCHNESO pabaisos foto , kur TIPO RUSIJOS laivas 🙂 🙂 pasirodo Rusijos laivas guminis, jis gali raitytis kaip gyvatė ir pėdsakas nesiskiria nuo užfiksuoto pačio laivo… sliekas visas iškilus…. Tai KAS KĄ KLASTOJA – DIDELIS KLAUSIMAS…ar Ukrainoje užkastos moterys , tame tarpe ir nėščia , už nugaros surištomis rankomis yra KLASTOTĖ ??? Ar PAČIOS UKRAINOS NEGYDOMI TYČIA kareivukai, jau nekalbant apie paimtus į nelaisvę – YRA KLASTOTĖ ??? AR norėjimas tipo TAIKOS važinėjantis ant tanko ir žiūrint per žiūronus ką čia geriau PAŠOVUS _ YRA KLASTOTĖ ???????

Nuomonė

Beretė smegenis užspaudė Juozapui, vargšas net mąstyti nebegali 🙂
Amen.

zoom

cia reikia atkreipti demesi ne i nuotrauka o i data kada ji pateikta(pries pat sammita Australijoje)Nors informacija ir paviesinta 1 kanalu ir ivardintas kazkoks saltinys,tatciau!Tai nera 1 valstybes asmuo,kai buvo paviesintas suklastotas audio irasas! Stengtasi tesiog isjudinti situacija!Deja labai apgailetynai ir ciniskai atrodo pasaulio taip vadinamas elytas!

zoom buvau teisus!

осле вчерашней телепередачи «Однако» с Михаилом Леонтьевым на Первом канале интернеты взбурлили — в том числе и фекалиями. В центре фекалий — вопрос «фейк или не фейк»: то есть показали нам в телевизоре правильный снимок, на котором боевой самолёт киевской хунты сбивает пассажирский «Боинг», или снимок поддельный. Граждане, не о том бурление. Фактом является на самом деле не «фейк/не фейк». Этого, кстати, даже и не пытался устанавливать Леонтьев — о чём и сказал в телепередаче вполне себе понятным русским языком. А тот, кто установить способен, — в интернетных бурлениях не участвует. Потому что и так всё знает. Фактом является демонстрация этой картинки на Первом канале накануне «большой двадцатки». Всё. И вот только на этом факте можно строить какие-то суждения и… Skaityti daugiau »

Beta

Ką jie apgauti įdomu nori? Padorūs žmonės Putino į savo draugiją jau nepriima, o jie akis išpūtę toliau meluoja.

Povilas

Juozapai, man darosi neramu skaitant tokias ir panašias frazes: „Visame pasaulyje žodžiai “vatnikas”, “fufaika”, “šimtasiūlė” asocijuojasi su prasigėrusių, atsilikusių ir bukų ruskijos gyventojų daugumos įvaizdžiu.” Neramu todėl, kad po tokiais žodžiais slepiasi neapykanta tautai. Gudručių kurstoma isterija jau privedė prie to, kad daugelis eilinių rusų nekenčia „chocholų-benderovcų”. „pribaltų”, „jankių”… Jie jau pasiruošę kariauti su tais neapkenčiamaisiais. Tie gudručiai apsukriai išnaudoja puikią rusų savybę – patriotiškumą. Manipuliacijomis, klastotėmis ir propaganda paversdami tą savybę visiškai kitokia savybe – neapykanta kitoms tautoms. Apmaudu, kad mes leidžiame sau atsakyti jiems tuo pačiu – neapykanta rusų tautai. Procesas irgi skatinamas manipuliacijomis, klastotėmis bei propaganda. Klausimai tik tokie: -ar eiliniam rusui to reikia, ar jis geriau gyvens nuo to? -ar eiliniam lietuviui (ukrainiečiui, europiečiui…) to reikia?… Skaityti daugiau »

o cia kieno  darbelis?
Juozapas ---Povilui

Sveikas. Kodėl taip kalbu? Nepolitkorektiška? Aš labai nepolitkorektiškas. Nuolaidžiavimas skatina agresiją. Visada. Tačiau niekas negalėtų man prikišti polinkio į nacizmą. Lietuviams kurie yra buki, tamsūs ir savanoriškai degraduojantys -esu ne mažiau nepakantus. Ne dėl aštraus nepakantumo blogiui, ne dėl politkorektiškumo stokos kyla karai. Karai kyla dėl Tiesos nesakymo. Kymnaš, krymnaš, krymnaš -čia kas? Rusai, ar kokie zulusai ar maoriai šaukia nuo Smolensko iki Magadano? Kieno „gradai” užmušinėja ukrainiečius- abisinų, peruiečių ar gal rusų? Kas kasdieną pilą terabaitus melo apie Lietuvą, Latviją, Estiją, Ukrainą, kas dar netrukus to melo dozes žada padidinti per visokius sputnikus? Ar ne „Liuksemburgo radijas” Ne? Tai gal Vatikano radijas? Ne? A-a-a-a… Vis tik tie patys rusai, O kas kas dien pažeidinėja mūsų vandens ir oro erdvę,… Skaityti daugiau »

Povilas

Juozapai, pasakysiu trumpiau.
Bijau, kad mes tampame tokie pat, kaip tie 86%(?) rusų.
Jie įsitikinę, kad geriausia pasaulyje spalva – raudona ir aplinkiniai privalo dažytis raudonai.
Tai jeigu mes analogiškom priemonėm pradėsim įrodinėti, kad teisingiausia spalva pasaulyje – žydra ir bandysim tuos raudonus rusus nudažyti žydrai, tai kuo mes skirsimės nuo jų?

Povilas

Pailiustruosiu tai, ką bandžiau pasakyti žodžiais.
Šis straipsnis demaskuoja vienos pusės klastotę. Puiku.
Kolega komentatorius nurodo į priešingos pusės klastotę ir jos demaskavimą:
o cia kieno darbelis? 2014-11-16 18:14
http://www.ekspertai.eu/prieso-feiko-tankas-sekmingai-sunaikintas/. Irgi puiku.
Klastotėmis kovojama prieš klastotes.
Mes – vienoje iš klastotojų pusių.
Man tai nepatinka.

Juozapas---Povilui

Mes- savoka realityvi. Ar aš , Tu, Liepa, Diedukas ir kiti kolegos yra mes kartu su KK2 gerbėjais, kartu su pijokais , kartu su visokio plauko kapital-komunistais ir vakarykščiais kgb agentais? Ar mes tai buvimas viename būtyje su stankūnaite, wckauskiene ir 240 omonininkų? Aš nenoriu tarti „Mes” turėdamas omenyje tokią kompaniją. Aš neturiu galvoje „mes” kai kalbama apie priešpriešą su putlerio maskoliais. Nes grybauckinė, raselė koncervų bei delfių propaganda neturi nieko bendro su tuo ką apie rusyną galvoju aš. Anie klykia „rūsaipuooola” dėl savų sumetimų kurie su mano nemeile ordos imperijai neturi nieko bendro. Ta paviršutiniškai suvokiama ir dirbtinai primetama niveliacija ir turi kelti susirūpinimą. Dirbtinas savokų sumakalavimas yra blogai. Tačiau ko būsime verti, jeigu bijodami išsipurvinti , bijodami supanašėti… Skaityti daugiau »

Povilas - Juozapui.

Šįkart nesiginčysiu, nes ginčytis nėra dėl ko.
Štai ką tik pasiklausiau vieno iš mėgiamų mano atlikėjų:
https://www.youtube.com/watch?v=y9wFY8dtc3s
Puiki daina Rusijai.
Bet kai geriau pagalvoji, ne tik Rusijai…

Liepa

Po Jūsų paskutiniuoju komentaru labai pasirašau, Juozapai.//Gaila to procento šviesių rusų, bet dar apmaudžiau dėl”savų” avinų ir kailį išvertusių bolševikų-„ganytojų”.Iš dalies suprantu Povilą,bet kai neseniai dar kartą lankiausi Grūto parke, labai ryškiai ir skaudžiai pajutau, kiek pavogta gyvenimų šitoj Raudonoj imperijoj…//Labiausiai įsiminė ir ryškiausiai tame siaubo muziejuj švietė Lietuvos partizanų nuotraukos; sušaudytų, nukankintų, bet išsaugojusių savo Sielas.// „Prisitaikymas”irgi labai brangiai kainuoja..Nemaišykim pakantumo, pagarbos su prisitaikėliškumu dėl baimės išlikti, turėti duonos kąsnį, „šiltą” vietelę ar pan. // Vienareikšmiškai pritariu „Lietuva- nei rytams nei vakarams, o lietuviais save laikantiems D-vo vaikams”.// Yra tas Trečias Kelias. Yra. Deja, daugelis net tokią mintį bijo sau į galvelę įsileisti. Kodėl? Gal smegeninė neatlaikys?…//

ruta

Stai koks ‘idomus’ CCCP , ‘istatymas’ -1956 metais ,28 birzelio -nuimti apribojimus nuo spec apgyvendinimo / lageriais politinis ikalinimas nesibaigdavo , praleidi 15-25 metus lagerije , po to atima piliecio teises ir apgyvendina vetoveje, kur yra visas sansas neisgyventi ../, bet NKVD neatiduoda nei konfiskuoto turto , nei tu gali grysti i savo gyvenama vieta .
Bet normalus , mastantis Rusijos pilieciai puikiai supranta valdzios izulu mela ir propaganda , turi jie ir istorine atminti .Stai ka jie kuria – Umom Rosiju ne ponet ,
Arsinom obscim ne izmerit;
Chui na stene narisovat,
Skazat ‘ikona’ -budut verit !
Taikliai .

sm spieciukams ir Povilui

gerbiamieji, Povilai, jeigu rusu tautoje 85% nemastanciu avinu (o tuo labai ir labai abejoju), pagatavu del savo nevisprocio fiurerio samanas esti, tada tie 85 proc nusipelno dar grazesniu ivertinimu. Kituose saltiniuose tarp rusiskai rasanciu komentatoriu jiems (koloradams) pavaro tokiu „perlu”, kad Juozapo „vatnikai” skamba tame fone labai jau netgi inteligentiskai. Be kita ko, netgi be zymiojo „mato” ukrainieciai ir Ukrainos rusai (aha), tokia grazia rusu kalba iskeikia erefijos fasistus, kad nenorom imi sypsotis – ne viska mus vidurineje per rusu kalbos pamokas ismoke… Siaipjau netikiu 85 proc. idiotu, besimeldzianciu pupkinui. Tai tik dar viena Kremliaus klastote. Kad ir kaip besistengtu keli tukstanciai atplaisu keisdami nikus kaip musu taiga-internauts-je je-marta-vizitor-conspiracy, tai yra tik keli tukstanciai degradu, bet ne visa rusu tauta.… Skaityti daugiau »

Liepa-sm

…ir Tau kuo geriausi linkėjimai, sm… 🙂

Jota

Kraupu skaityti kai kuriuos komentarus. Brrr, kokia neapykanta rusų tautai. O girdi, baiminasi D IE VO vardą visą rašyti, – D-vas, štai kokie mes šventi. Nors jiems nepatogų žmogų gatavi gyvą suėsti.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top