Naujausio tyrimo rezultatai: Belgijoje medikai „žudo pacientus, neprašiusius mirties“

Institutas „Laisva visuomenė“

Belgijoje medikai „žudo pacientus, neprašiusius mirties“: tyrimo rezultatai rodo, kad tūkstančiai pacientų buvo nužudyti, nors to nepageidavo.

Kaip teigia naujausias tyrimas, išspausdintas Medicinos etikos žurnale (Journal of Medical Ethics), tūkstančiai senyvo amžiaus žmonių, niekada neprašiusių savo mirties pagal Belgijos eutanazijos įstatymus, buvo nužudyti juos slaugiusių gydytojų.

Tyrime teigiama, jog maždaug vienu iš 60 eutanazijos atvejų pacientui gydytojas „padeda mirti“, nors šis to visai neprašė.

Pusės pacientų, nužudytų be jų pačių pageidavimo, amžius viršija 80 metų, du trečdaliai jų nesirgo jokiomis mirtinomis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu.

Maždaug keturi iš penkių ne savo valia mirę pacientai buvo numarinti šio sprendimo su jais neaptarus: jie tuo metu arba buvo komoje, arba nepajėgė adekvačiai vertinti situacijos dėl senatvės demensijos, arba daktarai tiesiog nesijautė suinteresuoti turėti sudėtingą pokalbį su pacientu.

Labai dažnai medikai nepranešdavo šeimoms apie planus suleisti mirtiną vaistų dozę jų artimiesiems, nes, kaip teigiama pranešime, publikuotame Medicinos etikos žurnale, jie laikė tai vien techniniu medicininiu sprendimu, kuris turi būti atliekamas išskirtinai kvalifikuotų asmenų.

Pranešimas iškėlė naujus klausimus apie vis labiau kontraversišką 13 metų senumo Belgijos eutanazijos įstatymą, kuris iš pradžių buvo teigiamai vertintas medicinos pasaulio šulų ir į kurį ilgainiui buvo įtrauktas leidimas atlikti eutanaziją netgi vaikams.

Tyrimo autorius profesorius Rafaelis Koenas Almagoras (Raphael Cohen-Almagor) iš Halo universiteto (Hull University) teigia: „Sprendimas, ar gyvenimą vis dar yra verta gyventi, perėjo iš paciento į daktaro rankas.“

„Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad sąmoningas pacientų gyvenimų nutraukimas be jų pačių prašymo vyksta ne tik Belgijoje, bet ir kitose eutanaziją pripažinusiose valstybėse, įskaitant ir Nyderlandus.“

„Nerimą kelia žinia, jog kai kurie gydytojai atsakomybę dėl sąmoningo paciento gyvenimo nutraukimo prisiima patys sau ir nesijaučia saistomi net paciento norų.“

Izraelyje gimęs politologijos ir filosofijos profesorius prideda: „Belgijos gyventojai turi atkreipti dėmesį į šiuo metu susidariusią situaciją ir žinoti – jeigu jų pačių gyvenimas pasieks tokį tašką, kuriame daktaras nuspręs, kad jis nėra vertas gyventi, jie gali staiga susilaukti mirties nuosprendžio.“

Belgijos eutanazijos įstatymas leidžia „žudymo iš gailesčio“ (mercy killing) praktiką tik suaugusiems ir vaikams, kurie ypatingai kenčia ir gali duoti sutikimą mirčiai. Taigi gydytojams žudyti pacientus, nepareiškusius noro mirti, vis dar yra nelegalu.

Deja, tyrimas atskleidė, jog daugybė medikų žudo savo pacientus be jų sutikimo; nužudymas be paciento sutikimo gali būti netgi dažnesnis reiškinys, nei oficialiai pavirtinti eutanazijos atvejai. Dėl šios priežasties profesorius R. Koenas-Almagoras paragino Belgijos medicinos atstovus nedelsiant persvarstyti šį įstatymą. […]

Parengė Marius Kluonis.

Šaltinis: Mail Online

laisvavisuomene.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Leninas prašė

Stalino eutanazijos.Ji artima raudoniesiems?

Gerai,kad grakai

priešinasi.

Letas Palmaitis Leninasprašei

Kuo čia dėti būtent raudonieji, įdomu? Ar nematai, kad tai dėsninga raida: žmonės patys privalo sutvarkyti savo gyvenimą racionaliai, kad vadovautų sėkmingiausieji, kad nebūtų materialinės naštos nuo kvailių, senių, ligonių bei tikinčiųjų D-vu su Jo Tiesa (kaip „gražiai” pasigirta JAV dėl prancūsų revoliucijos ir KKKonstitucijos laimėjimo prieš neva sakralines tiesas, nes vienintelė „tiesa” – tik ta, kurią nustato Įstatymas Visuomenės Labui balsų dauguma. Paskelbs „santuokas” su tos pačios lyties gyvuliais, ir bus tiesa. Tų … KKKonstitucijos ir jų … Įstatymo … viršenybė!!!) Taigi palaukime, kol bus panaikinti grynieji, o elektroninis „pasas” subendrintas su banko kortele – šių vergo grandinių jau niekas nebenutrauks! Taigi laikas baigiasi, o kas teisus – kapituliantai, ar kovojantys musulmonai, spręskite patys. Nėra kito kelio, kitaip biorobortai… Skaityti daugiau »

abcdargfsialj

VIEŠPATS išsirinko žydus ir levitus. Visi kiti yra gojai, tai yra ne žydai, pagal Švento rašto aiškinimą, o gojų ir žydų santykiai aprašyti Talmude.
Kas dar neaišku?
Skaitykit Talmudą, Torą ir bus aišku.
Kuo užsibaigs skaitykit Apokalipsėje Jonui ir Tanijos knygoje.
Prieš VIEŠPATĮ/JAHVĘ nepapūsi.
Religija reiklas šventas.

na na

Belgų atstovas europarlamente pamokslą Graikų premjerui skaito,geriau grįžęs į Belgiją ten apsižiūri kas jo valstybėje darosi:galimai negailestingi žiaurūs dalykai vaikų,jaunų pasimetusių,gal į depresiją puolusių,bet sveikų ir senolių atžvilgiu???.

skaitytoja

Jei galima atimti vaikus iš tėvų be jokios priežasties, kodėl nenumarinti senolio? Sprendžia kas stipresnis, kas turtingesnis. Čia ir yra civilizuoto pasaulio bėda – sulauksim Sodomos ir Gomoros, ne kitaip.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top