Naujoji Lenkijos premjerė praneša apie keičiamą kursą Ukrainos atžvilgiu

inopressa.ru

„Trečiadienį (spalio 1 d.) naujoji Lenkijos ministrė pirmininkė pareiškė apie būsimus užsienio politikos pasikeitimus jos vyriausybėje: ateityje Varšuvos požiūris į Ukrainos konfliktą su separatistais bus grindžiamas nesikišimo principu ir didesnis dėmesys bus sutelkiamas savo šalies saugumo problemoms, o ne rytų kaimynės likimui“, – praneša leidinys The Wall Street Journal.

Vadovaujant Donaldui Tuskui, Lenkija ryžtingai palaikė Ukrainos suartėjimą su Vakarais ir toks požiūris erzino Maskvą, pažymi leidinys. „Buvęs Užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radosław Sikorski) buvo vienas iš aktyviausiai kritikavusių Kremliaus vaidmenį konflikte su Ukraina“, – primena straipsnio autoriai Marcin Sobčik ir Patrik Vasilevskij.

Tačiau praėjusį mėnesį paskyrus eiti ministrės pirmininkės pareigas Evą Kopač (Ewa Kopacz), ji ima tolti nuo tos politikos, kurios laikėsi jos įtakingasis pirmtakasir politinis globėjas, sakoma straipsnyje.

„Mes pritariame proeuropietiškam Ukrainos keliui, tačiau negalėsime pakeisti ukrainiečių ir už juos reformuoti savo šalį“, – pasakė Eva Kopač, duodama nurodymą Užsienio reikalų ministrui Gžegožui Schetynai (Grzegorz Schetyna) skubiai pertvarkyti Lenkijos užsienio politikos gaires ir šio mėnesio pabaigoje pateikti jas svarstyti parlamente.

„Ukrainos įvykių atžvilgiu mano vyriausybės politika bus pragmatiška. Lenkijai svarbiausia yra tai, kad Ukrainoje liautųsi karo veiksmai ir valstybė būtų konsoliduota“. – pažymėjo E.Kopač pridurdama, jog Lenkija ir toliau pasisako prieš bet kokius „žemių užgrobimus suverenioje ukrainiečių teritorijoje ir bandymus jėga pakeisti Europos sienas“.

Be to, E.Kopač pranešė, kad Lenkija nuo 2016-ųjų metų savo karines išlaidas padidins iki 2 proc. nuo BVP, kaip kad iš savo narių reikalauja NATO. Jos vyriausybė ir toliau teiks paraiškas dėl amerikiečių karių, dislokuotų Lenkijoje, skaičiaus padidinimo: jų buvimas, Varšuvos požiūriu, yra papildomas šalies saugumo garantijas, rašoma leidinyje.

Šaltinis: The Wall Street Journal

inopressa.ru

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hmm

Tai pašūkaliojo lenkų bajorai „už mūsų ir jūsų laisvę” ir užsičiaupė? Dabar šauks „gelbėkis, kas galit”?

Nu va

Banderas teks ginti litvinams vienui vieniems.
Slava Ukraine, Cherojam slava!

Arvydas

cherojam?

Letas Palmaitis

Moterys labiau tinka nei vyrai. Kam lenkams Lenkija, jei yra Bilderbergas ir jo saugoma ruskija?

StasysG

Dabar atėjo eilė skelti smūgį Lietuvai. Bet yra prezidentas Komarovskis. Gal ir jis poziciją pakeitė Ukrainos atžvilgiu?

Žiauri

daktarė.

sigitas

Juk ne pirmas kartas ar ne panowe?Manau kad slektpms skiriama pernelyg daug demesio, netgi pasakyciau neproporcongai daug…ukrainieciai saunuoliai susitvarkys ir patys kol evropos panowe reiks vis didesni ir didesni susirupinima…kad lenkai neturi elementarios savigarbos rodo kad ir toks faktas- Smolenskas, kuri pagal tragiskuma ir nuostoli tautai drasiai galima vadinti xxikorskis spaude ukrainiecius istiesti ranka Janukoviciui…kuo tai baigesi matoma plika akimi…Jeigu atvirai didelio skirtumo tarp imperialistinio apetito tarp rusu ir lenku as nematau…

>sigitas

„ukrainieciai saunuoliai susitvarkys ir patys”
Turi omenyje šauniąją Kijevo chuntą? Liberastų ir rusofobų chunta? Su kuo ji su-si-tvarkys?

Taigi

Tiesoms tiesos, filmą žiūrėti maždaug nuo 22 minutės
http://www.youtube.com/watch?v=bSmOemMnJnY

>Taigi

Portalui tiesos.lt tiesa nerūpi. Jam rūpi kurstyti rusofobiją.

to 22:14

ziauri tiesa..prakeikti amerikos sunsnukiai.

Lietuvių koloradai

deda nuorodas į ruskyno televizijas manydami ,kad kas nors tiki ta jų šizofrenija,tfu…

ana

Vadindamas žmones „koloradais” pasiskelbi žudiku.

zoom to taigi

Daugeliui Lietuvoje tesiog baisu paziureti tiesai i akys ir pakeisti savo nuomone!

nepagarba Lenkijos valdziasnukiams

eina kartu su vakaru isgamom kaip ir Lietuvos valdzia.pagarba Baltarusijai.

pamoka siaurapračioms eurokolūkiečiams

O kas čia ūbavo Lietuvoje prieš referendumą dėl žemės pardavimo ir kitas reikalingas iniciatyvas? Patys būdami kvailiais,agresyviai siekė ir kitus priversti į pasaulį žiūrėti idioto akimis. Europos vienybė-gana sąlyginis išmįslas,bet kada ir mes galime atsidurti ukrainiečių vietoje,todėl reikia atsakingiau žiūrėti į savo valstybę,nors ir uzurpuotą išgamų dabar.

ruta

Ponia Kopac , kai sovietai vel ateis uzkariauti Lenkijos, gales jiems tai pakartoti , kad ji pries zemes uzgrobima ir karo veiksmus …, o mes paziuresime kuo tai baigsis .Is jos kalbu galima suprasti , kad ji nezino istorijos ir neturi istorines atminties .Kai kiekviena valstybe pradeda atskirai gintis nuo agresoriaus – gaunasi visiska zopa , jau Lenkija turetu tai zinoti ir prisiminti .

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top