Naujoji Lenkijos valdžia sieks įsteigti Lygybės ministeriją

laikmetis.lt

Neoficialiais duomenimis, naujoji Donaldo Tusko vyriausybė ketina pertvarkyti dabartinę Šeimos ir socialinės politikos ministeriją. Televizija TVN24 pranešė apie galimybę sukurti dvi naujas ministerijas: senolių politikos ministeriją ir Lygybės ministeriją.

Pirmajai ministerijai turėtų vadovauti Pilietinės platformos (PO) narė Marzena Okła-Drewnowicz, o Lygybės ministerijai – Katarzyna Kotula iš Naujųjų kairiųjų partijos.

TVN24 televizijos laidoje paklausta apie šį klausimą, Kotula pateikė neaiškų atsakymą. Ji pasiūlė visuomenei „palaukti”, kol D. Tuskas paskelbs vyriausybės sudėtį, ir išreiškė viltį, kad „moterų klausimai ir teisės bus svarbūs Donaldo Tusko vyriausybei”.

Ji taip pat pažymėjo, kad šiuo metu „lygybės komisaro vaidmuo, taip pat veiksmai, susiję su smurtu ir diskriminacija, priklauso Šeimos ir socialinės politikos ministerijai”.

Po neseniai įvykusių parlamento rinkimų Katažyna Kotula (Katarzyna Kotula) pareiškė, kad Pilietinė koalicija (KO) sutinka su jos partijos naujos vyriausybės prioritetais, įskaitant tokius klausimus kaip abortai ir nemokama kontracepcija.

Idėja ją panaikinti ir pakeisti „lygybės ministerija” yra pasityčiojimas iš lenkų šeimų

Lenkijos liaudies partijos (PSL) atstovas Piotras Zgorzelskis taip pat pakomentavo šį klausimą. Interviu televizijos kanalui „Polsat News” jis prasitarė, kad neseniai vykusiame būsimos vyriausybinės koalicijos susitikime negirdėjo apie idėją kurti Lygybės ministeriją. Jis išreiškė nuomonę, kad toks pasiūlymas gali būti „perdėtas”.

„Kol kas tai vertinu kaip naujieną, į kurią nereikia reaguoti. Ar matome didelį poreikį kurti tokią ministeriją, kad yra tam tikrų pažeidimų dėl lygybės? Aš jų nematau. Jei jų yra, tikrai yra atitinkamos institucijos, kurios turi reaguoti”, – sakė Zgorzelskis.

Galimą ministerijų pertvarką kritikavo PiS lyderis, dabartinis gynybos ministras Mariuszas Błaszczakas. Jis teigė, kad PiS vyriausybėje Šeimos ministerija jau seniai rūpinasi lygybe: išlygina sąlygas mažiau pasiturintiems ir kuria pagrindus gyvenimo kokybei Lenkijoje gerinti. Jis pabrėžė, kad be šios ministerijos nebūtų tokių išmokų programų kaip 800+ ir 13-oji bei 14-oji pensijos.

„Idėja ją panaikinti ir pakeisti „lygybės ministerija” yra pasityčiojimas iš lenkų šeimų. Vienintelis tikslas – sukurti finansinį prieglobstį įvairiems ideologiniams fanatikams”, – socialiniame tinkle pareiškė J. Błaszczakas.

ŠaltinisREMIX NEWS

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo Valytuvas

Švietimo ir propagandos ministerija su Jozefu Gebelsu priešakyje.

Al.

Ir būtinai reikia įsteigti Tiesos ministeriją (su deportacijų padaliniu).

Tomas Jakutis

Kokios dar”lygybės”..
Bus LGBT ministerija! Juk valdys liberalai ir kiti iškrypėliai.

Skaitytojas

O Meilės ministerijos nesiruošia steigti?

ne meilės

o Sekso ministeriją

Skaitytojas

Tam tikros specifinės jo atmainos, kaip galima nujausti.

blue yellow zov marinie

…o stai ir 1984ieji.Sveikinam,pas mus ta kurwa cmil pasirupins irgi.Ura.

ar patars

ir Lietuvai tą patį padaryti?

dar

Jei patars, tai pas mus nėra jokių senolių, pas mus yra senjorai ir senjoritos.

Skaitytojas

Labai gražiai senukus tokiuose kontekstuose vadina latviai: sirmgalvji, pažodžiui žilagalviai. O mūsų vištų sugalvoti „senjorai“ tai tikrai erzina.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top