NEBE Andrius Švarplys. Kas, kaip, kodėl? Pasitikėk Tiesos Ministerija

„Twitterio“ ir „Facebooko“ cenzūros motyvacija ir stilius yra labai panašus į Sovietų Sąjungos naudotą „liaudies priešo“ kategoriją.

Neaišku, nei kokiu pagrindu, nei kokiais faktais yra nustatyta, bet pranešama apie liaudies priešų radimą ir eliminavimą iš viešosios erdvės. Pavyzdžiui, rastos ir uždarytos 70 tūkstančių su „QAnon“ susijusių paskyrų.

Kas, kaip, kodėl?
Pasitikėk Tiesos Ministerija.

Kai kurių žiniasklaidos tekstų jau neįmanoma skaityti. Kaip kokiais brežneviniais laikais oficialių naujienų laida „Vremia“ praneša:

„Marjorie Taylor Greene paskyra buvo blokuota dvylikai valandų, kai Kongreso narė paskelbė žinučių apie tariamą sukčiavimą per rinkimus Džordžijos valstijoje, kurioje ji gyvena. „Twitter“ pažymėjo kaip „ginčijamas“ bent dvi M. Taylor Greene žinutes ir neleido jomis dalintis, nurodęs, kad jos gali skatinti smurtą. Įstatymų leidėjos paskyra buvo suspenduota dėl „daugkartinių mūsų pilietinio sąžiningumo taisyklių pažeidimų“, – sakė socialinio tinklo atstovė spaudai.

M. Taylor Greene, uoli kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkė, skelbė jo jokiais įrodymais nepagrįstus kaltinimus dėl esą suklastotų 2020 metų rinkimų. Anksčiau ji taip pat reiškė paramą „QAnon“ sąmokslo teorijoms. „QAnon“ judėjimo šalininkai teigia, kad D. Trumpas kariauja slaptą karą su pasauline liberalia Šėtoną garbinančių pedofilų sekta. D. Trumpas yra išreiškęs palaikymą M. Taylor Greene kaip „būsimai respublikonų žvaigždei“.

M. Taylor Greene yra viena iš virtinės įtakingų figūrų, kurių paskyras socialiniai tinklai blokavo po sausio 6 dienos riaušių JAV Kapitolijuje“ (žr. DELFI.lt).

Eina ištisinis Tiesos antplūdis: „tariamas sukčiavimas“, „daugkartiniai pažeidimai“, „jokiais įrodymais nepagrįsti kaltinimai“, „esą suklastoti rinkimai“, „reiškė paramą sąmokslo teorijomis”.

Skaitai ir gauni dozę Tiesos.

Nėra jokios informacijos apie M.Taylor Greene: nei kas ji tokia, kokia buvo jos karjera, įsitikinimai, pažiūros, kokie jos darbai – gal ji ką gero nuveikė, jeigu ją išrinko žmonės. Ne, vietoj to politinis asmuo, kuris sulaukė demokratinio rinkėjų pasitikėjimo, yra nuskutamas, nuplikinamas, suvedamas į vieną vienintelį bruožą ir pašalinamas. Kažkoks tariamas priklausymas tariamai sąmokslo organizacijai supakuoja žmogų ir jis yra ištrinamas. Tai juk šitaip naciai elgėsi su žydais. Vienas bruožas – tu priklausai žydams pagal kilmę – ir tu supakuotas. To užtenka.

Multimilijonieriai iš „Twitterio“ ir „Facebooko“ nesudoroja fiziškai kol kas (nors „Parler“ vadovas ir kiti Respublikonų rėmėjai jau susilaukė sau ir savo šeimai grasinimų mirtimi). Tačiau vieša strategija „supakuoti“ asmenį yra panaši į nacių ir į sovietų „liaudies priešą“.

Raudona kepuraitė su užrašu „Make America Great Again“ yra jau ženklas, kad žmogus yra iš „reikiamos sudoroti kompanijos“.

Nesinori devalvuoti Holokausto, tiesiog į akis krenta tam tikros viešo priešo identifikavimo strategijos. Kol kas tik retorika, kol kas tik kažkokie socialiniai tinklai, kol kas tai tik socialinis spaudimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top