Nelegali imigracija į Europą 2022 metais išaugo 64 procentais ir tapo aukščiausia per šešerius metus

Daugiau nei 80 procentų išaiškintų nelegalių migrantų buvo suaugę vyrai.

Kaip rodo paskutiniai ES sienos apsaugos agentūros Frontex duomenys, 2022 metais buvo užregistruota apie 330000 nelegalių sienos į Europos Sąjungą kirtimų, ir šis skaičius yra aukščiausias nuo 2016 metų migrantų krizės bei 64 procentais didesnis nei praėjusiais metais.

Kaip labiausiai naudojamas nelegalių migrantų kelias, Vakarų Balkanų migracijos maršrutas, kuriuo keliaudami migrantai vyksta per Albaniją, Bosniją ir Hercegoviną bei Serbiją, kad pasiektų Europos Sąjungos išorinę sieną Vengrijoje, aplenkė Centrinio Viduržemio jūros regiono kelią. Praėjusiais metais buvo susekta daugiau nei 145 000 nelegalių migrantų, besinaudojančių šiuo maršrutu; tai reikšmingas 136 procentų padidėjimas lyginant su 2021 metais.

Migrantai, praėjusiais metais naudoję šį kelią, dažniausiai buvo iš Sirijos, Afganistano, Turkijos ir Tuniso.

Kroatijos narystė Europos Sąjungos sienų neturinčioje Šengeno zonoje, įsigaliojusi 2023 metų sausio 1 dieną, neišvengiamai sukels dar didesnių sunkumų šiame regione, žymiai padidindama ES išorinės sienos ilgį.

Iš viso buvo susekti 102 529 migrantai, bandantys kirsti ES sieną Centriniame Viduržemio jūros regione, kad pasiektų Italiją, tai yra 51 procentu daugiau nei 2021 metais. Dažniausiai šiame maršrute buvo pranešama apie migrantus, vykstančius iš Egipto, Tuniso, Bangladešo ir Sirijos.

Rytinis Viduržemio jūros kelias buvo trečias pagal naudojimo dažnumą nelegalių migrantų maršrutas, kuriuo pirmiausia keliaujama per Turkiją į Graikiją. Beveik 43 000 žmonių, visų pirma Sirijos, Afganistano, Nigerijos ir Kongo gyventojų, praėjusiais metais vyko šiuo keliu. Lyginant su 2021 metais, jų skaičius padidėjo 108 procentais.

Buvo pranešta apie aktyvumo sumažėjimą trijuose kituose išvardintuose maršrutuose, pripažintuose Frontex. Vakarų Viduržemio jūros maršrutas į Ispaniją sulaukė 14 582 nelegalių migrantų, tai sumažėjimas 21 procentu lyginant su 2021 metais; Vakarų Afrikos maršrutu vykusių į Ispanijos Kanarų salas užfiksuoti 15 462 nelegalūs sienų kirtimai, jų sumažėjo 31 procentu; o rytinė sausumos siena į Lenkiją, Lietuvą ir Latviją susidūrė su 6127 nelegaliais migrantais, kurių lyginant su 2021 metais sumažėjo 25 procentais.

Tuo tarpu buvo užfiksuotas 37 procentais išaugęs išvykimų iš Šengeno zonos link Jungtinės Karalystės skaičius, kur buvo susektas 71 081 asmuo.

Frontex patvirtino, kad nuo vasario 24 dienos iki metų pabaigos savo atvykimą į ES per išorines sausumos sienas užregistravę 13 milijonų ukrainiečių pabėgėlių nėra įtraukti į minimus skaičius.

Daugiau nei 80 procentų susektų nelegalių migrantų buvo suaugę vyrai.

Penktadienio pranešime spaudai Frontex pareiškė, kad „moterų tarp susektųjų buvo mažiau nei viena iš dešimties, o vaikų dalis šiek tiek sumažėjo iki maždaug 9 procentų.“

ES sienos apsaugos agentūra pabrėžė, kad šie skaičiai rėmėsi preliminariais duomenimis, pripažindama, kad „galutiniai skaičiai gali būti aukštesni dėl uždelstų pranešimų.“

Nelegalių sienų kirtimų statistika yra atskirta nuo prieglobsčio prašymų, pateiktų visoje Europoje, skaičiaus, kuris suteikia galbūt aiškesnį vaizdą apie žemyną apėmusią krizę.

Pasak ES Prieglobsčio agentūros vadovės Ninos Gregori, nuo praėjusių metų sausio iki spalio ES buvo pateikta beveik 790 000 prieglobsčio paraiškų. Tai reiškia padidėjimą 54 procentais lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2021 metais ir neįtraukia laikinosios apsaugos, kurią pajėgta suteikti ukrainiečiams.

„Visiškai akivaizdu, kad paraiškų skaičius ir toliau didės numatomoje ateityje,“ – sakė Gregori gruodį, kai paskutiniais praėjusių metų mėnesiais prieglobsčio prašymų kas mėnesį daugėjo po 100000.

Šaltinis: Remix News

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top