Nelegali imigracija iš Vakarų Afrikos į ES išaugo 541 proc.

JOHN CODY

Nelegali imigracija iš Vakarų Afrikos į ES išaugo 541 proc., skelbia pasienio agentūra “Frontex. Per pastaruosius du mėnesius pavojingame Vakarų Afrikos maršrute migrantų skaičius smarkiai išaugo.

Nelegalios imigracijos krizė Europoje nerodo jokių lėtėjimo požymių – per pirmuosius du 2024 m. mėnesius užfiksuota 31 200 neteisėtų sienos kirtimų, t. y. tiek pat, kiek pernai, kai buvo užfiksuotas beveik rekordinis skaičius, rodo ES išorės sienų agentūros “Frontex” duomenys.

Vienas iš išskirtinių duomenų – sprogstantis augimas iš Vakarų Afrikos į Europą, per pastaruosius du mėnesius šoktelėjęs 541 proc.

“Vakarų Afrikos maršrutas išliko judriausias migracijos maršrutas ES – sausio ir vasario mėn. atvykusiųjų skaičius siekė beveik 12 100.
Tai buvo didžiausias bendras šių dviejų mėnesių skaičius nuo 2011 m., kai “Frontex” pradėjo rinkti duomenis”, – rašė agentūra.

92 proc. nelegalių migrantų yra vyrai, rodo ES agentūros “Frontex” duomenys

Pastaraisiais mėnesiais Mauritanijoje įsikūrusios nusikalstamos grupuotės, kurios daugiausia dėmesio skiria prekybai žmonėmis, tranzitu per šalį į Kanarų salas, kurios priklauso Ispanijai, bet yra prie Afrikos krantų, siuntė migrantus iš Užsachario šalių.

Kontrabandininkai vis didesniais kiekiais šiuos žmones susodina į “cayuco” laivus, kurie kelia rimtą grėsmę jų gyvybei, tačiau gaujoms leidžia gauti didesnį pelną.

Kitų maršrutų, įskaitant rytinės Viduržemio jūros regiono dalies maršrutą, skaičius taip pat smarkiai išaugo – 117 proc.

Tuo tarpu Centrinės Viduržemio jūros maršrute, kuriame 2023 m. buvo užfiksuotas didžiausias neteisėtai perplaukusių asmenų skaičius, “ir toliau išliko pastarųjų mėnesių mažėjimo tendencija – per metus jų skaičius sumažėjo 70 proc. ir šiek tiek viršijo 4300. Sausio mėn. šiame maršrute buvo aptikta apie 2 000 pažeidimų”.

Praėjusiais metais užfiksuotas imigracijos cunamis – į Europą atvyko daugiau nelegalių imigrantų nei bet kuriais kitais metais nuo 2016 m. pasiektų rekordų.

Nauji skaičiai neabejotinai sėja nerimą, kad ES ir toliau atsisakys užtikrinti savo sienų apsaugą, ypač kai naujasis FRONTEX vadovas Hansas Leutensas tvirtina, kad imigracija yra nesustabdoma.

Kaip “Remix News” pranešė šių metų sausio mėn: “Migracija yra realybė. Niekas negali sustabdyti žmonių nuo sienos kirtimo. Jokia siena, jokia tvora, jokia jūra, jokia upė”.

Šaltinis: rmx.news

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top