Nenorinčius priimti RF pilietybę krymiečius „aplanko“ vietos „savigyna“ ir reikalauja nešdintis iš Krymo

Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, „Rusijos pilietybės atsisakymo“ procesas Kryme virto į Maskvai nelojalių Krymo gyventojų išaiškinimo ir persekiojimo praktiką.

Cenzor.net perduoda, kad apie tai savo Veidaknygės puslapyje pranešė grupės „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas ir Karinių politinių tyrimų centro ekspertas Dmitrijus Tymčiukas.

Jo teigimu, gyventojams, nepageidaujantiems priimti RF pilietybę, jau pati „pilietybės atsisakymo“ procedūra yra maksimaliai apsunkinta – būtinų dokumentų įforminimas ir stovėjimas eilėse RF Federalinės migracijos tarnybos (FMT) įstaigose trunka iki savaitės.

„Tuo metu piliečius, nusprendusius atsisakyti Rusijos pilietybės, jų gyvenamose vietose „aplanko“ vadinamosios vietos „savigynos“ atstovai ir reikalauja nešdintis šiems piliečiams iš Krymo. Tarp tokių reikalavimų girdėti ir bauginimai susidoroti su jais fiziškai. Šiuos faktus mes užfiksavome Simferopolyje ir Sudake“, – pažymėjo D.Tymčiukas.

Dar jis pridūrė, kad „tokios provokacijos vykdomos aktyviai dalyvaujant RF FMT, kuri vietos banditų formuotėms perduoda „nelojalių“ piliečių adresus ir pavardes.

F.Tymčiukas priminė, kad toks automatinis Rusijos pilietybės suteikimas Krymo gyventojams – net be sutikimo – yra šiurkštus traptautinių teisės normų pažeidimas.

censor.net.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top