Nepaisydama augančios kritikos, Vokietijos vyriausybė ir toliau skirs mokesčių mokėtojų pinigus NVO migrantų gelbėjimo laivams

Užsienio reikalų ministrės pozicija prieštarauja daugumos Vokietijos gyventojų nuomonei

Vokietija sulaukė spaudimo dėl migrantų gelbėjimo jūroje finansavimo, įskaitant Ilono Masko (Elon Musk) spaudimą, tačiau vyriausybėje esantys Žalieji vis tiek didina paramą šioms prieštaringai vertinamoms operacijoms.

Vokietijos Žaliųjų partijos lyderei Rikardai Lang (Ricarda Lang) apgynus valstybės finansavimą Viduržemio jūroje plaukiojantiems nevyriausybinių organizacijų laivams, Vokietijos užsienio reikalų ministerija, vadovaujama Analenos Baerbok (Annalena Baerbock), taip pat priklausančios Žaliesiems, patvirtino, kad Vokietija ir toliau teiks jiems paramą mokesčių mokėtojų lėšomis.

Vokietijos mokesčių mokėtojų lėšų skyrimo tokioms operacijoms klausimas pasirodė tarptautinėse straipsnių antraštėse po to, kai Teslos ir X socialinės žiniasklaidos platformos savininkas Ilonas Maskas savo platformos įraše sukritikavo Vokietijos vyriausybės veiksmus.

Rugsėjo pabaigoje šis įrašas sulaukė daugiau kaip 70 mln. peržiūrų ir paskatino Baerbok užsienio reikalų ministeriją atsakyti: „Taip. Ir tai vadinama gyvybių gelbėjimu“. Maskas savo ruožtu atsakė rašydamas: „Taigi jūs iš tikrųjų tuo didžiuojatės. Įdomu. Atvirai kalbant, abejoju, kad dauguma Vokietijos visuomenės tam pritaria. Ar atlikote apklausą? Be abejo, tai, kad Vokietija gabena daugybę nelegalių migrantų į Italijos teritoriją, yra Italijos suvereniteto pažeidimas? Turi invazijos požymių…“

Kadangi didžioji dauguma vokiečių (64 proc.) apklausose tvirtina, kad nori, jog šalyje būtų mažiau migrantų ir kad migrantai atneša daugiau sunkumų nei naudos, migracijos tema tampa vis labiau neišvengiama Vokietijos politiniuose debatuose. Prieš imigraciją pasisakanti partija Alternatyva Vokietijai ir toliau kyla į naujas rekordines aukštumas apklausose, kurios taip pat rodo, kad migracija yra svarbiausias Vokietijos rinkėjų klausimas.

Jei kalbėti apie Italijos poziciją, tai Italijos ministrė pirmininkė Džordžija Meloni (Giorgia Meloni) dėl NVO laivų finansavimo parašė oficialų skundą Socialdemokratų (SPD) kancleriui Olafui Šolcui (Olaf Scholz). Laiške ji teigė, kad jei NVO laivas plaukioja su tam tikros šalies vėliava, tai ta šalis ir turėtų juos priimti.

Italija jau seniai kritikuoja Vokietijos paramą laivams, kurie kaltinami neteisėtų migrantų „perkėlimu“, kai šie surenkami prie Šiaurės Afrikos krantų ir gabenami į Europą. Jų buvimas taip pat esą paskatino kai kuriuos neteisėtai žmones gabenančius asmenis labiau rizikuoti plaukti nesaugiais laivais, tikintis, kad jei kas nors nutiks ne taip, nevyriausybinių organizacijų laivai bus šalia ir „išgelbės“ laivuose esančius asmenis. Daugelis šių į Italiją atvykstančių migrantų galiausiai patenka į Vokietiją.

Vokietijos kairieji finansavimo nemažins

Pastaruoju metu Šolcas kalbėjo taip, tarsi stengtųsi atsiriboti nuo mokesčių mokėtojų finansuojamų, už imigraciją pasisakančių nevyriausybinių organizacijų laivų, tačiau nenutraukė jų finansavimo visiškai.

Granadoje vykusiame ES viršūnių susitikime jis teigė, kad vokiečių pagalbą patvirtino Vokietijos parlamentas Bundestagas, o ne federalinė vyriausybė: „Aš tam prašymo neteikiau,“ – pažymėjo jis.

Šolco, kuris, kaip žinoma, vengia atsakinėti į prieštaringus klausimus, buvo paklausta, kokia jo asmeninė nuomonė šiuo klausimu. Šolcas atsakė: „Tai ir yra mano nuomonė, kad aš prašymo neteikiau“.

Tačiau Šolcas nepareikalavo, kad Vokietijos vyriausybė nutrauktų tokių projektų finansavimą.

Žaliųjų partijos lyderė Lang, kalbėjusi Badeno-Viurtembergo Žaliųjų partijos konferencijoje Vaingartene, pareiškė, kad visiškai pritaria Vokietijos vyriausybės skiriamam NVO finansavimui, sakydama, kad tai yra „civilizuojantis pasiekimas“ ir kad ji „velniškai už tai dėkinga“.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad ateinančiais metais, aišku, finansuos šias NVO, ir parašė: „Taip pat planuojama, kad ir 2024-2026 m. bus finansuojami gelbėjimo jūroje projektai, o Bundestagas skirs asignavimus šiems įsipareigojimams. Mes juos įgyvendinsime“.

Šaltinis: Remix News

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top