Neringos Venckienės advokatai apskundė Čikagos teismo sprendimą nestabdyti jos ekstradicijos

Kaip praneša naujienų agentūra „Associated Press“, liepos 12 dieną Čikagos teismo sprendimą atmesti Neringos Venckienės prašymą sustabdyti jos ekstradicijos procesą buvusios teisėjos ir Seimo narės advokatai šį teismo sprendimą apskundė 7 JAV apygardos apeliaciniam teismui.

Nors teisėja Virginija Kendall ir atsisakė patenkinti N. Venckienės prašymą, ji pripažino ir tai, kad ši byla „sukėlė didelių abejonių dėl JAV ekstradicijos proceso ir šalies politinės bei teisingumo sistemų“.

Be to, ji pareiškė, kad JAV „teismas turi gerbti suverenių šalių teisę persekioti ir vykdyti jų pačių teisės normas“ ir kad N. Venckienės advokatų pateiktų įrodymų nepakanka, kad būtų patenkintas jos prašymas stabdyti ekstradiciją ir leisti pasilikti JAV.

Kaip jau skelbėme, N. Venckienę remia du JAV Atstovų rūmų nariai – Chrisas Smithas ir Rendis Hultgrenas, birželį pateikę Kongresui po įstatymo pataisą, kad būtų sustabdyta jos ekstradicija, o ji pati paleista į laisvę.

Po liepos 12 dienos Čikagos teismo sprendimo paaiškėjo, jog šios bylos eigą įdėmiai seka ir žmogaus teisių gynėjai iš JAV agentūros „Komisija dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje“ (Commission on Security and Cooperation in Europe). Viena jų – Alison Parker (Allison Parker), advokatė, kurios darbo sritis yra kova su prekyba žmonėmis ir su seksualiniu vaikų išnaudojimu, savo komentare naujienų agentūroms sakė, kad ši komisija ir toliau bandys padėti N. Venckienei. „Kol ji šalyje, tol yra vilties“, – pabrėžė A. Parker.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top