Neringos Venckienės ekstradicijos klausimas atidedamas iki liepos 12 dienos, jos ginti stoja dar vienas kongresmenas (patikslinta)

Ketvirtadienį JAV Federalinis teismas Čikagoje ir vėl nepriėmė sprendimo dėl Neringos Venckienės ekstradicijos. Kaip tviteryje paskelbė naujienų agentūros „Associated Press“ žurnalistas M. Tarmas, bylą nagrinėjanti teisėja tokio savo sprendimo motyvų nepakomentavo.

Kitas bylos posėdis numatytas liepos 12 dieną*.

Buvusi teisėja ir Seimo narė prašo ekstradiciją atidėti metams, kol bus išnagrinėtas jos politinio prieglobsčio klausimas – jis turėtų būti sprendžiamas 2019 metų liepą.

N. Venckienei palaikymą išreiškė dar vienas kongresmenas – birželio 27 dieną Rendis Hultgrenas (Randy Hultgren) JAV Kongresui pateikė įstatymo projektą, kuriuo siekiama nutraukti teisėjos N. Venckienės politinį persekiojimą. Teisės komitetui pateiktame dokumente, pavadinimu „Teismo teisėjos Venckienės teismas“, Ilinojuje išrinktas įstatymų leidėjas respublikonas R.Hultgrenas siūlo ne tik nutraukti lietuvės ekstradiciją, bet ir išleisti iš įkalinimo įstaigos ir suteikti teisę tol pasilikti JAV, kol bus išnagrinėtas jos prašymas dėl politinio prieglobsčio suteikimo.

Tai jau antrasis JAV Kongreso narys, šią savaitę pasiūlęs įstatymo pataisą, kuria siekiama apginti Lietuvos Respublikos pamintą buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės teisę į teisingą ir nešališką teismą – birželio 25 d. analogišką įstatymo projektą dėl N. Venckienės politinio persekiojimo užregistravo kongresmenas Chrisas Smithas, pareiškęs: Neringa Venckienė turi būti „giriama, o ne persekiojama už jos drąsą patraukti atsakomybėn pareigūnus ir apsaugoti savo dukterėčią“.

* Patikslinimas: kitas bylos posėdis įvyks liepos 12-ąją, o ne liepos 28 dieną. Jei ką suklaidinome, atsiprašome.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
45 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
45
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top