Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Asmeninio apsisprendimo aktas taikomas išimtinai keičiant lytį ir vardą.

„Šiandien Laisvei ir įvairovei mūsų šalyje yra gera diena,“ – liepos pradžioje drauge pranešė Vokietijos Šeimos reikalų ministrė Lisa Paus ir Teisingumo ministras Marko Buschmann, pristatydami Asmeninio apsisprendimo aktą.

Manoma, kad jis netrukus praeis teisėkūros procesą prieš Bundestago nariams išeinant atostogų. Taigi kiekvienas vokietis galės keisti kartą per metus pasikeisti savo lytį. Tam tereiks stabtelėti registrų tarnyboje. Šito daugiau nebespręs teismas, ir žmogui nereikės būti operuojamam.
Spėjama, kad šis įstatymas pakeis nuo1980 metų galiojusią teisės normą, kuri, pasak Federalinio Teisingumo ministro , yra „iš esmės prieštaraujantis konstitucijai.“

„Pažeistųjų atžvilgiu įstatymas yra žeminantis. Mes pagaliau pakeisime jį moderniu Asmeninio apsisprendimo įstatymu. Asmeninio apsisprendimo aktas pagerins translyčių žmonių gyvenimus ir pripažins socialinių lyčių įvairovę, sakė Šeimos reikalų ministrė Lisa Paus. „Daugelyje sričių visuomenės vystymasis lenkia įstatymų leidybą. Kaip vyriausybė mes nusprendėme sukurti teisinis rėmus atvirai, įvairiai ir moderniai visuomenei,‘ – pridūrė ji.

Anot Teisingumo ministro Marko Buschmann‘o, įstatymas yra gyvenimo įvairovės dalis. Dabartinis liečiamus asmenis traktuoja taip, lyg jie sirgtų. Tai nepateisinama, tvirtino ministrai.

Asmeninio apsisprendimo aktu ketinama pirmą kartą vienodai traktuoti translyčius, interseksualius ir nei vienai iš dviejų lyčių savęs nepriskiriančius žmones, savo pageidavimu keičiančius savo lytis ir vardus. Taigi vokiečiai galės keisti savo lytį ir vardą tiesiog apsilankydami registrų tarnyboje. Pateikti medicininę ataskaitą ar gauti ekspertų nuomones teisminio svarstymo metu, remiantis siūlomu teisės aktu, reikalaujama nebebus.

Tačiau įstatymas numato ir tam tikrus apribojimu, kad registrų centrai išvengtų lankytojų antplūdžio. Vokiečiai galės keisti savo lytį tik vieną kartą per metus. Asmeninio apsisprendimo aktas taikomas išimtinai lyties ir vardų keitimui. Jei asmuo reikalauja taip pat ir lyties organų keitimo, dėl to bus sprendžiama remiantis profesionalia medikų nuomone.

Už nepilnamečius iki 14 metų ar tais atvejais, kai nepilnametis nepajėgia atlikti teisinių veiksmų, keitimo deklaraciją registrų tarnybai pateiks teisiniai jų atstovai. Vyresni ne keturiolikos metų paaugliai galės užpildyti pranešimą patys, turėdami teisinių atstovų sutikimą, bet jei tėvai ar kiti teisiniai atstovai nesutiks, įsikištų teismas.

Įstatymo projekte taip pat numatyta, kad bus laikomasi konfidencialumo dėl šios procedūros, o bet koks viešinimas bus sankcionuojamas bauda.

Remiantis reprezentatyvios apklausos, atliktos YouGov instituto, duomenimis, nuosaiki dauguma vokiečių, 46 %, pritaria vyriausybės planams, tuo tarpu 41 % šį įstatymą pripažįsta netinkamu.

Kai kurios feministinės organizacijos yra absoliučiai prieš tokį įstatymą, o tarp politinių partijų jam prieštarauja tik AfD. Pasak vieno iš partijos atstovo, Stephan‘o Brandner‘io, įstatymas neturi nieko bendro su laisve, bet yra akivaizdžios realybės neigimas. Biologijoje dėsniai negali būti tiesiog ignoruojami, tvirtino Brandner‘is.

Kai kurios politinės partijos turi dalinių prieštaravimų. Pavyzdžiui, CDU (Krikščionių Demokratų Sąjunga) atmeta ekspertų nuomonės atsisakymą, ypač vaikams ir paaugliams. Saksonijos regione Anthalte SDP (Socialdemokratų partija) yra vienintelė valdančioje koalicijoje, pritarianti įstatymui be išlygų. Vietinė CDU įspėja, kad reforma gali vesti prie savivalės, o FDP (Laisvoji demokratų partija) norėtų įvesti pataisas, užtikrinančias, jog niekas, pakeitęs vardą, negalėtų pasislėpti nuo valdžios institucijų ar kreditorių.

Šaltinis: rmx.news

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top