Nesėkmingai „pasiskiepijusi“ D.Grybauskaitė atsisako duoti parodymus prokurorams

Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė duoti parodymus Generalinės prokuratūros atliekamame tyrime dėl padaryto nusikaltimo – slaptos Valstybės saugumo departamento pažymos išviešinimo – pranešė sausio 2-osios vakarą televizijos LNK „Žinių“ laida.

Kaip LNK žinių siužetą pateikia naujienų portalas alfa.lt, prezidentė buvo kviečiama liudyti, tačiau pareigūnai gavo raštą iš Prezidentūros, jog šalies vadovė parodymų neduosianti.

Toks atsisakymas motyvuotas tuo, kad turint galimybę faktus nustatyti kitais ikiteisminio tyrimo būdais, prezidento apklausa yra perteklinis veiksmas, „kurio tikslai šiuo konkrečiu atveju, akivaizdu, nėra niekaip susiję su ikiteisminio tyrimo ir baudžiamojo proceso paskirtimi“.

Atsakymas iš Prezidentūros:

„Visi ikiteisminio tyrimo veiksmai bei procesinės priemonės turi būti taikomos ne tik teisėtai, bet ir tiek, kiek jos yra būtinos bei proporcingos. Todėl esant galimybei faktus nustatyti kitais ikiteisminio tyrimo duomenimis, Respublikos Prezidento apklausa yra perteklinis veiksmas, kurio tikslai šiuo konkrečiu atveju, akivaizdu, nėra niekaip susiję su ikiteisminio tyrimo ir baudžiamojo proceso paskirtimi.

Iškilus poreikiui atlikti šiuos procesinius veiksmus bylos nagrinėjimo teisme metu, jei byla būtų perduota teismui ir teismas nematytų kliūčių jos nagrinėjimui iš esmės, šis klausimas gali būti sprendžiamas iš naujo, teismui įvertinus jo būtinumą, pagrįstumą ir proporcingumą.“

Buvę pareigūnai ir teisės žinovai trauko pečiais: paprastai dėl ikiteisminio tyrimo veiksmų proporcingumo sprendžia tyrimą atliekantys pareigūnai ir prokurorai, vėliau teismas, bet ne liudytojai ar įtariamieji.

„Mano praktikoj tai tokio atvejo nėra buvę, nes įtariamieji turi teisę atsisakyti duoti parodymus, bet kad liudytojas nesinaudotų šita teise, tai yra visiškas nonsensas. Paprastai taip elgiasi asmenys, kurie žino, ką jie yra padarę, ir nenori duoti parodymų prieš save, nes paskui gali tekti atsakyti kaip įtariamajam“, – LNK Žinioms sakė buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pirmininkas, dabr Seimo narys Povilas Urbšys.

„Liudytojas ikiteisminio tyrimo metu privalo duoti parodymus (…) liudytojas yra supažindinamas dėl galimai melagingų parodymų, kokia atsakomybė gali grėsti, duodant melagingus parodymus“, – teigė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

Seimo narys Naglis Puteikis, sužinojęs, kad šalies vadovė atsisakė duoti parodymus ikiteisminiame tyrime, neslėpė nuostabos: kodėl Prezidentė nusprendė, kad įstatymai ne visiems vienodi? Kokį „pavyzdį“, kokią pagarbą įstatymui ir ikiteisminio tyrimo pareigūnui ji rodo tokiu savo sprendimu? Ir ar užteks dabar prokuratūrai drąsos kreiptis į teismą su prašymu skirti šalies vadovei baudą už atsisakymą duoti parodymus? T.y. pasielgti taip pat, kaip buvo pasielgta su atsisakiusia kalbėti Seimo nare Aurelija Stancikiene, kuriai prokuroro teikimu teismas du kartus panašiomis aplinkybėmis skyrė dideles baudas?

Primename, kad šalies vadovė dar gruodžio 12 dieną paklausta, ar yra kokių nors priežasčių, kurios galėtų sutrukdyti D. Ulbinaitei toliau eiti savo pareigas, atsakiusi neigiamai. „Nematau jokių kliūčių, aš ja pasitikiu“, – tvirtino Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kada jau sulauksim

Komunistines teisesaugos masinio apsivalymo ?

Juokaujate?

Ar Putinas, Lukašenka, Janukovičius duotų parodymus prokurorui? Tai kodėl mūsų Grybauskaitė turėtų duoti?

Durniu laivas

Paulauskai,buvai labai aktyvus verciant Paksa,o kas dabar dedasi?Paksas angelas,palyginus su dabartiniais demonais.KGB-istai siauteja mus vis gasdindami rusais!

tandemas

kuris norejo sudoroti venckiene.puiki nuotrauka.

Na štai

Kažin kaip tą galėtų pakomentuoti vyriausias Grybauskaitės imunologas Landsbergis? Gal skiepai davė šalutinį efektą?

De Vargas

Tai gal ji su savo patarėjomis studijavo visą bylą nuo A ik Z ir žino, kad dar galima rasti įrodymų kitais būdais,be liudytojos DG apklausos? Bet to negali pasakyti ir patys prokurorai,kol galutinai neištirti įrodymai.O įrodymai niekada nebūna pertekliniais.Visus įrodymus juk vertina tik teismas : pakanka jų ar ne irgi sprendžia tik teismas.Tai gal Lietuvos prezidentai yra virš teismų ir tokias galias turi?Juk Lietuvoje prezidentus vadina „Ekscelencija”.Tai gal šis žodis ir suteikia tokias galias? Juk pasaulyje pvz.Obamos , Putino, Lukašenkos nevadina „Ekscelencija”

Kritikas Pikčiurna

Čia minimi ponai ir teisininkai stebisi todėl, nes TIKI, kad Lietuvoje dar veikia Konstitucija, pagal kurią visi piliečiai yra lygūs prieš įstatymą, o Konstitucijos garantas yra Prezidentas.
Bet tikėjimą paprastai išblaivo faktai. Prezidentė nedviprasmiškai pasakė, kad ji yra aukščiau Pagrindinio ir tiesiogiai taikomo įstatymo.
Lietuvos Respublikos Seime, ar tokioje veikoje nėra politinio perversmo požymių ir ar nereikia skelbti apkaltos?

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top