Neskaidri Lietuva

BNS

Tarptautiniame užsieniui teikiamos pagalbos skaidrumo indekse (angl. Aid Transparency Index, ATI) Lietuva išlieka viena paskutiniųjų valstybių.

Trečiadienį paskelbtame Londone įsikūrusios organizacijos „Skelbk, ką finansuoji“ (angl. „Publish What You Fund“) sudarytame indekse per metus mūsų šalies rodiklis suprastėjo nuo 8,22 proc. pernai iki 6,51 proc. šiemet. Lietuva atsidūrė 65-oje vietoje iš 68 įvertintų valstybių, pralenkdama tik Kiniją, Graikiją ir Kiprą. Pernai Lietuva buvo 61-oje vietoje.

Indekse vertinta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos administruojama parama.

Geriausiai pagal šį rodiklį įvertinta Jungtinių Tautų Vystymo programa, Didžiosios Britanijos, Jungtinių valstijų bei kitos tarptautinės paramos organizacijos.

Lietuvai įvertinimas skirtas tik pagal 5 iš 39 indekso indikatorių, o didžiausi priekaištai Lietuvai dėl veiklos planavimo trūkumų bei neskelbiamų finansinių duomenų skirstant paramą kitoms šalims, taip pat dėl vykdomų projektų dokumentų viešinimo. Pasigendama ir duomenų apie paramos skirstymo veiklos rezultatus, sąlygas ir poveikio vertinimą.

Taip pat nurodoma, jog Lietuva neskelbia su parama susijusių dokumentų lengvai kopijuojamu formatu, o tai apsunkina galimybes dalintis informacija.

Indekso sudarytojai tvirtina, jog Lietuvos Užsienio reikalų ministerija neatsako ir į užklausas, kai teiraujamasi apie apžvalgas.

Lietuvai išsakytas ir priekaištas dėl to, jog Atviros Vyriausybės partnerystės (tarptautinės organizacijos, kuriai priklauso ir Lietuva) Nacionaliniame veiksmų plane nėra numatyta skaidrumą užtikrinančių kriterijų – raginama juos įdiegti kuo greičiau, taip pat iki 2015-ųjų pradžios imti taikyti tarptautinius paramos skaidrumo iniciatyvos (IATI) standartus.

„Skelbk, ką finansuoji“ – pasaulinė kampanija už pagalbos skaidrumą. Ji ragina pateikti kuo naudingesnę informaciją apie finansinę pagalbą ir daryti šiuos duomenis kuo labiau prieinamus.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
skaidru kaip stiklas

URM’as pagarsėjęs savo pederastais ir KGBistais – tikra irštva.

Kur ištrėmėt

D.Kedytę?

Ar gi galima skelbti

Pas mus gi yra didžiausia valstybinė paslaptis. Tik jie ir žino į kieno kišenes nubyra pinigėliai. Jau ne kartą buvo rašoma, kad lyg tai skirta parama tai vienai, tai kitai šaliai, o duomenų skelbimas ne bobų reikalas. A ne Grybauskaite, Butkevičiau, Kubiliau ir etc.

skelbk, ką...

„Skelbk, ką finansuoji”. Na kaip jie gali skelbti, ką? Gal juokaujate? negi ims ir apskelbs „Finansuoju teisėjus ir STT, kad man nepatinkančius žmones už grotų sukištų ir nematytų, kaip aš milijonus iš biudžeto pasiimu”. Tai kaip čia nuskambėtų tarptautiniu mastu?

Užvakar Vilniuje

M.Lukšienės premija apdovanotas mokytojas sakė,kad jis vertina vaikų pastangas ir neakcentavo rezultatų,kurie ateina paskui.Auksiniai žodžiai.Juk,pavyzdžiui,siūbuojantis B.Lubio koncernas tik įrodo,kad rezultatas-koncernas nesąžiningų žmonių rankose gali prapulti.Aplamai,tai įtarimų kelia ir B.Lubio mirtis.

pas mus

atsiranda labai daug valstybinių paslapčių, kai kalba pasisuka apie pinigus ar aukštus postus užimančius nusikaltusius žmogystas.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top