Nida Vasiliauskaitė. Dabar išties pabūsiu – pirmą kartą – radikalu

Radikalais tapo įprasta vadinti žmones, su radikalumu neturinčius nieko bendra (išbandžiau savo kailiu). Kartais – net nenorinčius nieko keisti, tik esamų konstitucinių principų užtikrinimo (irgi išbandžiau). Radikalumas, beje, savaime nieko bloga – tik formali padėtis esamo „normalumo“ atžvilgiu. Jo turinys gali būti bet koks, priklausomai nuo aplinkybių – nuo to, kas tuo metu „nuosaiku“.

Tad dabar išties pabūsiu (pirmą kartą) radikalu: manau, kad pagrindinė šalies politinė problema čia ir dabar – esama „politinė klasė“, kuriai savaime suprantama, jog ji – protinga ir gimusi auklėti bei valdyti visus kitus „labai kvailus“ bydlo, valdyti kuo griežčiau (nes „labai kvaili“).

Kažkas galbūt pasikeis esmingai į gera tik ją atleidus – visą, su jos stiliuku, skoniu, humoru, bendravimo manieromis ir susikurtu governmentality. Tegu ji sau susiranda naują visuomenę, kur nors kitur.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Būtų užvis blogiausia,

jeigu gegužės 15 dieną įvyksiantis Maršas pademonstruotų ne tautos, visų piliečių ryžtą ir jėgą, o susiskaldymą ir silpnumą ir praeitų be jokio pozityvaus rezultato. Tokių nuogąstavimų esama, jau pasigirsta balsų, ar nereikėtų kažkaip švelniau, nuosaikiau,juk vis dėlto tai mūsų valdžia. Bet tai nėra mūsų valdžia, mes jos dar neturime. Mes jos nenorime, turime jai daug pretenzijų. Tad jas ir reikia išsakyti – garsiai, atvirai, griežtai, ir,žinoma, taikiai, bet būtinai paaiškinti, kas bus, jei mūsų žodis nebus išgirstas. Ir nereikia apsiriboti vien kalbomis Vingio parke, kur gražiausiai ir teisingiausiai kalbės veidmainiai: jie tai moka. Jeigu kas mano, kad gražiai pakalbėjus kas nors pasikeis į gera, visi melsis už tėčius, mamas ir jų mažutėlius, tai labai klysta. Jie darys savo, jeigu nieko… Skaityti daugiau »

Puikiai

Taikliai,stilingai.

Al.

Komunofašistinio chamo politinė klasė, turėdama už nugaros hegemoną, jaučiasi nepajudinama. Negavus per snukį, pati neatsileis.

Nykiai

Oi, Nida, pagalvok – kiek pinigų tektų išleisti išeitinėms pašalpoms?! 🙂

Nykiai - 2

Papildymas:
Defenestrar (isp.) [pažodžiui „išlanginti”] – čekiškas (husitų) „pokštas”, kai jie per langą išmėtė imperatoriaus valdininkus. 🙂 Tiesa, po to prasidėjo Trisdešimties metų karas ir pokštams vietos nebeliko… 🙁

Hmm

Tobula, p. Nida. Ypač pritariu dėl vadinamojo stiliuko ir humoro jausmo. Beje, humoro jausmo jie ir neturi, o turi, kaip patys mėgsta sakyti, „jumoro“, bet tada jau geriau neturėti jokio.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top