Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

„Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.“ (LR Konstitucija, I skyrius, 3 straipsnis). Lemiamas momentas šiuo atveju – „konstitucinę santvarką“. Ne, nepasakyta, kad į ją kėsintis galima tik iš išorės ar iš apačios.

Kokiu būdu į ją kėsinamasi? Na, pavyzdžiui:
– II skyriaus 21 straipsnis sako, kad „Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai“;
– 22 straipsnis – kad „Informacija apie privatų asmens gyvenimą [čia įeina ir informacija apie sveikatos būklę, t.y. ir apie covid positive] gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą“;
– 29 straipsnis – kad „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu“ [t.y. nesutinkantys skiepytis būtų varžomi įsitikinimų/pažiūrų pagrindu, o tada dar ir socialinės padėties, kurią specialiai jiems toks varžymas sukurtų]“;
– o 32 straipsnis numato, kad „Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje, gali laisvai išvykti iš Lietuvos. Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui, žmonių sveikatai apsaugoti, taip pat vykdant teisingumą. Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą. Kiekvienas lietuvis gali apsigyventi Lietuvoje“ [t.y. šį punktą pažeidžia karantino ribojimai, nes neįrodyta, kad būtina].

Taigi, jau karantino politika pasidarbavo šioje srityje, bet siūlomas skiepų pasas yra atviras ir tiesioginis kėsinimasis padaryti ne mažiau nei demontuoti konstitucinę santvarką. Savo ruožtu, pasak pačios šios konstitucinės santvarkos, bet kuri valdžia, raginanti tai padaryti, yra nebelegitimi, ir tiek nacija apskritai, tiek pilietis atskirai turi teisę ir pareigą priešintis.

O dabar prisiminkime seną (ne tokį ir seną) luomų pasaulį, kur būta kategorijos „prie žemės pririšti valstiečiai“ – tokie, kur be savo šeimininko leidimo negali išvykti iš apibrėžtos teritorijos, ir šiaip daug ko negali. Kaip, hipotetiškai, būtų įmanoma vėl atkurti kažką panašaus – refeodalizuoti visuomenę? Pavyzdžiui, kažkaip taip.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
AČIŪ.

Atsispausdinau. „Jei ką” turėsiu su savimi.

tai senai tas yra

pvz: neregistruotas žmogelis neturi daug teisių, tame tarpe negali gauti pensijos, išmokų ir t.t.
ir feodalų (kolaborantų-okupantų) liepimu iš žmogelio gali būti atimtas turtelis, visos santaupos – žmogelis padaromas bomželiu.
—-
negi dar reikia priminti Garliavą – kai pizdukėliai teisininkai parodė, kokia santvarka yra Lietuvoje?

Jules

Atšliaužia kovidistų diktatūra: „Les vaccines c’est du business, rien d’autre”(tai tik biznis – nieko daugiau ir bilijonierių pasaulinė vyriausybė). Anksčiau buvo Proletariato diktatūra, Neosovietikų (raudonųjų oligarchų) demokratija, o dabar Kovidistų diktatūra ir milicijos teroras gresia mūsų ateičiai. Desovietizacijos gi nebuvo, tiesa?

2 dėsniai

1. Piliečių laisvių kiekis ir kokybė yra tiesiogiai proporcingai susiję su piliečių, visuomenės rodomu pasipriešinimu, protestų kiekiu bei mąstais. Per trisdeišmt metų yra įvykięs tik vienas ryškesnis aktyvaus pasipriešinimo atvejis – prie seimo po kubybiliaus naktinės „reformos”. Kadangi visuomenė neprotestuoja (taip kad režimas negalėtų ignoruoti), į piketėlius su žvakutėm ir giesmelių giedojimais, valdžia gali nekreipti jokio dėmesio. ir nekreipia. ir dulkina be ceremonijų. (o kodėl turėtų liautis krušti asilus?) 2. Yra tik dvi santvarkos formos: a) kai visuomenė dulkina valdžią kiekvieną dieną kiekviename žingsnyje b) kai visuomenė nors kartą leidžiasi būti valdžios iškrušta, galima neabejoti, jog valdžia visuomenę „mylės” visais Kamasutroje išvardintais būdais. Valdžios ir visuomenės santykis toks pat kaip vyro ir moters tarpusavio sekse – vienas dulkina, kita yra… Skaityti daugiau »

Hm.

Kaip paprastai, šaunus straipsnis, p. Nida.

T0mas J.

Mes turime teisę nesitestuoti, nesiskiepyti ir prieš nieką net nesiteisinti – kodėl taip elgiamės.
Įsisąmoninkite tai.
Globalistų milijardierių mafijai tarnaujanti valdžia tai žino, todėl kovidinės psichozės neišsigandę žmonės nemetami iš darbo, o vien tik gąsdinami.

Juozas

Kiek daug pastaruoju metu atsirado Konstitucijos žinovų ir aiškintojų- ir vis apie žmonių teises. Net Sinkevičius po daugelio metų prabudo- tiesioginiai merų rinkimai, mat, prieštarauja Konstitucijai. Jei jau judėjimo ribojimai, informacija apie covid positive yra Konstitucijos pažeidimai, tai ką tada kalbėti dėl PSD priverstinio rinkimo? Visi ištraukia kokį straipsnį ir jau komentuoja, baisisi valdžia. Ir visai pamiršta, kad Konstitucija yra vientisas dokumentas, kuriame ne tik apie teises, bet ir apie pareigas kalbama. Apie valstybės ir jos žmonių gynimą ne tik nuo rusų, apie bendrabūvio taisykles. Gal p. Nida ir turi teisę neribotai judėti visur, net jei jos covid positive. O kaip tada su mano teise bent jau duonytės nusipirkti saugiai, nesusitinkant Nidos? Tai valstybė ir bando suderinti priešingas žmonių teises,… Skaityti daugiau »

Tvankstas

Lawyer Reiner Fuellmich gives update on ‘Nuremberg 2’: There is light at the end of the tunnel, https://www.ninefornews.nl/advocaat-reiner-fuellmich-geeft-update-over-neurenberg-2-er-is-licht-aan-het-einde-van-de-tunnel/#, yra ir 1 valandos pokalbis angliškai, šioje nyderlandiškoje yra vertimai į keletą kalbų, tarp jų angliškai ir rusiškai.

Džiugu,

kad akivaizdžiai galvose šviesėja.
Tik nereikia painioti feodalizmo (tai SSSR buvo feodalizmas Brežnevo laikais) su vergove, nors aišku, kad panašumų yra, o istoriškai Europos feodalizmas buvo net žiauresnis negu klasikinė vergovė graikų helenizmo laikais. Be to, nepastebima, kad valstybės panaikinamos, o vienoje gigantiškoje vergovinėje supervalstybėje ribojamas susisiekimas tarp miestų, kitaip tariant, kuriamos naujos sienos aplink didmiesčius, kuriose biorobotai galės laisvai judėti „vykdydami savo pareigas”.

Aha, Juozai,

turi pareigą sakyti tiesą, tad prašom nemeluoti mums, gerai?

Jules

Jokių Niurnbergų. Mums nereikia dar vieno farso, o reikia tikro pasaulio tautų teismo kovidistams ir dezinfosklaidai, prapiesoriams ir ekspertams, kurie mus maustė, melavo ir apgaudinėjo – griovė ekonomiką, kad prastuoliai kilmingiesiems, ypač nuo padebesių, nesimaišytų po kojomis. Der Nürnberger Prozesse ist der größte Justizskandal der Weltgeschichte. Die Lüge ist entlarvt – demaskuotas.

Birute

Paprastai ir aiskiai.Aciu ,Nida.Saunuole!

Tvankstas

Būna atvirų kalbų apie Mokslinį Kovidą.
Up to March 26, the European Medicines Agency (EMA) had received more than 100,000 reports of serious adverse reactions, including 3,350 deaths. A 2019 study finds that overall, less than one percent of all side effects are reported. The researchers attributed this to a ‘complicated reporting process’. It is therefore not inconceivable that up to March 26 more than 335,000 people have died after corona vaccination.

Dzeikas

Nesutinku su N.Vasiliauskaite.
Feodalizmas Lietuvoje negrizta. Jis niekur net nebuvo isejes. Tik tiek, kad formalus burzuaziniai istatymai, kuriu niekas rimtai nesilaiko, jie dekoracija,- bus paneigti , lietuviskai – poistatyminiais aktais.
Tad tautai turbut patiks.Pasakys „pagaliau tvarka bus”, be jokiu dviprasiskumu su kazkiomis tai laisvemis.
Duonos reikia, seimas maitinti , o ne kazkokios poniskos „laisves”.
Saliami, kaip sako prancuzai.

Dėkui autorei, bet

Būna sudėtinga knaisiotis, kas ten parašoma po formulėmis „pagal įstatymą”. Yra trumpesnis kelias,- skaityti šaltinius, pvz.: Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija Roma, 1950 m. lapkričio 4 d. „…15 STRAIPSNIS Nukrypimas nuo įsipareigojimų nepaprastosios padėties atveju 1. Kilus karui ar esant kitokiai nepaprastai padėčiai, dėl kurių atsiranda grėsmė tautos gyvavimui, kiekviena Aukštoji Susitarančioji Šalis gali nukrypti nuo įsipareigojimų pagal šią Konvenciją, tačiau tik tiek, kiek tai reikalinga dėl susidariusios padėties, ir jei tokios priemonės neprieštarauja kitiems įsipareigojimams pagal tarptautinę teisę. 2. Ankstesnė nuostata neleidžia nukrypti nuo įsipareigojimų pagal 2 straipsnį, išskyrus mirties atvejus dėl teisėtų karo veiksmų, taip pat pagal 3 straipsnį, 4 straipsnio 1 dalį ir 7 straipsnį. 3. Kiekviena Aukštoji Susitarančioji Šalis, besinaudojanti šia teise nukrypti nuo… Skaityti daugiau »

simple

velniop „izmus”- ši santvarka tiesiog visiškai šūdina ir baigtas kriukis
o iš šūdo saldainio nenulipdysi
o kad ir nulipdysi – „saldainio” skonis vis tiek bus kaip šūdo.

Al.

Nereikia jokio feodalizmo. Bolševizme buvo tas pats feodalizmas. Rusijoj, pavyzdžiui, valstiečių pasai gulėjo pirmininko seife. Nekalbant jau apie masinius tautų perkėlimus ir žudynes. Ir net ,,naująjį feodalizmą” įvedantys ,,liberalieji demokratai” yra dažnai buvę komjaunimo ar partijos aktyvistai ar jų palikuonys. Progresyvnaja molodiož. Ir prie ko čia feodalizmas Lietuvoj, Dzeikai ? Tavo tėvonijoj jis dar bjauresnis. Ar iš Lietuvos kyla visa šita naujoji bjaurastis ? Gal ir Geicas su Sorošu lietuviai?

Nepasirašysiu

Feodalizmas Lietuvoje niekada nesibaigė.

Nepasirašysiu

Beje, kas, jei ne feodalizmas, būtų tinkama santvarka tautai, kurios IQ – žemiausias Europoje (ne tik ES)?

Dzeikas

Al.ui:
Lietuva labai nenoriai prieme burzuazinius istatymus.Lietuviui tas svetima ir nesuprantama – Kap tai? Pono nebus? Ne, tvarka turi buti.
Beje , abejingumas Mergaites istorijai is to paties teka. Ponai zaide su vaikais. Na tai jie ponai, turi eise. Is to paties AMB issidirbinejo kaip norejo – eliniam lietuviui buvo ‘tupai’ nesuprantama kaip galima reikalauti laikytis istatymo pono.
Na varo atgal i gyvuliu uki lietuvius. Tai jie ir eina , syki seria neblogai.
Jus sakote Rusijoje blogiau?
Blogiau. Ant tiek blogiau, kiek blogiau banditu ir zmogzudziu tvarka no vagiu tvarkos.
Bet jie ir nepretenduoja buti Laisvojo pasaulio dalimi.

smulkus ūkininkas

Tikrai taip ,feodalizmas Lietuvoje jau pilnai funkcionuoja. Kiek dvarų ,kiek latifundijų ,stambiūjų žemvaldžių dvarai. O visiems kitiems kaimo gyventojams žemės nebėra ,nes visos seniūnijos laukus dirba du -trys stambūs ūkininkai ,visiems kitiems palieka pakrūmės . tai tiek apie žemės ūkį.

Al. Nepasirašysiui

O tavo tautos IQ kelintas ?

Al. Dzeikui

,,Lietuva labai nenoriai prieme burzuazinius istatymus.” Pasidėk tu tuos Lenino raštus – apie kokius ,,buržuazinius įstatymus” čia, tamsta ? Ir kur matei tą ,,nenoriai” ? Geriau papasakok kaip jūs ten Amerikoj talžot buržuazinius nacionalistus ir baltuosius suprematistus.

Dzeikas

Al.ui: Zodis „burzuazinis” egzistavo ir IKI Uljanovo rastu.”Burzuazinis” reiskia miesto gyventojo, zmogus kuris verciasi pats, laisvo zmogaus. Kildinamas is zo „biurgeris” arba burgo, miesto vok., gyventojas. Atatinkamai burzuaziniai istatymai reiskia NE feodaliniai ir ne feodaline teise palaikantys istatymai. Visu lygybes pries istatyma ateina butent is burzuazines teises. Lietuviai del savo mentaliteto to nepajegus suvokt. Ir kol lietuviu savivoka ir patriotizmas remiasi FEODALINE teises samprata,o jis remesi net liberaliausiais laikais, – privelegijos,istatymo skirtinga traktuote, istatymo normu priestaravimas istatymo principams, – tol remti TOKI ir TOKIOS visuomenes patriotizma …na tas pat kaip buti Siaures Korejos patriotu. O Nida Vasiliauskaite siuo atveju sako Lietuvai nepelnytus komplimentus „sugrizta feodlizmas”. Dar karta, is lietuviu tautos samones jis niekur nebuvo isejes. Ir ta rode/rodo burzuaziniu istatymu… Skaityti daugiau »

Nepasirašysiu Al.

Mano tautos, manau, pirmas 🙂

> 2021-04-12 18:31

Teisingai juliau Milaiti, pradės čia visokios kapsulės docentės mums aiškinti, kaip gyventi. Ką jos išmano apie dešros trynimą spiritu.
Ширвинтаaaсай рулс!

>Tvankstas       2021-04-12 16:05

gal galite įdėti svarbios informacijos nuorodą? Ačiū.

Jules

Na va, ponas Džeikas jums ir paaiškino, kas prie ko ir dėl ko. Lietuvos inteligentai taip įsimylėję Žečpospolitą – tą buvusį lietuvių pragarą, kad nuo jos akių atitraukt jau nebegali kartu su konservatoriais ir jų draugeliais laisvūnais bei galingąja LDDP. Jų suvokimas sustoja ties feodaline Žečpospolitos luomine teisės samprata ir privilegijomis lietuviškai, tarmiškai kalbančių lietuvių atžvilgiu. Nori atgal į Žečpospolitą, atgal į lietuvių vergovę, manantys, kad jie ten bus vergvaldžiais – laisvai galės engti silpnesnį brolį ir sesę, kaip anuomet.

Al. Dzeikui

Na, apie etimologija gal nereikia. Nepradėkim aiškintis nuo Tvano. Lietuvoj miestai dar iki Magdeburgo turėjo šiokią tokią savivaldą. Tą įvardinti nereikia jokių prancūzizmų. Kuriuos mums išplatino būtent leniniečiai. Kam tau su tokia patologine neapykanta lietuviams tiek laiko skirti jų reikalams ? Ar ne per didelė auka ? O Amerikos vergovė yra ne feodalizmas ?

Al. Nepasirašysiam

Jei tavo tautos intelektas tikrai būtų aukštas, tai chamizmas jai būtų svetimas.

deja,bus daug blogiau

Palyginti su tuo,kas netrukus mūsų laukia,čia minimas senas geras feodalizmas greit atrodys kuo tikriausias rojus žemėje:

sarmatas.lt/02/valdas-anelauskas-smegenu-plovimo-pasekmes-kovidiniame-fronte-1/

XXR

Deja, su užkrečiama liga, kuria Jūs galite ,,apdovanoti” kitą žmogų ir kuri gali būti jam mirtina, turi būti kitaip. Velniop visas Jūsų perdėtas laisves. Atsistokite pagaliau ant žemės.

>xxr

teisingai – pats pirmas parodyk pavyzdį. Atsistok ant žemės. Parsiduok į vergiją. Juk be šeimininko neišgyvensi. O mes pasirenkame laisvų žmonių gyvenimus. Kurie taip pat savarankiškai sprendžia sveikatos klausimus. Be šeimininkų nurodinėjimų.

property

Kas yra feodalas? Siaurąja prasme – savininkas.
Feodalui kumečiai yra tokia pati nuosavybė kaip galvijai, arkliai ar avys.
Tikras fepdalas rūpinasi, kad gyvuliai nedvėstų, antraip sumenks turtas.
Todėl, visi kumečiai turi būti suvakcinuoti ir sučipuoti.
Va, seimas nutarė jog naminiai gyvūnai turi būti čipuojami privalomai.
Reik vykdyt.
Kadangi brangūslietuvosgyvuliai irgi naminiai gyviai, visi bus paskiepyti ir sužymėti.
Džiaukitės, jog dabar nebedaro įkarpų ausyse.
Čipas po oda daug moderniau!

Brisius

Kiekvienam suvakcinuotam po Šuns skiepų pasą ir žetoną po kaklu!

Jules

Žinot, ponios ir ponai, manau, kad „c’est une décision politique qui est destinée à favoriser le business des grands groupes de pharmaceutiques qui gagnent des milliards dans cette histoire”? O ką manote Jūs? Kaip šposina su jumis milijardieriai – pasaulio valdovai su jo kunigaikščiu priešaky? Kas pelnosi iš to ir kam tai naudinga? Kam buvo naudingi du pasauliniai karai? Vienas buvo naudingas mums, kai Antrajame Žalgiryje gavome progą atsikurti dėka ko? Tik nemanykite, kad dėka Vilsono, kaip pliurpia mamyčiukams Kapsukė su docentais.

Dzeikas

Dzeikas, Al.ui Ir as ne apie etimologija, o apie jusu neigiama poziuri i burzuazine teise. Nes man taip pasirode, kad jus jai suteikiatia neigiama kanotacija, lygiai kaip tasai Uljanovas beje zoologiskai nekentes „smulkiosios burzuazijos”, t.y. versliu, nepriklausomo mastymo zmoniu kuriems bolshevikine propoganda lipo tiek kiek vanduo prie zasies. Taip, miestai Lietuvoje su Magdeburgo teise faktas, tiek pat kiek ir faktas tai, kad LIETUVIU tuose miestuose buvo nebent kokia Magde ar Katre sestadieni slegtais suriais ar pienu prekevusios miesto turguj. Lietuviu kilmes miestelenu Pirmosios respublikos miestuose kaip sakoma diena su ziburiu nerastum. Todel Vasario 16 Lietuva tai lietuviu su plugo rankenomis is kyseniu styranciomis Lietuva. Ir tame nebutu nieko blogo, taciau ne ukininku, o baudziauninku Lietuva. O jusu nuoroda i Zecpolitos… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Julesui:
Kaip sposija milijardieriai nezinau. Ir niekas is lietuviu nezino, nes mes betarpiskai turime reikala su tautiska valdzia.Ju, tos valdzios vierchai gal karta metuose tiem milijardieriam duris palaiko kokiam vakarelyje.
Todel nereikia streliu parvedineto ant milijardieriu, kalbetis reikia apie tuos su kurie mes , eiliniai bendraujame ir kam galime betarpiskai itakoti.
O jau tautiniai vierchai tegul tame milijardieriu vakarelyj nesutersia kelniu kai reikes susilaikyt duru neatverus kokiam to klubo milijardieriui (tam samdyti liokajai yra) ir pasakyti ka turi pasakyti isreiksdamas tautos interesa.

Tvankstas

2021-04-13 12:00 – paėmiau tą citatą ninefornews.nl, užmiršau nurodyti šaltinį, ten ne tik nyderlandiškai straipsniai, bet ir angliškai, rusiškai, dar keliomis kalbomis, straipsnis lyg tai balandžio 12 dienos. Kalbų vartiklis dešinėje viršuje.

Al. Dzeikui

Į miestų teisę mano požiūris palankus. Tik nevadinu jos buržuazine. Buržuazijos sąvoka pas mus atėjo ne iš miestų, o iš marksistų. Ir jiems ji buvo teigiama tik tiek, kad buržujų nekentė paprastai, kai tuo tarpu valstietijos nekentė be proto. Kriterijus vienas – kokiu laipsniu pasiduoda marksistiniam ,,perkrovimui“. Lietuvių miestuose buvo skirtingas skaičiu skirtingais istorijos laikotarpiais. Lenkai lietuvos miestuose, kaip ir žydai, ėmė rastis po Liublino unijos, 1569. Ir tai tik ėmė rastis. Iki to laiko – lietuviai, rusėnai ir vokiečiai. Šiek tiek škotų Kėdainiuos. Šiek tiek totorių prie Vilniaus, prie Biržų. Bet jie bajorai, kariai, taigi, ne miestiečiai. Iki krikšto paveikslas dar kitoks. Kernavė, pavyzdžiui, užėmusi 20 kartų didesnį plotą už didžiausią tuometinės Danijos miestą, sostinę Haidebiu. Ir tai Kai… Skaityti daugiau »

Taip, internaciukai

valstiečių nekentė be proto! Kas tokie čia džiaugiasi, Rabinovičiau, kad Vilniuje liko 2 procentai lietuvių, o kiti buvo išžudyti per šimtmečius? O Vilniaus provincija irgi buvo nelietuviška, ane? Rytų Prūsija ar vokiška, ar prūsiška šiandien? Kodėl tokia didelė neapykanta paprastam, padoriam, eiliniam lietuviui, kas galėtų paaiškinti?

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top