Nida Vasiliauskaitė. „Įrodykite, kad esate robotas“ – pradeda klausti valstybė ir žada bilietėlį „į laisvę“

Iš pradžių buvo sumanymas išgyvendinti/kriminalizuoti neformalią dimensiją iš dėstytojo/studento, mokytojo/mokinio ir profesinių/darbo santykių: mat kai ne viskas formalu, ne viskas anonimiška ir pagal išankstines taisykles, tai esama landos neteisybėms, neobjektyvumui ir smurtui.

Tiesa, esama. Bet kartu ta pati landa yra ir būtina sąlyga gyvam žmonių, o ne funkcionierių, socialinių vaidmenų ar biorobotų kontaktui – vieninteliam tam, kuris prasmingas, teisingas ir, taip, netgi objektyvus.

Sėkmingai pasitreniruota ir imtasi neformalios gyvenimo srities tiesiogiai: tėvai/vaikai, sutuoktiniai, meilužiai, romantiniai draugai… Čia juk irgi, kai ne viskas „pagal protokolą“ ir kursų atmintinę, kai namas ne stiklinis ir yra pritemdytų kampų, į kuriuos pažvelgti budri valstybės, visuomenės ar bendruomenės akis negali, veši skriaudos ir smurtas: o to leisti negalima!

Ir taip, kilnaus intereso priedangoje, griaunamas pats namas kaip vieta, kur galima būti laisvam ir spręsti ad hoc, ne pagal įstatymą ar lankstinuką, o pagal „širdį ir protą“.

„Įrodykite, kad esate ne robotas“ – iškilus problemai klausia Google ir tik tada, kvailų paveiksliukų testo pagalba, atrakina prieigą. „Įrodykite, kad esate robotas“ – pradeda klausti valstybė ir, kvailų klausimėlių testo pagalba, atrakina bilietėlį „į laisvę“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Fantastika

Skaitau panelės Nidos tekstus ir galvoju: nors ne visada ir ne su viskuo sutinku, tačiau Ji tikra protinguolė; šaunuolė; nepakatojamas minties aštrumas ir tikslumas; drąsa; intelektualinis žavesys etc. Ir visa tai Ji pasiekė be Stambulo konvencijos ir privilegijuotų įstatymų. Vadinasi lygios teisės Lietuvoje yra. Gyvenkime visi ir džiaukimės kokie esame, o ne bukai bandykime perdirbti pasaulį pagal save.

armonikaitis cenzūrastas

kur žiūri Minčiū Policije? reike ušdraust šitą pilosopę – ji gadina visą grajų.

nesupratau

gal ko nezinom?
gal puslaidininkis exrektorius Zukauska
prizvenge kokias reformas Svietimui?:)

Tskant,

Turbūt neatsitiktinai ir per LRT biorobotai transliuoja vakcinavimo reklamą. Gyvas bendravimas tapo atgyvena, nebemadinga…

ah1

JAHVĖ sukūrė robotus neskiriančius bloga nuo gera ir klausančius komandų, o žaltys pagadino, pagal Bibliją ir dabar vyksta ne kas kita kaip atvertimas žmonių į robotus.Be kita ko rojus – malonumų sodas, pagal Bibliją. Kuo JAHVĖ užsiiminėjo rojuje/malonumų sode ir kokias fiunkcijas atlikinėjo JAHVĖs padaryti robotai belieka tik spėlioti.

Nei gamta, nei Dievas, žmogaus nepavergia

Belieka tas ir tie, kuris ir kurie buvo gimę laisvi ir laisvei,
bet Jį bei ją išdavė ir tapo tokio veiksmo padarinių vergai.
To maža, tokiems kitų laisvė net instinktyviai žadina geismą ją pavergti.
Tai (neapykantą laisvės dovanai ir pašaukimui) ir stebime.

Fantastikai apie Google'agą

Visai ne, „protinguolės“ Vasiliauskaitės kompetencija nulinė, ji net nežino, kas yra Google:
https://cs.stanford.edu/people/eroberts/cs201/projects/2010-11/FreeExpressionVsSocialCohesion/google_policy.html
Google šlykštybės viršūnė:
https://www.naturalnews.com/2019-11-05-google-colluding-with-china-freedom-of-religion.html
Plg. dar Google pagalba Kinijos režimui:
Apie tai net ir Wikipedia (!):
https://en.wikipedia.org/wiki/Censorship_by_Google
Visiškai amoralus Google elgesys Kinijoje dar čia:
https://stopgooglecensorship.online/
Vasiliauskaitei atrodo, kad valstybė tik kažką „pradeda“, kuomet viskas jau baigiama pasauliniu mastu, kada galimybės būti laisvam nebelieka. Tikriausiai net nežino šito:
https://antichrist.news/2020-11-29-un-rolls-out-biometric-digital-id-wallet.htm

stasys

Autorė paprasčiausiai neišmano fizikos , trečias Niutono dėsnis sako … .Nemastikime pasislėpė savo tamsaus buto kertelese , tai žalinga laisvam žmogui .

Nidai

Geras str.,saunuole Nida!

Ehrmantraut

Tai šitas, vis labiau įsigaliojantis, š…das gerai aprašytas Marc-Uwe Kling knygoje „Kokybės šalis”, įpatingai patiko skyrelis „Lygmuo” (apie socialinio reitingavimo sistemą).”…daugybės parduotuvių, restoranų ir klubų automatinės durys atsidaro tik tiems, kurių lygmuo ne žemesnis už nustatytąjį. Lygmuo nulemia net ir tai, kaip greitai policija imsis bylos, jeigu žmogus, neduokdie, nužudomas”. Kaip jums atrodo – koks „lygmuo ” būtų pas tradicinių, atseit retrogradinių pažiūrų piliečius?

stasys

Ehrmantraut 2021-03-17 10:54 ..pliurpalai ‘knyggrauzio’ . Paprastai knygas mėgstantis skaityti nestokoja mąstymo .Gal problema slypi Tamstos jautrume įsisavinant svetimus įspūdžius ?

> 10:54

Nuo ,,lygmenų” yra du vaistai: pilietinis nepaklusnumas ir alternatyvi visuomenė. Bet kiekvienas prieš tai turėtų apsispręsti, ar jis pasirengęs dėl to paaukoti bent vieną kitą ,,gerovę” ir ,,civilizacijos pasiekimą”.

Barbora

Liuks. Tikslu, sąmojinga ir strategiškai įžvalgu.

Be abejo,

minusai ne visada parodo, kad prie jų daugiau tiesos:
nemalonių faktų įvardijimas Fantastikai 2021-03-17 4:52, užuot sulaukęs dėmesio (negi visi žino ir supranta, kas yra Google, kuriuo masiškai pasitiki?), sulaukė lygiai tokio pat neigiamo vertinimo, kaip ir maniako ah1 2021-03-16 21:34 nuolatiniai antisemitiniai kartojimai to paties per tą patį.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top