Nida Vasiliauskaitė. Iš atmintinės „komunikacijos ekspertams“

Kas nors atkreipia dėmesį, kad tavo siūlomos įstatymo pataisos (projektas, bendro pobūdžio potvarkis…) atveria vartus nepageidaujamoms, gal net pavojingoms interpretacijoms? – Atsiloši, išsišiepi ir sakai, kad tai slippery slope.

Kas nors pastebi, kad apsimesdamas nuoširdžiu dalyko entuziastu, iš tiesų turi konkretų finansinį interesą, nes dirbi atitinkamame sektoriuje? – Atsiloši, išsišiepi ir sakai: Ir į kurią kišenę man įdėjo vokelį?

Atkreipia dėmesį, kad politinis įsipareigojimas „imtis būtinų priemonių […] panaikinti prietarus, papročius, tradicijas ir visą kitą praktiką, grindžiamus tam tikra idėja“, de facto įgalina cenzūrą bei viešo ir privataus gyvenimo kontrolę, apie kurių įgyvendinimo technikas ir mastą (kaip tiksliai bus „panaikinama“) galima tik spėlioti? – Atsiloši, išsišiepi ir sakai: Nagi nagi, ir kas čia tie piktieji kontrolės bei cenzūros užsakovai? Prašome pavardėmis!

Klausia, kodėl turėtų savo kailiu išbandyti preparatą, kurio poveikis dar neištirtas (ir tai oficialiai pripažįstama)? – Atsiloši, išsišiepi ir sakai: Tai tu netiki mokslu?! O kad Žemė plokščia – tiki!

Pabaksnoja į keistą virtinę sutapimų – per keistą, kad pavadintume ją atsitiktinumu? – Atsiloši, išsišiepi ir sakai: Aha, visas pasaulis taip ėmė ir susitarė, jo!

Surandi, kad vos prieš mėnesį ar pusmetį kalbėta priešingai? – Atsiloši, išsišiepi ir kalbi tą patį toliau apsimesdamas, kad neišgirdai.

ir t.t., ir pan. Jie tai vadina „kova su propaganda”, arba švietimu. O save – loginiais mąstytojais (čia rimtai).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Raktiniai žodžiai

Plokščiažemininkas-antivakseris-sąmokslo teoretikas. (Nebandyk turėti savo nuomonės):-)

Hm.

Šaunu, p. Nida. Anksčiau buvo „kas neis į gėjų paradą (ar kas nors kita atitinkamai), tas Kremliaus agentas“. Dabar sugalvota „… tas plokščiažemininkas“.

stasys

Čia kur tokia mintis Nidos buvo patalpinta ? feizbuk josios rūtų darželyje ?
..klausimas retorinis todėl nereikalaujantis atsakimo .

123

Trumpai ir labai taikliai.Ačiū.

Prašalietis

Šiuolaikinio, „atsakingo”, nepajėgiančio ką nors adekvataus suregsti „intelektualo moksliškumo bruožas” jau seniai yra -„Atsiloši, išsišiepi ir sakyti”… Diletanto mažas patikslinimas, išsišiepi „intelektualas” privalo „europietiškai ir vakarietiškai”, blizgindamas spindinčiomis akutėmis…, kitaip šypsena suinteresuotos „patriotinės” puskvailių ir idiotų publikos gali būti „suprasta netinkamai”… Pradžioje prezidentavimo „vakarietiškas” šypsenas labai „šauniai” demonstravo „aukštas ir gražus” prezidentas Nausėda….

O kas tas

sliperis slopė? 🙂

Kis

Nida,rasai liuks,nes skaitai ir igauni pagreiti.Bravo,kaip norec sitaip destyti mintis,juk jos labai zeidzia,nes visos gula i desimtuka!
Stasys prislapins kelnytes,nes bus pamirses pampersa uzsideti.

šlipsinė šliopė

slippery slope?
*Gal redakcija galėtų pasirūpinti vaikiškos kalbos vertimais į suaugusiųjų?

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top