Nida Vasiliauskaitė. Iškalbinga

Dėsto žmogus logiką universitete ir… daro elementarias logines klaidas, nuolat.

Arba pristatinėja kritines teorijas, moko atpažinti propagandą ir… tiki viskuo, ką mato laikrašty.

Arba rašo egzaltuotą eseistiką apie Holokaustą ir čia pat įdarbina nacių retoriką apie bendrapiliečius.

Arba baisisi sovietiniais režimais („Ką jie mums padarė…“) ir… entuziastingai padeda padaryti įspūdingiau.

Arba skelbiasi esąs laisvas mąstytojas, bet visą jo laisvų apmąstymų turinį sudaro… PR fast food.

Arba yra garsus režisierius, bet skaito klasiką lyg elementorių politiškai rengiamiems pradinukams.

Arba dirba piliečių įgalinime, bet vos tik piliečiai įsigalina, sako: „Cit, ne jums čia spręsti ir ne feisbuke apie tai kalbėtis – tam yra atsakingos institucijos, jos žino geriau, privalote pasitikėti“.

Arba įsteigia žmogaus teisių gynimo NVO prieš neapykantą ir diskriminaciją, rūgoja visą naciją dėl taboro romų beraštystės, dėl dviejų afrikiečių, per penkerius metus prikultų neaiškiomis aplinkybėmis, dėl vienos nėščios trylikmetės… Bet tyli kaip užsiūtas, kai valstybė išties užsimoja beprecedentiškai eliminuoti visas žmogaus teises visiems ir užtvindo eterį beribe panieka ir patyčiomis. Arba netyli, o aktyviai gina… Vyriausybę nuo ja nepasitikinčių „marginalų“.

Arba priklauso labai išsilavinusiems ir tuo didžiuojasi, bet jį vedžioja už pavadėlio bet kuris pusmokslis geru kostiumu – kaip vaikas kupranugarį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
"Jūs pažinsite

juos iš vaisių”.(Kalno pamokslas).

Prašalietis

„Dėsto žmogus logiką universitete ir… daro elementarias logines klaidas, nuolat.”… ir t.t. Lansberginio durnių laivo šiandieniniam „neabejingam ir patriotiniam” keleiviui klausimas-kodėl taip „negerai”yra?, nepasitenkinimas ir t.t. gali kilti tik, kai jis pats yra tapęs toks pat „intelektualas ir specialistas”, kaip autorės straipsnelyje paminėti. Eilinis žmogelis, matęs iš ko ir kokiu būdu buvo Gorbačiovinės perestroijkos laikais formuojamas ir „šauniaisias devyniasdešimtaisiais „laisvos” Lietuvos laikais galutinai „vakarietiškai suformuotas politinis, mokslinis, intelektualinis ir visokis kitokis elitas”, jau seniai suvokė, kad kitaip būti, „laisvuose vakarietiškuose vandenyse” plūduriuojančiame, „patriotinių tautinių” įgulų vairuojamame lansberginiame durnių laive, yra neįmanoma iš principo…

Autore

Kodėl „Arba pristatinėja kritines teorijas,…“.
Turi būti „Arba pristatinėja ‘kritines’ teorijas,…“.
Kodėl painiojamos dvi sąvokos ‘kritinė’ (masė…), ir ‘kritikavimas’ (pateikiant kontrargumentus). Iš naujakalbės* serijos, kai kritikavimas pervardijamas į kritinę teoriją. Gal laikas nustoti malti tą žydo leftistinį frankfurtietišką šūdą.

Puikūs

Apibndrinimai.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top