Nida Vasiliauskaitė. Karantino šeimos politika

DELFI.lt

Ne „šeimos“, o „namų ūkio“ – skubiai pasitaisoma, siekiant išvengti reikalo tikslinti, kas ta „šeima“: vienoks ar kitoks karantininis jos apibrėžimas rizikuotų arba nuvilti naująją vyriausybę į valdžią atvedusius liberalių pažiūrų rinkėjus, arba galutinai atstumti konservatyvų elektoratą.

Gyvenate kartu – jūs šeima, negyvenate – ne šeima ir (pakentėkite) susitikti negalėsite: skamba liberaliai, tačiau kartu tarsi „tiesiog logiškai“ – jokių ideologinių prielaidų, tik praktinė nuovoka ir racionali taktika ekstremalioje situacijoje.

Ar tikrai? Pirmiausia įdomu, jog „namų ūkio“ argumentas taikomas tik koordinuojant individualų bendravimą tarp socialiniu statusu ar atliekama darbine funkcija neaprašomų gyvų konkrečių asmenų: kaip darbuotojai, kaip pirkėjai, keleiviai arba praeiviai susitikti galite nevaržomai – darbovietėse, parduotuvėse, gatvėse, autobusuose… – bet tik ne kaip aš ir tu, tik ne kaip vienas kito besiilgintys draugai, tik ne be oficialaus formalaus intereso ar kraujo giminystės ryšio (šis, beje, irgi nepadės, jei dėl kokių nors priežasčių kartu negyvenate).

Ne vien po du – nors ir po penkiolika, ir visiškai nesvarbu, į kiek namų ūkių po to išsiskirstysite. Svarbu tik tada, kai susitikimo negalite pateisinti reikalu pirkti-parduoti arba šventa pareiga atvykti į darbą (net jei tas darbas – pavalyti grindis arba iškepti nepažįstamiems žmonėms bandelių: šito praleisti jokiu būdu negalima, o draugai nebūtina, draugai apsieis).

Antra, priklausomybę tam pačiam „namų ūkiui“ įrodyti yra kur kas kebliau nei formalius giminystės ryšius ar santuoką – iškilus nesklandumams, dokumentų nepakaks, reikia kitų procedūrų. Kokių? Pavyzdžiui, gal apklausti kaimynus? Matė, nematė? Dažnai čia užeina? Pietauja kartu? Gal žinote ir ar miega kartu? Metodas senas ir gana geras, tačiau gali ir suklaidinti: ne visi kaimynai juk akyli ir ausyli, ne visi ir patikimi (trūksta dar mūsų kraštuose bendruomeniškumo: vis tas nelabas sovietmečio palikimas). Gal verčiau stebėjimo kameras ar mobilias sekimo programėles? Brangiau, bet dabar jau XXI amžius.

Valdžia – atlaidi ir supratinga, ne prieš draugus ji, tik prieš virusą: lauke galima (dabar labai smagu lauke, ir jokios tikimybės įsigyti panašių į covid-19 simptomų peršąlant). Taip pat galite organizuoti susitikimus su bičiuliais ir šnekėtis į valias viešajame transporte, turguje arba parduotuvėse. Apsimeskite, kad apie prekes. Arba apie šunis (vedžiokite drauge, jei, laimei, turite: šuo dabar yra jūsų bilietas į žmogišką kontaktą). Bet tik ne apie save, knygas, žaidimus, politiką ar kitus nebūtinus daiktus. Ir tik ne namuose! Namuose virusas plinta, parduotuvėje – ne (arba nykstamai mažiau, nes parduotuvėje judu – ne vieni, parduotuvėje žmonių daug, stebi jus – ir virusą, tikėtina, laiku pamatys).

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Per šventes

dirbs poliklinikos?!
Ir ką jo veiks?
Pabandykite patekti pas šeimos gydytoją. Per šventes!

Prašalietis

Paskaitai lyg tai ir analitinį straipsnelį, kuris lyg tai ir vadovaujasi kažkokia tai logika… Bet kai pamatai, kad šių laikų „intelektualams tarpusavio mokslinėse”diskusijose gali iškilti reikalas „tikslinti” visiems žmonėms nepriklausomai nuo jų išsilavinimo jau šimtus metų žinomas sąvokas „šeima” ar „namų ūkis” pagalvoji, kodėl šie „mokslininkai” nepaklausia savo tėvų, senelių, prosenelių…, kas visais laikais gamtoje buvo šeima ar namų ūkis…. Nors „mokliniam” kvailėjimui 21a. visokio „progreso”, dirbtinio intelekto, post modernizmo…, pasekoje žmogaus smegeninės nuolatinio ir nesibaigiančio adekvataus funkcionavimo mažėjimo laikais, neužilgo ateis laikas, kai reikės „elitiniams žinovams patikslinti mokslinėse diskusijose” kas tai per daiktas gali būti ar nebūti rankos pirštas… Na o šiais visuotinės demagogijos laikais kalbėti apie liberalizmus, konservatizmus, socialdemokratizmus, komunizmus ir t.t., kurie seniai nebeegzistuoja, yra tik puskvailiams… Skaityti daugiau »

kitas tautos zeminimui naudojamas terminas

‘bandos imunitetas’.

JPN

Teko skaityti,kad vieno buvusio Seimo nario žmona ir vaikai berods gyvena užsienyje,o buvęs Seimo narys dirba berods Lietuvoje- ar tai vienas „namų ūkis” ar ne? Manau,metodas skaičiuoti pajamų mokesčius nuo vieno „namų ūkio” yra labai neteisingas,nes gaunančiam milijonines pajamas asmeniui lengviau išlaikyti kad ir dešimt nepilnamečių vaikų,negu gaunančiam vidutines pajamas išlaikyti,pavyzdžiui,keturis vaikus.Manau,tas primityvus ekonomizmas nuves į dar didesnę neteisybę.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top