Nida Vasiliauskaitė. „Moksliškai įrodyta“ epocha baigėsi kartu su „Vakarų normalumu“ ir pagarbos laisvei pažadu

Užuot skaičiavus ekonomines, fizines ir psichines pasekmes ir susilaikant nuo hipotezių apie tai, kas realiai gali nutikti dar blogesnio, užtikrintai galima pasakyti kai ką iš serijos „nėra to blogo“: labai ilgam ir akivaizdžiai žlugo iliuzija, jog masinė piktybinė oficialių legitimių galios struktūrų manipuliacija piliečiais ir dezinformacija įmanoma tik egzotiškose diktatūrose, o ne „normaliam Vakarų pasauly“; ir kad mokslas yra tik mokslas, o ne politikos liokajus.

„Daugiau niekada“ – gal ne niekada, bet ilgiems šimtmečiams – nebepavyks jo vardu išgauti pasitikėjimą taip, kaip anksčiau. „Moksliškai įrodyta“ epocha baigėsi kartu su „Vakarų normalumu“ ir pagarbos laisvei pažadu. This is the end.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ayn Rand

Autorė vėluoja gerokai. Tą epocha baigėsi kai iškilo Al Gore’as ir „globalaus atšilimo” fraud’as. Tai jau gerokai virš dešimtmečio.

Vaclovas

Aš apie “moksliškai įrodyta” pareiškimų melagingumą tikrovėje įsitikinau bent jau istorijos mokslų, visokių psicho- atmainų (“sielovadininkai”, ne dvasininkai) ir patvirtinto gydymo bei vaistininkystės taikymo atvejais. Taip, mokslas tai sritis, kuri pagal apibrėžimą neigia išankstinius nusistatymus, griežtai atvirkščia tikėjimui, tas yra žinoma, bet tai, kas dabar pateikiama, kaip “įrodyta”, labai neretai negaliu kitaip vertinti, kaip kažkokios juodos širdies ir tamsaus proto sąjungos darbą.

štazis

Vystyk, mõkslyškaj niayrôdita! Kūr irodimai? Kür?!

štaziui

ja ja všystko pu žonku , jaicy pši dupe

Hm.

Hmmm… Bijau, kad mokslas visada buvo ideologijos liokajus, daugiau ar mažiau. Ir ne tik humanitariniai mokslai, bet ir gamtos su tiksliaisiais buvo ir tebėra tokie kuo puikiausiai. Visada, kai reikia deginti raganas, mokslas labai moksliškai įrodo, kad jos tikrai egzistuoja ir jų deginimas yra absoliučiai būtinas. Tai visada visiems buvo aišku, lygiai taip pat kaip dabar visiems yra aišku, kad klimatas šyla, o rasių fiziniai ir protiniai gabumai nesiskiria. (Beje, įdomu, o kur dingo garsioji ozono skylė? Tikriausiai baigėsi palaikymo ciklas, panašiai kaip senos Windows versijos.)

Mokslas

yra greičiausiai pasaulyje senstantis ir kintantis dalykas. Vakar dar buvo naujausias atradimas, o šiandien jau beviltiškai pasenusi ,,netiesa”.

Vaclovas

Dar kitaip supratau sumanytojos mintį. Kad to mokslinio tikrumo niekada ir nebuvo, bet įtikėjusiems į “Vakarų normalumą”, “laisvės pažadą, jis toks be kliūčių buvo įteigtas. Tačiau mušto žmogaus sąmonei vis labiau bundant, pagrindo netenka jau pirmieji teiginiai, o su jais griūva ir lydintieji.

Taip,

moksliškai ir Covid’as įrodytas, ir Mokslinis Komunizmas buvo, kuriuo visi tikėjo, kaip Mūsų Vidu (Covid’u).

Stiklo valytuvas

Mokslas 2021-06-3 0:11
yra greičiausiai pasaulyje senstantis ir kintantis dalykas.
—-
1. Absoliučia dauguma atvėjų ‘kaltas’ ne mokslas, o mokslinais dalykais užsiimantys žmonės vadinami ir besivadinantys mokslininkais.
Gal nemaišykite Mokslo kaip mokslinio pasaulio pažinimo, ir mokslininkų, kurie kaip visi žmonės ir klysta, ir yra (su)klaidinami, ir priverstinai išnaudojami. („Juodieji mokslininkai“ visai atskira kategorija.)
2. Mokslas nesensta ir nekinta! Kinta mokslinės pažiūros, tiesos, supratimas, vertinimas dėl vis gilesnio/platesnio visapusiškesnio pasaulio pažinimo.
—-
Su lig kiekvienu atradimu, kartu arverčiame ir naujus dar ne pažintus klodus, kuriuos pažindami KOREGUOJAME ankstesnes žinias.

>  Vaclovas      1:17

Ar Jūs čia apie „rožinių akinių“ sindromą.

o gal

„egzotiskos diktaturos” jau ikele koja i „normalu Vakaru pasauli” ir uzsakineja muzika?..

Stiklo valytuvui

nesensta ir nekinta tik tai, ka viespats sukure.
mokslas tik ATRANDA tai, ka sukure Dievas ir ISRANDA jaip tai taikyti praktikoje.
o rai atnesa ne vien gera, bet ir bloga

Stiklo valytuvui

sorry, per saule nematau raidziu…

Vaclovas > 15:09

Tame tarpe ir apie tai, kas beje atgimė Vakaruose. Tikėjau Vakarų pasikliovimu krikščioniškomis vertybėmis, branda to susitarti ir laikytis, ko Rytai dėl chuliganiško pradmens dar nepajėgūs atrasti. Tai yra vyliausi stebuklu, kuris gal ir galėjo įvykti tik po tokios Aukos – Antrojo pasaulinio karo Katastrofos. Tačiau labiau panašu, kad visų pasaulio pusių žmogus nutarė eiti toliau bausmių keliu…

elfe

„rytai”megsta sakyt, kad jie dvasingi, ramus, medituojantys, o „vakarai” neva apgailetini materialistai, amzinai skubantys nervingi darboholikai… laukiantys savaitgalio, bet irgi ne tam, kad poilsetu, pamedituotu ar pasimelstu. p kad nudirbtu susikaupusius namu darbus, todel sekmadieniais dazniausiai uzsidirbantys infarktus…

kadais dvasingumo issiilge vakarieciai hipiai traukdavo i indija ieskot dvasingumo, bet siandien jau nebera tokiu itakingu guru kaip Osho… indai suziuro i Vakarus, sumaterialejo gal net labiau nei jie..
kulturini balansa tarp Rytu ir Vakaru vis dar islaiko Turkija.

siaip tai nuduso visos religijos… laukia priklaupusios mokslo pagalbos… nors „moksliniai irodymai” sioje srityje yra grynai individualus… tereikia neuzkirst kelio dieviskam veikimui uzkemsant prota valdzios istroskusiu politiniu infliuenceriu itakai…

Vaclovas ing elfe

Kai aš kalbu apie Rytus, tai omenyje turiu kraštus ryčiau Vokietijos. Arba taip vadinamą Rytų bloką. Nes kas yra Vidurinė Azija (priklausė Blokui, bet jie greitai tai užmiršo, – dėl ko, tiesa, turėtų būti laimingi, pasak Užkalnio), Tolimieji, o ir net Artimieji Rytai beveik jokio supročio neturiu. Matau tik tiek, kad apie dvasingumą sunku ką būtų galima pasakyti pas juos, o dėl darbo – tai tikri vargo žmonės, net namuose sunkios sąlygos. Tad man Indijos mėgėjai labiau panašūs į pragaro mėgėjus. Ar ne? – tikrai manau ne iš aukšto sakau.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top