Nida Vasiliauskaitė. Šimtui tūkstančių bekojų: „Jūs gi jėga – suformuokit armiją“. Nutaisius naivią miną

„Mes esame demokratinė šalis, kurioje tai, kas bus Vyriausybės vadovas, kas bus komitetų pirmininkai, sprendžia rinkėjai per rinkimus. Dabar rinkimų rezultatai yra tokie, ir jeigu žmonėms nepatinka ši valdžia, nepatinka šie komitetų pirmininkai, nepatinka ši premjerė ir ministrai – jie 2024 m. galės ateiti ir išsirinkti sau tokius pirmininkus, kurie jiems patinka. Tą patį galės daryti ir tie patys 300 tūkst. žmonių, kuriems dabar nepatinka atsakomybę prisiėmę žmonės… Man atrodo, kad reikia ne tokiu būdu Seime žmones keisti“ (I.Šimonytė).

Taip, frazė nėra tapati antraštei, į kurią buvo redukuota („Nepatinka ši valdžia – 2024 išsirinkit kitą [o kol kas tylėkit]“) ir bando viso labo pabūti demokratinio trivia parafraze. Taip, Seimo nariai keičiami ne parašus renkant. Tačiau susierzinimo, kurį šis pasisakymas sukėlė, esmė – visai ne čia, cinizmas, į kurį sureaguota – ne piktavalių oponentų įfantazuotas, o tikras, tik nemokėta adekvačiai įvardinti kur, kaip ir kodėl.

Tą padarysiu aš. Cinizmas – pačiame adresate „žmonės“ ir kaip teisinga pristatytoje prielaidoje, kurios netiesą visi puikiai supranta: tarsi egzistuotų kolektyvinė esybė „žmonės“, su savo norais, troškimais ir patikimais, kai yra tik atskiri piliečiai, kurių nė vienas niekada ir niekaip negali „išsirinkti valdžios“ – nei „patikusios“, nei „nepatikusios“. Čia kaip pasakyti bekojui: „Nepatinka gulėti čia? Kelkis ir eik“. Šimtui tūkstančių bekojų: „Jūs gi jėga – suformuokit armiją“. Nutaisius naivią miną.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ne,

ne naivią miną. Cinišką. Maždaug: o ką jūs, utėlės, mums padarysite?

ah1

na ir kokia visa to priežastis?

Šiaip jau

gėris ir tiesa taip pat privalo turėti kumščius…

habilitās

Priklauso nuo to, kuriuo kampu pažiūrėsi ne tik į Šimonytę & CO, bet ir į visą politinę sistemą.
Platesniame kontekste cinizmas mažiau ryškus, palyginus su adekvatumo stoka. Cinizmui reikia išminties, o turintis problemų su adekvatumu, paprasčiausiai, nesupranta elementarių dalykų, todėl į valdžią žiūri kaip į nuosavybę, kurią įsigijo politinio aukciono metu. Atitinkamai ir situaciją vertina – keturis metus darome ką norime, o tada… planinis aukcionas, statymai (pažadai) ir naujas valdžios savininkas.
Šimonytė nėra politikė, ji – buhalterė, nereikėtų stebėtis.

Agnė

Na kas gi gali dirbti su tokia vyriausybe? Tai ir nervuojasi.

Al.

Gal kas atsimenat filmą Žaisliukas? Turtuolis blogietis ateina pas žmones, pasiūlo didžiulę sumą už namus, bet su sąlyga, kad tuoj pat iš čia visi išeis. Tas pats ja načalnik – ty durak.

stasys

Ten kur vyras patiletu moteris tarska pataikaudama savo būdui . Turime moterišką vyriausybe kurioje dominuoja ilgas liežuvis .Galima tai pavadinti nuomonių apsikeitimu , diskusiją , vienok man atrodo jog Lietuva ,jos visuomenė, po truputį pradeda suprasti to moteriško eksperimento ir blogąsias puses . Taip pataikaudami savo puikybei mes visuomenės nesuvienisime ,o jei tikslas primesti savo nuomonę kitiems tada nėra čia ko teisintis .

stasys

habilitās 2021-03-2 0:44 …skaitykite visada str. o ne jo išplėštas citatas .

emilija

Taip bedainuojant ir bešposijant ir prabėga gyvenimass[Konas Mekas].

bronius

Būtent, habilitās, Šimonytė nėra politikė, ji – buhalterė, todėl tikrai nereikėtų stebėtis jos neadekvačiais pasisakymais.

Silė

šiaip jau nieko naujo nepasakyta. Pozicija istorijoje žinoma ir nuvalkiota. Tik ne visur vienodai baigėsi tokie išsišokimai prieš pamintųjų minias: Žečpospolitoje, kaip žinia, baudžiauninkai buvo kantrūs (chrestomatinė grafo Gruiniaus frazė iš Tado Blindos) ir tikrai niekada nieko neįvyko nei po keturių, aštuonių nei po 32 metų…, Na, bet 1649 už panašią poziciją anglai nukirsdino savo Karolį I, Prancūzijoje 1789 griuvo Bastilija ir Liudvikas XVI buvo pasiųstas pas Giljotiną…, Rusijoje buvo 1917-ieji… Žodžiu, neprotinga karaliams premjerams ar vietininkams daryti arogantiškus pareiškimus…. ir siųsti minias velniop keturiems metams… Neprotinga.Istoriją retkarčiais pravartu prisiminti.

Kis

ir as apie tai,atsibodo viena ir ta pati,per ta pati.Armijai dar ne laikas,bet ji tikrai bus.Galimasuprasti ir Simonyte,tai generolas be galvos,nes ja sukioja vienas klipata,o armija niekam tykusi.Ziuriui tas kalbas(pagrindiniu negirdime)IR STEBIUOS ,KURMES NUKELIAUSIME,tie kurie mato ,girdi ir tyli,lai ziaubtu neatidaro,kad algos mazos?Kolkasvieni judesiukai,darbaibus?

T0mas J.

Šimonytė kaip premjerė verta nepagarbos, ką ir bekalbėti.. Konservatoriai visi spinduliuoja cinizmu bei arogancija ir, nors Šimonytė nepartinė, bet ji JŲ kompanijoje – reiškia ji tokia pati.

Dėl viso straipsnio

P. Brunalas antrašte ir įžangine dalimi, sakyčiau, nepagrįstai užaštrino santūraus premjerės interviu atskiras dalis, žr.,- net tris kartus pakartodamas p. Nidai užkliuvusią frazę. Suprask, (bukas?) skaitytojau – čia vieta pačiam pasipiktinti! „Viešųjų ryšių” plotmėje taip daroma siekiant nukreipti žmonių dėmesį nuo rimtesnių problemų. Kas tai galėtų būti? Pavyzdžiui: A. Kam savitas Petras nepatinka, kam ekscentriškas Tomas, o kam – tas emeritas nuo mokslo. Paleidus spaudimo (parašais) įrankį, nereikėtų stebėtis, kai bumerangas grįžta, skaudžiai kirsdamas… B. Ketveri metai yra daugoka. Silpna dauguma, balansuojanti ties mažumos vyriausybės riba, tikėtina, gali net ir bulviakasio nesulaukti, juolab kai vad. „elitas” kur buvęs-nebuvęs pradeda „piktintis” tautos (rinkėjų), jų manymu, menku, išprusimu… C. Dėl Skvernelio. Vėl, kaip jau buvo daręs, jis galėtų imtis „Tautos suvienytojo”, „Trečio… Skaityti daugiau »

Virginija Milker

Simonytes ciniskumas dar nieko. Paskaitykit ka raso feisbuke A.Kubilius, sujaudintas ir ipykes del tu 300 000 parasu. O dar gi taip nesenai dziaugesi protestais Baltarusijoj. Ten , pasirodo, buvo PILIETINES VISUOMENES ptotestai pries VIENO ZMOGAUS neteisinguma, o va cia, pas mus, kur sorosofilai jau 30 metu aukleja visuomene nebijot pareikst savo valia, tik beviltiskai naivi MASE, akivaizdziai Kremliaus suvedziota, sukilo pries VIENA ZMOGU, kuri butina apginti valdzios organams… Ir ne zodeliu nepaminejo to VIENO ZMOGAUS programa su Stambulo Konvencijabei kitais neoliberalu numyletinio, Andropovo palaiminto „filantropo” planais, „masei” uzlibdes „homofobijos” etikete. Kaip paprasta irkaip gudru. Pastatom i Zmogaus teisu komiteta „profesionaliu” gejum paiskelbusi, Soros privataus CEU aukletini su paketu antinacionalistiniu istatymu, o kritika nuraminsim gasdinanciais epitetais? Angliskam Delfyje Raskeviciusgiriasi, kad turi… Skaityti daugiau »

Vardas

Tiesiog Ingrida Simonyte tiesiai reze lietuviams. Jei nepatinka Premjere Ingrida Simonyte tai 2024 m. galesite issirinkti Premjere Gintare Simonyte-Skaiste. O jei nepatinka nei Ingrida Simonyte, nei Gintare Simonyte-Skaiste tai reikes Gabrieliui Landsbergiui translytintis i Gabriele Landsberge arba su Landsbergieciu teisesaugos pagalba suimti Laisves partijos Remigiju Simasiu arba Ausrine Armonaite, kad istiktu Eligijaus Masiulio ir Liberalu sajudzio likimas.

aha

Nieko neišėjo iš moteriausybės, tik piš

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top