Nida Vasiliauskaitė. Valstybės perversmas?

Nebėra tiesioginių mero rinkimų – pasakė KT, pats de facto jau virtęs butaforiniu, o dar ir pabaugintas, kad gal ir formaliai jo turėtų nebelikti.

Taigi, oficialiai nebėra regionų savivaldos. Jeigu ne force majeure, greitai nebeliks ir tiesioginių Seimo narių rinkimų, ir Prezidento rinkimų, o gal ir apskritai rinkimų – nes, o kam? Kad „tamsi minia“ pati spręstų? Gi žinome, kad vis tiek nesprendžia – tam yra „konsento formavimas“, PR, elfai ir ištisa propagandos patrankų baterija. Bet kartais nelabai veikia, reikia pavargti, tad argi nebūtų ramiau va taip va? Kad net iliuzijų neliktų. Net fasado.

Gražūs nuoseklūs galios centralizacijos ir valdžių atskyrimo principo demontavimo žingsneliai, visiškai atsitiktiniai, visiškai atsitiktinai sinchroniški su „galimybių pasu“. Sutampa taip. Jei kam, labai kvailam ir be savisaugos instinkto, pasivaidens, kad ne, užrėksime: „Sąąąmokslas!“.

Ir ne – nė vienas iš draugų konservatorių dabar nemėgins nei viešai, nei privačiai patikinti, kad ne, mes to nesiekiame, ne, nedarome taip, ne – nėra jokio pagrindo aliarmui. Kaip ir „Laisvės“ partija nesivargina jo sklaidyti bent pamelavimais, jog „galimybių pasas“ – tikrai tikrai „į laisvę“, o ne „nuo laisvės“.

Tyla kartais ir YRA atsakymas.

Taip, sąmokslas if there was any.

Yra ir formalesnis terminas: coup d’état.

Priminsiu: LR Konstitucijos I skirsnio 3 straipsnis skamba taip:

„Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.“

Konstitucinę santvarką.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ramiros

Pagalvojau, gal daugiau konstitucijos turėtume, jeigu to KT nebūtų ?

Klausimas

Kam laikomas Žalimas pasibaigus kadencijai ir kas jį laiko? Ar ne laikas kažką daryti?

O juk

Konstitucinio teismo pagrindine funkcija priziureti, ar seimo priimti istatymai nepristarauja LR Konstitucijai. Taskas.ar yra klausimu?.

Ar Lietuvoje yra dar vyrų?

Galinčių padaryti stop landsberginei gaujai,kuri iki pašaknų bando pasisavinti Lietuvą?

nebrandi savivalda?

Mano nuomone,Lietuvoje regionų savivalda yra dar labai nebrandi. Nesame nei Nyderlandai, nei Prancūzija,kur savivaldos merams ir municipalinėms taryboms nekyla pagundų skirti lėšas ne pagal paskirtį.Manau, Prancūzijoje neįmanomas dalykas,kad savivaldybėse nebūtų steigiamos mokyklos valstybine prancūzų kalba. Lietuvoje,berods, yra tokių savivaldybių ,kuriose yra problemų su mokyklų,kuriose mokoma valstybine lietuvių kalba ,steigimu.
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seime-prabilta-apie-lietuviu-seimu-diskriminacija-vilniaus-rajone-56-1137150
https://www.statybunaujienos.lt/naujiena/Daugiau-kaip-puse-valstybes-patikejimo-teise-valdomo-NT-savivaldybes-naudojo-ne-skirtoms-funkcijoms-arba-visai-nenaudojo/15297
https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/analize-kur-paskirstytos-lesos-kuriu-savivaldybes-nepanaudojo-piniginei-socialinei-paramai

Kis

valstybeje totalus bardakas,net KT pirmininkas po dvieju kadenciju renkant tiesioginius merus pareiskia ramia sazine,lyg tei ir ne jo prerogatyva Konscitucijos prieziuros vykdymo,kad toks ir anoks pazeistas straipsnis del neru rinkimu.Ka darytu padorioje ,laisvoje demokratiskoje valstybeje ,kurioje niekas neuzslaptintu KGB (okupantu) spectarnybu toki bambuka kaip Zalima varytu su visa svita lauk ir perrinktu cia pat padoriais teisininkais ,o ne tuos ,kuriuos laiko KGB rezidentas stipriai suemes uz kunkolu.Bardakas ponai,teks vykdytiKonscitutcijos 1 skirsnio 3 straipsni.Laikas jau ne pinigai,o pakvipo laisves netekimu,nes tokiu dalyku jau ir rusijoje nelengva surasti?Eisime vaikyti tuos bambukus.

Gyvulių ūkis

Nors pagal Lietuvos Konstituciją visi esame lygūs:
„29 straipsnis
Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.
Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.”
https://www.lrs.lt/home/Konstitucija/Konstitucija.htm
Bet skirtingose savivaldybėse taikomos skirtingos paramos sąlygos ir piniginės išmokos sunkiems ligoniams paremti skiriasi kelis kartus:
https://www.lrytas.lt/sveikata/ligos-ir-gydymas/2021/04/19/news/paramos-veziu-sergantiems-lietuvoje-absurdas-vienur-gauna-tukstancius-kitur-centus-19074814/

tiek

gal ir gerai,kad liko neužimta Lukiškių a. erdvė . Bus kur baust maištininkus.

no future

koks dar perversmas…
tai kas vyksta yra visuotinė valdžios ir visuomenės degradacija.
šiandienos Lietuva yra tiesiog puvinys, todėl šis kraštas nebeturi jokios ateities.
neužilgo čia ateis kiti, kurie šioje teritorijoje tvarkysis kitaip.
nes gera vieta be šeimininko ilgai nebūna.

voverė

Cinizmas, kai neteisėtas KT pirmininkas pasirašo negaliojančius sprendimus ir vadina tai teisine valstybe. p. Nida visiškai tiksliai įvardijo – perversmas, ar dar kam kyla klausimų? Režimas, chunta, diktatūra gali ateiti ir teisėtu ir demokratiniu keliu, jeigu tam nepasipriešinama.

voverė

Cinizmas kai neteisėtas pirmininkas pasirašo neteisėtus sprendimus ir vadina tai teisine valstybe. Režimas ir diktatūra gali ateiti ir teisėtu ir demokratiniu keliu, jeigu tam nepasipriešinama.

aciu Nidai

visada tiesiai, trumpai ir i tiksla.

grumstas

pamokoma istorija iš amerikės. Trampas, kurio skundą dėl balsavimo rezultatų klastojimo JAV aukščiausiais teismas atmetė visiškai nenagrinėjęs: atsisakė priimti, dabar džiaugėsi, kad baidenas skėrė komisiją , kuri siūlys pertvarkyti šio teismo narių skyrimą kiekį, tvarką. Žodžiu , atsisakydami vykdyti savo konstitucijos priskirtas priedermes , teismas sunaikino savo nepriklausomumą , savo galias. Tapo marionete.

hmm..

Coup d’état, pazodziui – (demokratines) valstybes nuputimas?..
Mano kuklia nuomone, tos visos „liberalios”, atsiprasant, priemones tera KLEPTOKRATIJOS isitvirtinimas.
Tik kuom Nidai uzkliuvo elfai, tai neaisku. Juk jie tik savanoriskai eivoja savo laika kovai pries melagienas, dezinfo ir nebutinai turi but isirase i Petro Vaitekuno Demaskuok komanda.

Al.

Aišku, kad perversmas.
,,Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.“ Bet jei jie (t.y. mes) ta teise pasinaudoti neišdrįsta, tingi ar nesugeba, tai belieka tik pamurmėti.

Juliau Milaiti 14:07,

niekšeli, ir tu klausi, kuo užkliuvo elfai??? O kodėl šįkart pasirašei ,,hmm”, o ne ,,elfe”? Tu ir tavo elfai ir esate kėgėbistai melagienų skleidėjai, o ne kovotojai prieš jas.

elfe

kodel Lietuvos politikams nebeapsimoka dirbt Lietuvos zmonems?.
kodel Kubilius savo feisbuke taip giria Aiste Gedviliene, naikinancia save islaikancius lietuviu verslus, versline zvejyba Kuriu mariose, dangstantis aplinkosauga ar tuo, kad verslininkai i biudzeta inesa maziau, nei zvejai megejai?..
nors kompensacijas ir bedarbiu pasalpas mokes is to paties biudzeto?..
kiek si Aiste isgelbes zuvu, jei Kaliningrado zvejai zvejos Kursiu mariose pilnu tempu?..
panasus dalykai vyksta ne tik zuvininkystej.
kur suo pakastas?

gal atidziau reiktu pazvelgt i tuos ne ES fondus/grantus, kurie „patepa” sprendimu priemejus musu Ministerijose, tokius kaip EEA GRANT, NORWEY GRANT bei Open society Foundation?..
ar paaukodami siuos milijomus sprendimu priemejams, jie kartu nenukreipia ES fondu saviems tikslams?.. https://eeagrants.org/countries/lithuania

Langų majore,

gal patį per daug Jurgis pavaišino „Vodka Kremlin Gold”, kad jau nieko iš pykčio nebeskiri, ką? Milaičio čia nėr nei vieno komentaro, supratai?

ah1

Teorija. Praktiškai alus ir milteliai prieš kurios teorija pasuoja. Arba nieko naujo – kančios iš godumo. Klasika.

elfe

a tai cia „langu majoras”, lyg koks socinzinierius, pats bauksciai krumuos tupedams, keicia kitu tapatybes?.. ir, kaip folkoras sako, „tepa kuom pats kvepia”?.. argi tai neprimena sovietmecio Operos teatrui priskirto etatinio kegebisto Vlado Gulbino ( o gal tikriau – Vladimir Lebedev?) braizo?.. juk tai jis ir paskleide ganda apie V.Landsbergi, kaip neva kegebista. teismas isteisino Landsbergi, bet nenuteise Gulbino. nes neva nerado apsmeizimo „tycios”. mat nepakaltinamas zmogus gali apsmeizt „netycia”. tad ar ne keista, kad „nepakaltinamieji” ir toliau platina ta pacia V.Gulbino versija, net po V.Landsbergio su Havelu inicijuotos PRAHOS DEKLARACIJOS, kuri sukele toki didziuli galvos skausma KGB?.. tad panasu, kad ir tapatybiu keitimai susije su kgb veikla uzsieniuos, kaitaliojant pavardes, tautines tapatybes… vykdant visuomeniu subversijas… ka ir atskleide buves… Skaityti daugiau »

taip

Visi požymiai matosi.

elfei

Tai, kalbama, kad Vytauto Landsbergio motina – žydė. Ir ką?

elfe

siandien per info tv, A.Maldeikiene bande pasiteisint, kad ne ji patare Finansu ministrei slept nuo visuomenes kuo ilgiau tuos ES 2 milijardus ekonomkos atstatymui po Covid. kartu davus suprast, kad tai ne jusu, lietuvaiciai, verslams ta parama… o tik „skaitmenizacijai”, ‘zaluminizacijai”… vienzo, kuo taip rupinasi neskaidrus, neaiskus, ne ES fondai/grantai, kaip kad pasivadine EEA Grant, Norwei Grant su Open society Foundation. tad ka atstovauja EP A.Maldeikiene su i TS infiltruotu sunum Mantu? mus ar tuos grantus?.. jei ne taip supratau, pataisykit. tik priminsiu, kad kai Orbanas su Erdoganu atsisake „Open society foundation” „maloniu”, is Vengrijos ir is Turkijos pasitrauke ir EEA Grant bei Norway Grant. kaip mat tos salys per masmedia buvo paskelbtos „prorusiskom”, nors Erdoganas siandien ne su Putinu,… Skaityti daugiau »

elfe tam krumuose

argi sunku melagienas apie kalbininko , evangeliko J.Jablonskio dukra akiu gydytoja Ona, isgelbejusia nuo holokausto kolegas zydus su seimom, pasitikrint per google, wikipedia?..

Ggrakščiai  parašyta.

Aš būtau parašęs – korona perversmininkai vykdo valstybės užgrobimą

Grakščiai  parašyta,

aš būčiai parašęs– coronos pūtėjai vykdo valstybės perversmą ir tiek…

Taip

Būtent taip. Į Konstitucinę santvarką. Nors tai jau šliaužia senokai, bet tik dabar pradedame praregėti. Ačiū už tai visu trijų rūšių liberalams.

>Ar Lietuvoje dar yra vyrų?

Atsakymas į šį klausimą bus gegužės 15 dieną Didžiajame šeimų gynimo Marše. Jei esi vyras – dalyvauk.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top