Nijolė Malakauskienė – tarp Šiaulių ir Rėkyvos

Nijolė Malakauskienė gyvena unikalioje Šiaulių pakraščio gyvenvietėje – Rėkyvoje. Ji ir Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkė, ir darnios šeimos siela. Pareiginga ir dalykiška, išklausanti kitas nuomonės. Skaidrios nuotaikos. Kukli – apie tai, kaip ji rūpinasi našlaičiais, Rėkyvos gamtos išsaugojimu, išgirdau ne iš pačios Nijolės. Tiesą pasakius, nustebau. Dauguma žmonių įpratę save aukštinti, kitą sumenkinti, o ji to niekada nedaro.

Nesavanaudiška, rūpestinga – to nesuvaidinsi. Nijolės paprašyta parašiau eilėraštį Rėkyvos vaikams. Rėkyvos gamta, istorija, patys rėkyviškiai įkvėpė mane kartu su kolegomis sukurti audiovizualinį leidinį ,,Raisto kardas“.

Nijolės Malakauskienės dalykinės savybės lėmė jai tapti Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos vadove, darbuotis Daugiabučių namų savininkų bendrijoje – padėti jų gyventojams pasijausti šeimininkais.

Net ir laisvalaikį Nijolė skiria bendruomenei – ją telkia bendriems tikslams, gražina aplinką, ugdo tautiškumą. Ypatingą dėmesį ji skiria vaikų ir paauglių užimtumui –jų laisvalaikio užsiėmimus organizuoja ne formaliai, o su nuoširdžia meile.

Kovodama ir kviesdama piliečius susitelkti prieš valdininkų bei teisėsaugos savivalę, Nijolė įgyja priešų – sočiai aprūpintų tokios sistemos gynėjų. Atsilaikyti nelengva – kad ir prieš Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją ar vegetuojantį Šiaulių Moterų veiklos inovacinį centrą.

Rašydama apie Nijolę Malakauskienę ir jos bendramintes iš Lietuvos Sąrašo, pagalvojau: o kuo užsiima mūsų vyrai? Kodėl kompetentingi, įžvalgūs, moraliai tvirti vyrai renkasi iš viešosios politikos pasitraukti?

Aišku viena – Nijolei Malakauskienei nuoširdžiai rūpi Šiauliai, savu tapęs miestas ir jo gyventojai, jai užteks ir kompetencijos, ir atsakomybės atstovauti mūsų interesams.

Elona Antakauskė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top