Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Net Sausio 13-osios naktį, kai rusai tankais lamdė žmones, nesijaučiau tokia beviltiškai ir nešvariai bejėgė, kaip dabar. Veidu į š…., tokia dabar yra mano būsena. Žinot, net sovietmečiu, kai mus, hipiaujančius moksleivius, komsomolcai gaudė gatvėse ir vaikinams karpė plaukus gabalais, o mergaitėms mini sijonus, nesijaučiau taip išniekinta 🙁

Iš privalomo, mano galva, garbingo poelgio tiesiu taikymu buvau nusviesta į nusikalstamą veiką ir grasinimus baudžiamąja atsakomybe – būtent tuo man grasina Lietuvos valstybė.

Istorija tokia: pamačiusi absoliučiai girtą chamą vairuojant automobilį, tučtuojau paskambinau į policiją ir pranešiau. Paklausė vardo, pavardės, pasakiau. Tas banditaujantis personažas mane pažįsta, nes būtent dėl to, kad jis išlipo iš automobilio „pakibinti“, pamačiau jo būseną. Pareigūnai jį sulaikė, buvo stipriai girtas, bet pūsti į alkotesterį atsisakė – pasirodo, galima net nepastovint ant kojų atsisakyti daryti tyrimus. Vimdantis humanizmas.

Padavė jį į teismą, jis neigia buvęs girtas, du pareigūnai liudijo jo girtumą, yra filmuota medžiaga.

Sulaukiu skambučio iš policijos, kad turiu duoti parodymus. Sakau, kad savaime suprantama, ir nuvykstu į policijos poskyrį, bet prieš rašydama perspėju policijos pareigūnę, kad turiu pagrindo bijoti ano niekadėjo, todėl mano pavardė jam neturi būti atskleista.

„Neįmanoma, – sako pareigūnė, – jis TURI TEISĘ žinoti.

O ar aš turiu teisę jaustis saugiai?????? Aš gi nepadariau nieko blogo, netgi labai gerai, mano galva, pasielgiau, gal net žmonių gyvybes išgelbėjau, nes jis galėjo bet ką nudaužti?????

„Jūs gi pati pasakėt savo pavardę, kai pranešėt“, – sako pareigūnė.

Tikrai, pusgalvė neraliuota, nepagalvojau, kad reikia savęs gėdintis, užmiršau, kad „geras“ ir „durnas“ tebėra sinonimai.

„Aš jo bijau, – sakau tiesiai šviesiai pareigūnei, – jo padorumas nesulaikys, nes jokio padorumo jo veide neatsispindi.“

Pareigūnė sako, kad supranta. „Tada, – sakau, – nerašysiu jokio rašto“.

Po savaitės sulaukiau grasinančio skambučio iš policijos: aš, pasirodo, NETURIU jokios TEISĖS saugiai jaustis, o jei neliudysiu, bus man baudžiamoji atsakomybė 🙂 🙂 🙂 („Juokis, gyvenime, juokis pajaco juoku“ – S.Neris).

Sakau: „O jei nebūčiau savo pavardės pasakius, kai pranešiau apie girtą vairuotoją,tai galėčiau likti nežinoma?“ „Ne, – sako, – būtume atradę pagal telefono numerį…“

O Dieve, tai kaip jaučiasi tikrai nukentėję žmonės, patekę į šitą kreivų šešėlių karalystę, vardu lietuviška teisinė sistema??? Nes pareigūnai nekalti, tokius įstatymus tešlagalviai surašė.

Aš pasiduodu ir daugelio tūkstančių Lietuvos piliečių akivaizdoje pareiškiu:

Aš, Nijolė Oželytė, iš savanaudiškų paskatų ir siekdama asmeninės naudos susireikšminti nusikalstamu būdu, o gal senatvinės silpnaprotystės paveikta, apkalbėjau nekalčiausią ir tyriausią žmogų, kurio nemačiau dar bent kelis kartus po minėto apkalbėjimo vairuojančio girto, nes jis visai nesustoja kaskart mane pamatęs „pakibinti“. Aš nuoširdžiai gailiuosi savo begėdiško ir neatsakingo poelgio, nes iš tikrųjų, tai aš nieko NEMAČIAU, nieko NEGIRDĖJAU, nieko NEŽINAU. Maldauju, NUBAUSKITE mane už melagingą pranešimą, įvykdykite teisingumą ir atsiprašykite už mane nukentėjusio apkalbėto asmens, nes aš pati to nepadarysiu, mat jo bijau. Prisipažįstu, kad išmečiau į šiukšliadėžę policijos man duotą lapelį su telefono numeriu ir nepranešiu, kai eilinį kartą man kils noras apkalbėti minėtąjį garbingą asmenį, kad jis nuolat girtas vairuoja, nes tas noras kilo ne vieną kartą jį stebint prie vairo.
NIEKADA NIEKADA NIEKADA DAUGIAU 🙁 !!!

P.S. Greit atsiprašinėsim banditų ir potencialių žudikų, siautėjančių keliuose, už moralinę traumą, kurią anie patiria mums apie juos pranešus. Paminėsit mano žodį.

P.P.S. Pasirodo, jei jums banditas padarė žalą (pavogė telefoną ir tas momentas yra nufilmuotas, jūs NETURITE TEISĖS pamatyti tą video, kad nekiltų noras savarankiškai kerštauti. Nusikaltėliai kūrė šituos įstatymus, surašė juos kaip sau 🙂 (žr. Ričkos Ulozinio komentarą)

Istorijos tęsinys: KUO TOLIAU, TUO GRAŽIAU – VISIŠKAS ABSURDAS
„Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad asmuo, pranešęs apie pažeidimą, privalo duoti teisingus parodymus.

„Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad teismo, institucijos, kurios pareigūnas tiria administracinį nusižengimą arba nagrinėja administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka, šaukimu liudytojas privalo atvykti nurodytu laiku, duoti teisingus parodymus, pranešti visa, kas jam žinoma byloje, ir atsakyti į jam duodamus klausimus. Taip pat kiekvienas šaukiamas kaip liudytojas asmuo privalo atvykti pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą ir į teismą bei duoti teisingus parodymus apie tai, kas jam žinoma apie reikšmės bylai išspręsti turinčias aplinkybes.“

Potecialių nusikaltėlių teisės iškeliamos virš pilietiško žmogaus teisių, į absoliutaus durniaus vietą pastatomas tas, kuris bando užkardyti nusikaltimą. STOP PILIETIŠKUMUI – štai kokia reali šių įstatymų prasmė.

Įsivaizduojat, apie nusikaltimą pranešęs žmogus PRIVALO, o nusikaltėlis NEPRIVALO atlikti girtumo testą“ 🙂 🙂 🙂 Jūs būsite absoliutūs idiotai, jei apsunkinsite savo gyvenimą pranešdami apie nusikaltimą, nes PRIVAlLĖSITE 🙂 🙂 🙂

Supertaisyklės: PADARYTA VISKAS, KAD NIEKAM NET Į GALVĄ NEATEITŲ PRANEŠTI APIE NUSIKALTIMĄ, – su tuo mus visus ir sveikinu.

Aš tai paprašysiu medikų raštelio dėl senatvinio silpnaprotiškumo ir, kaip sakiau, NIEKADA, o jūs jau patys spręskit, ar norite tapti savo paties sąžiningo poelgio auka.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top