Nobelio premijos laureatas Paulas Krugmanas: Graikijos „ne“ yra visos Europos laimėjimas

15min.lt

Graikija tarė „ne“ referendume ir nepritarė finansinės pagalbos planui iš Europos kreditorių. Ir „The New York Times“ apžvalgininkas, Nobelio Ekonomikos premijos laureatas Paulas Krugmanas, mano, kad toks gyventojų sprendimas – visos Europos laimėjimas, skelbia Businessinsider.com.

„Tsipras ir Syriza pasiekė didelę pergalę referendume, sustiprindami savo pozicijas prieš tai, kas seks paskiau, – rašė P.Krugmanas. – Tačiau jie – ne vieninteliai laimėtojai. Aš sakyčiau, kad Europa ir Europos idėja pasiekė didelę pergalę – bent jau tuo, kad išsisuko nuo kulkos.“

P.Krugmanas, kuris praėjusią savaitę rašė, kad jis sakytų „ne“, jeigu jam tektų balsuoti referendume, sekmadienį aiškino, kad Graikų pasakymas „ne“ referendume reiškia siekį stiprinti demokratiją Europoje.

„Mes ką tik paliudijome Graikijos atsistojimą prieš begėdišką patyčių ir bauginimo kampaniją, bandymą išgąsdinti graikų visuomenę ne tik priimant kreditorių reikalavimus, bet ir atsikratyti jų valdžia. Tai buvo gėdingas momentas modernios Europos istorijoje, ir jis būtų sukėlęs baisų precedentą, jei būtų pasisekęs“, – rašė P.Krugmanas.

Jo nuomone, Graikijos žmonėms atmetus viziją, kurią kiti europiečiai turėjo Graikijos ekonomikai ir šalies ateities perspektyvoms, laimėjo ir visa Europa.

Kalbėdamas apie tai, ar Graikija paliks euro zoną, P.Krugmanas aiškino, kad tam po balsavimo galimybių yra, tačiau nepriklausomai nuo to, ar Graikija pasiliks, ar išeis, sekmadienio balsavimas parodė, kad „demokratija yra kur kas svarbesnė nei valiutos susitarimas.“

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tik ne Lietuvos

Lietuvos dundukai negali nelysti europai į užpakalį dar su palaižymu ir atsiprašymu, kad mažai palaižė.

ruta

Graikai tai sugeba pasakyti – Ne , o mes net savo Lita nesugebejome issaugoti .Tik nereikia sakyti , kad kreditus privalu atiduoti , nes yra tokiu situaciju , kai tiesiog Briuselis/Voketija , Prancuzija , Kapitalas , Bankai/ , privercia priimti visiskai nenaudingus ir zalingus , atskirai valstybei sprendimus .Ir jeigu Seimo , Vyriausybes , Prezedenturos per skystos blauzdos ir nera tvirto stuburo , kompetencijos , tai perspektyva tupeti subi– , kaip mes ir kitos ES nares , akivaizdi .

Liepa

Pritariu rūtos nuomonei.Tačiau”mūsiškė” valdžia neturi ne tik tvirto stuburo,bet elementarios savigarbos ir suvokimo, kad Privalo dirbt žmonėms, o ne sau.//

Kol rinksim į seimą "elitines" partijas

ir jų sąrašinius, dar ilgai sėdėsim europos subinėj.

Graikai

Tikrai parode kaip reikia milieti tevyne.Tai ne musu konjunkturiniai patriotai!

Manau,

kad issipildis P.Globos pranasavimas,kad ES liks tik formali teritorija.Tautos taps laisvos nuo Briuselio diktaturos.

reziume

pasidomėkit graikų jau buvusio finansų ministro asmenybe. Tai pasaulinio lygio finansų talentas, kuris daiktus vadina tikraisiais vardais, nes kai tau kišami pinigai ir apribojamas jų panaudojimas, tai va ir rezultatas….Lietuva gauna iš ES didžiules sumas, bet net atmetant „otkatus”, jų panaudojimas apribotas antraeilių, trečiaeilių problemų sprendimui valstybėje. Tik kada atsibus lietuvos vadovai????? ar kai dar antra tiek paims visokių struktūrinių fondų??????

Irena

„Mano sieloj siandien svente”…Labai dziaugiuosi ir sveikinu drasia tauta!

TO Kol rinksim į seimą

nesutinku: rinkti reikia tuos, kurie netaptų elitu – išbandytus

Dėdė

„Graikija tarė „ne“ referendume ir nepritarė finansinės pagalbos planui iš Europos kreditorių. Graikų pasakymas „ne“ referendume reiškia siekį stiprinti demokratiją – demokratija yra kur kas svarbesnė nei valiutos susitarimas.”

Palinkėkime graikams sėkmės iš naujo kuriant teisingą ir atsakingą valstybę. Nesinorėtų tikėti, kad tai pavirs nauju farsu, kai vėl bus kaulijama pinigų iš kitų valstybių.

Koks

protingas ir įžvalgus mokslininkas.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top