Norvegijos profesorė atsistatydino po konflikto dėl translytiškumo

laikmetis.lt

Norvegijos profesorė Anne Kalvig nepripažįsta, kad translytės moterys yra moterys. Dėl to ji pasitraukė iš pareigų universitete, praneša „CNE News“.

Akademiniame pasaulyje nebėra vietos tokiems žmonėms kaip ji, įsitikinusi Norvegijos Stavangerio universiteto religijotyros profesorė.

A. Kalvig universitete dirbo 25 metus, kai neseniai parašė atsistatydinimo pareiškimą, rašo „Vart Land“. Pasak profesorės, egzistuoja „plačiai paplitusi baimės kultūra, dėl kurios žmonės nedrįsta sakyti to, ką galvoja“.

A. Kalvig savo laiške teigia, kad jos pasitraukimo iš pareigų priežastis yra ta, kad ji tapo „šmeižto kampanijos taikiniu“.

Profesorė tvirtai įsitikinusi, kad „objektyvi, materiali tikrovė“ turi lemti teisės aktus, taip pat ir lyties srityje. Todėl ji teigia, kad ne kiekvienas turi teisę vadintis moterimi.

Be to, A. Kalvig yra Norvegijos moterų organizacijos WDI Norway pirmininko pavaduotoja. Ši asociacija taip pat propaguoja idėją, kad moterų ir jų teisių diskriminacija yra tai, kad translytės moterys taip pat gali vadintis moterimis.

Profesorės nuomonė sukėlė stiprią reakciją.

Savo atsistatydinimo laiške ji netgi kalba apie patyčias ir priekabiavimą per tam tikrą laiką.

Pavyzdžiui, vienas Norvegijos televizijos laidų vedėjas pavadino ją „pasiutlige užsikrėtusia TERF voverėle, kuri aklai ir kekšiškai seka paskui savo pamišusį lyderį Ellingseną“, rašo „Dagen“. Ir net tuometinė lygybės ministrė Anette Trettebergstuen pamėgo šį įrašą.

EGZISTUOJA PLAČIAI PAPLITUSI BAIMĖS KULTŪRA, DĖL KURIOS ŽMONĖS NEDRĮSTA SAKYTI TO, KĄ GALVOJA.

Be to, keli kolegos socialinėje žiniasklaidoje užsipuolė A. Kalvig, todėl profesorė parašė atsistatydinimo pareiškimą. Pavyzdžiui, kai kurie ją vadino autoritarine valstybės vadove, kraštutinių dešiniųjų atstove ir pavojumi demokratijai. Ypač aršiai puolė lyčių lygybės tyrėjai.

„Pagrindinė priežastis, kodėl dabar turiu pasitraukti, yra ta, kad Stavangerio universitete ir apskritai akademinėje bendruomenėje nebėra vietos tokiems žmonėms kaip aš“, – laiške pabrėžia A. Kalvig. Ji taip pat kritiškai vertina tai, kad jos vyresnysis vadovas teigia, jog profesorė atstovauja marginaliai grupei, ir užkerta kelią moksliniam apsikeitimui argumentais, kai ši bando vesti dalykinę diskusiją, teigiama „Vart Land“.

Laikraščiui atsiųstame elektroniniame laiške rektorius rašo, kad jam gaila, jog A. Kalvig išeina, ir kad universitetas neteks „svarbios ir vertingos darbuotojo“. Jis priduria, kad universitete svarbi žodžio laisvė ir kad nesutarimai yra „labai svarbūs demokratinei visuomenei“. Kartu jis pripažįsta, kad žmonės „taip pat turi būti pasirengę atlaikyti prieštaravimus ir kritiką“, nors „į visas nuomones reikia žiūrėti pagarbiai ir objektyviai“.

A. Kalvig „Vart Land“ pripažįsta, kad akademiniai ekspertai turi būti pasirengę kritikai ir kad ji yra „pripratusi prie aštrių diskusijų ir pasipriešinimo“. Tačiau profesorė tvirtai mano, kad dabar situacija yra kitokia. „Vyksta nederamas apsikeitimas žodžiais, kuriais siekiama įtikti žmonėms, o ne atsižvelgti į argumentus. Pasikeitė tikrovės suvokimo paradigma, į ją neatsižvelgiama. Atsisakoma diskutuoti apie tai, dėl ko kilo šis visas nesutarimas“.

Dėstytojos ateitis neaiški. Šiuo metu ji rengia knygą, kuri bus išleista rudenį. Tačiau po to ateitis miglota. „Profesoriams atsistatydinti yra neįprasta, – sako ji. – Tačiau mano sąžinė sako, kad negaliu elgtis kitaip“.

Šaltinis: CNE News

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top