Norvegijos sveikatos priežiūros darbuotojai: Liuteronų Bažnyčia prisideda prie painiavos dėl lyčių

laikmetis.lt

Sveikatos priežiūros specialistai nerimauja dėl Norvegijos Liuteronų Bažnyčios „įtraukties“. „Su nerimu stebime, kaip Norvegijos Bažnyčia priima queer lyčių teorijas“, – rašoma jų pareiškime, praneša „CNE News“.

Sveikatos priežiūros darbuotojai nurodo, kad labai daugėja jaunų žmonių, norinčių pakeisti lytį.

Atvirame laiške „Vart Land“, adresuotame pagrindiniam vyskupui Olavui Fykse Tveitui (Norvegijos liuteronų teologas ir vyskupas, dabartinis Norvegijos bažnyčios vyskupų konferencijos pirmininkas, – red. past.), jie vadina šią raidą „keliančia ypatingą susirūpinimą“.

Tačiau jie taip pat nerimauja dėl Norvegijos Liuteronų Bažnyčios. Sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad kai kurios frakcijos jau daugelį metų siekia „liberalizuoti LGBT teises Bažnyčioje ir didinti jų įtaką“. Ypač šią tendenciją paspartino Atviros žmonių bažnyčios politinis vadovavimas Bažnyčiai, rašo jie.

Šis politinis judėjimas įpareigojo Bažnyčios darbuotojus lankyti LGBT ir queer teorijos kursus, neleidžiant apie tai diskutuoti. Be to, Bažnyčioje buvo įsteigtas specialus LGBT komitetas, kuris dabar siūlo į Sutvirtinimo sakramento priėmimo mokymus įtraukti pagrindines queer teorijos sąvokas, pavyzdžiui, tokias temas kaip lytinė tapatybė ir „galimybė gimti netinkamame kūne“.

Tačiau šios idėjos prieštarauja tam, ką rodo biologija, pabrėžia sveikatos apsaugos darbuotojai. „Biologiniai faktai apie lytį yra aiškūs. Yra tik dvi lytys. Be to, lytis yra genetiškai nulemta ir 99,97 proc. gyvų gimusių vaikų išoriniai lytiniai organai sutampa su genetika, – rašo jie. – Likusieji turi apsigimimų; jie nėra interseksualūs“.

Jie pabrėžia, kad lyties disforija yra psichikos, o ne fizinė problema. „Ją, žinoma, reikia vertinti rimtai, atliekant atitinkamus ir deramus tyrimus, stebėjimą ir galbūt gydymą.“ Dažnai sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad vaikai ir jaunuoliai, norintys gydytis dėl lyties neatitikimo, turi kitų psichikos sutrikimų ir dauguma jų po lytinio brendimo jaučiasi gerai su savo biologine lytimi.

DAŽNAI SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTAI PABRĖŽIA, KAD VAIKAI IR JAUNUOLIAI, NORINTYS GYDYTIS DĖL LYTIES NEATITIKIMO, TURI KITŲ PSICHIKOS SUTRIKIMŲ IR DAUGUMA JŲ PO LYTINIO BRENDIMO JAUČIASI GERAI SU SAVO BIOLOGINE LYTIMI.

Pasak pareiškimą pasirašiusių asmenų, lyties pakeisti neįmanoma, „nes kiekviena žmogaus kūno ląstelė turi lytinę chromosomą“. Taigi lyties keitimas yra tik „kosmetinė imitacija“.

Be to, gydymas nėra nekaltas, o sukelia ilgalaikių pasekmių, rašo autoriai. Jie išvardija nevaisingumą, sunkių šalutinių poveikių riziką ir sutrumpėjusią gyvenimo trukmę. Taip pat lytinio brendimo blokatoriai gali lemti smegenų pokyčius. O svarbiausia, kad gydymui trūksta mokslinių įrodymų.

Norvegijoje organizacija FRI (Lyčių ir seksualumo įvairovės asociacija) yra ypač žinoma dėl savo kampanijų už lyčių teoriją. Liuteronų Bažnyčia glaudžiai bendradarbiauja su šia asociacija ir netgi propaguoja šį mąstymą Bažnyčioje, taip pat dalyvauja „Pride“ paraduose.

Dėl šios „besąlygiškos paramos FRI veiklai ir žmogiškoms pažiūroms“ Norvegijos Bažnyčia taip pat gali tapti bendrai atsakinga už intervencijas į jaunus žmones, kurie savo sveikus kūnus naikina pozityviomis intervencijomis“, rašo „CNE News“.

Pareiškimą pasirašė 25 sveikatos specialistai, iš kurių keli yra psichologai, slaugytojai ir gydytojai.

Šaltinis: CNE News

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top