NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius prieš prigimtinėmis vertybėmis grįstą šeimų organizaciją griebėsi „proputiniškos kortos, tik neapsižiūrėjo, kad ši korta jau išbandyta ir ,nepaėjusi’„, teigia Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija (toliau – NŠTA).

Viešai išplatintame pranešime teigiama, kad T. V. Raskevičius „Delfi“ laidoje „Iš esmės. Ažubalis vs. Raskevičius: kodėl dabar reikia Partnerystės įstatymo?“ šią organizaciją viešai įvardijo kaip radikalią organizaciją, finansuojamą prorusiškų jėgų.

„Šį teiginį Seimo narys grindė kaip argumentą pateikdamas NŠTA atstovų kelionę į Pasaulinį šeimų kongresą Veronoje 2019 m. (Italija). Kaip toks dalyvavimas reiškia tiesioginį NŠTA finansavimą iš Rusijos, Seimo narys nedetalizavo“, – pasakojama organizacijos pranešime.

„Asociacija tąkart kreipėsi į atitinkamas institucijas dėl šio renginio įvertinimo. Tačiau nei LR Užsienio reikalų ministerija, nei Valstybės saugumo departamentas grėsmės valstybės saugumui neįžvelgė“, – dėsto asociacija.

Organizacija primena apie savo susikūrimo motyvus ir darbo pobūdį: „NŠTA jau šešiolika metų siekia informuoti visuomenę šeimai aktualiais klausimais ir aktyviai dalyvauja svarstant šeimos politikos klausimus.

Asociacija vienija trisdešimt šešias organizacijas iš visų Lietuvos regionų, kurios dirba pagalbos šeimai ir šeimos politikos srityje. NŠTA narės šią asociaciją įkūrė, siekdamos, kad būtų saugoma santuoka grįsta šeima tarp vyro ir moters; skatinti valstybę imtis kompleksinių priemonių šeimai stiprinti; siekti valstybės užtikrinimo tėvams auklėti vaikus pagal savo vertybes ir įsitikinimus“.

Todėl, kaip teigiama pranešime, Seimo nario T. V. Raskevičiaus teiginiai „žemina NŠTA dalykinę reputaciją, griauna jos gerą vardą ir teigiamą vertinimą visuomenėje“.

Be kita ko su rūpesčiu pabrėžiama, kad „pagal Aukščiausiojo teismo praktiką, juridinio asmens dalykinė reputacija suprantama kaip jo geras vardas, teigiamas vertinimas ir požiūris visuomenėje, verslo aplinkoje. Šiuo atveju juridinio asmens dalykinė reputacija buvo pažeista skleidžiant tikrovės neatitinkančią bei nepagrįstą informaciją apie NŠTA“.

„Seimo nariui Tomui Vytautui Raskevičiui yra puikiai žinoma NŠTA veikla ginant LR Konstitucijoje įtvirtintą prigimtinę šeimos sampratą, taip pat jos neigiamas požiūris į jo inicijuojamą lyčiai neutralios partnerystės įstatymą. Jis turi kitokią nuomonę šiais klausimais“, – teigia organizacija.

Tėvų asociacija skaudžiai sureagavo į Seimo nario pareiškimus.

„Jis sąmoningai pasinaudojo pranašumu, kurį jam suteikė buvimas viešoje erdvėje (laidoje) ir pažemino NŠTA dalykinę reputaciją, tokiu būdu pažeisdamas valstybės politikui viešajame gyvenime taikomus teisingumo ir padorumo principus, kurie reikalauja vienodai tarnauti visiems žmonėms, nepaisant jų tautybės, rasės, lyties, kalbos, kilmės, socialinės padėties, išsilavinimo, religinių įsitikinimų, politinių pažiūrų, amžiaus ar kitų skirtumų, o taip pat draudžia vengti nesąžiningų pranašumo siekimo būdų. Toks politiko elgesys kenkia institucijos, kurią jis atstovauja reputacijai ir autoritetui“, – dėstoma organizacijos pranešime.

Dėl šių priežasčių NŠTA kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama pripažinti, kad Seimo narys pažeidė valstybės politikui viešajame gyvenime taikomus teisingumo ir padorumo principus.

„Pono Tomo Vytauto Raskevičiaus reikalaujama viešai paneigti laidoje išsakytą informaciją apie NŠTA arba pateikti faktus, įrodančius NŠTA finansavimą iš Rusijos“, – užbaigiama pranešime.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top