Nuo bačkos. A. Navickas apie garbingus žmones, savo autoritetus: „Sunkia širdimi, bet dėl jų pačių privalau pasakyti: „Karalius, deja, nuogas“…“

Parašų lenktynės ir autoritetų nykimo metas

Tai vienas iš populiariausių pandemijos laikotarpio užsiėmimų. Kartu su virtualių akmenų (dėkui, Dievui, dar tik virtualių) svaidymu.

Įdomu būtų suprasti, kas skatina garbius, patyrusius žmones pasirašyti, reiškiant nuomonę apie tai, į ką neturėjo laiko ar galimybių įsigilinti?

Gerai pamenu atmosferą aplink Garliavos skandalą. Nesu gyvai sutikęs ponios Venckienės, tačiau piktinausi, kodėl labai rimtai nepriimami jos teiginiai, juk tiek garbingų žmonių už ją laiduoja. Jei jau pasirašo tokie žmonės, kaip Nijolė Sadūnaitė (labai ją myliu ir žaviuosi), Algirdas Patackas, Robertas Grigas, Jonas Kauneckas, vadinasi, tai rimta.

Deja, ilgainiui įsitikinau, kad mano autoritetai, nors ir puikios asmenybės, tačiau yra mokančių jiems taip pateikti konkrečias situacijas, jog jie aistringai įsijungia į šventą kovą, net neįtardami, kad yra nebūtinai geranoriškų žmonių, kurie juos nukreipia.

Na, o pastaraisiais metais manipuliacijų menas buvo ypač ištobulintas, nors atskirais atvejais veikia labai primityvios temos.

Yra galingas priešas S (Sauronas, Sorošas, LGBT, liberalai, vertybes praradę konservatoriai, Landsbergis ir t.t.) ir jis vykdo galingą puolimą prieš viską, kas šventa.

Gal kas vaikystėje esate žaidę žaidimą „aukščiau žemės”? Tai gaudynės, kai tas, kuris jau netrukus gali būti pagautas, tačiau užlipa ant ko nors ir pasiskelbia esąs „aukščiau žemės“. Šiandien, jei kas susiduria su kritika (paprastai, tikrai teisėta) pakanka pasakyti – S puola, ir „gelbėtojų brigada“ skuba į pagalbą. Ir visai nesvarbu, ar tikrai kas nors puolamas, ar „auka“ tikrai „nukentėjo“ dėl vertybių stuburo ar gindamas Dievą ir Tėvynę.

Atkreipkite dėmesį, jog pastaruoju metu viską bandoma pavaizduoti kaip „totalų puolimą prieš vertybes“: pradedant svarstymus apie gyvūnų gerovę, valstybės paramą testuojant darbuotojus, karantino suvaržymus, visokeriopo smurto prevenciją, bandymą atkurti kurios nors įstaigos normalią veiklą, skirti teisėjus bei kontrolierius ir t.t.

Puikiai suprantu, kad kai pas garbaus amžiaus žmogų, kurio širdis dega Tėvynės meile ir teisingumo karščiu, ateina koks nors gudrus tipelis ir papasakoja: „Dabar blogiau nei sovietmečiu; tiek niekšai nusprendė sugriauti šeimas, Tėvynę, niekina Dievą. Akivaizdu, kad čia yra globalistų sąmokslas, kurį dar Fatimos regėtoja išpranašavo.. Ir visi vyskupai mums pritaria, visi patriotai.. Jūs taip puikiai kovėtės sovietmečiu, be jūsų autoriteto nieko gero nebus ir šiandien…

Detalės nesvarbu, tikėkite, kad kovojate už kilnų reikalą…, – negi galima atsisakyti pasirašyti?

E. Burke sakė, kad idant blogis klestėtų, pakanka, jog geri žmonės liktų pasyvūs. Šių laikų manipuliatoriai įvedė naujovių: idant nebebūtų įmanoma racionaliai diskutuoti, reikia įtraukti gerus žmones į parašų lenktynes bei akmenų svaidymo varžybas, kruopščiai parenkant taikinius.

Tai veda ne tik į sumaištį, bet ir į autoritetų nykimo metą. Buvo laikas, kai žinojau, kad jei mažiau nusimanau kurioje nors situacijoje, galiu pasitikėti tam tikrų žmonių autoritetu ir intuicija. O dabar? Sunkia širdimi, bet dėl jų pačių privalau pasakyti: „Karalius, deja, nuogas“ (nemanau, kad manipuliatoriai galiausiai nugalės nesąžiningos intencijos neišvengiamai ilgainiui susinaikina pačios.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
emilija

Prisiminiau pasakymą: gerų žmonių pasaulyje yra daugiau, bet blogieji sumaniau organizuojasi…Gyvenimas yra nenuspėjamas. Į kieno baudžiavos jungą pateksim, visiškai neaišku. Viena tik aišku: Paskutiniojo Teismo dienos šiais metais dar nebus. Kitais žodžiais: Kristus šiais metais pas mus dar nenužengs. Lažinuosi iš 1 000 eurų. Kas teigia priešingai? Kertam lažybų?

Nesupratau

Esmę kaip ir supratau, kad kiekvienas gali būti apgautas ir, kad tobulėjant manipuliavimui naikinami universalūs orientyrai. Bet nesupratau, ar rašinėlis taikomas kokiam nors konkrečiam atvejui, o jei taikoma, tai kokiam.

?Ar tikrai?

O tai šis autorius irgi taikosi į autoritetus?Kiekvienas žmogus tiki ir pasitiki tais,kuriuos gerbia ir žino iš darbų.Tam ir duota galva,kad galvotum ir vertintum.O šis tekstas tėra tik dar vienas bandymas įtikinėti,kad netikėtume.Bet…kol neveikia Minčių policija,galvokim.Savo galvomis.

FFP2

kiek supratau tai viskas gerai ir su tuo Sorošu ir LGBT ir netgi su Sauronu 🙂 tik baisieji tiesos.lt, propatria ar panašūs manipulatoriai veda žmones iš kelio ir kviečia priešintis progresyvioms vertybėms.

Riebus kaulas

yra seimo mandatas. O kaina, kurią už jį tūlas sumoka, nuostabą kelia.

Rimantas

Ar ne laikas, ponėke A.Navickai, nusileisti iš aukštybių į kurias, savo akyse, buvote pakilęs?? Juokingai atrodote bandydamas pamokyti garbiuosius disidentus…

Kis

mano nuomone vienintele,tad ja ir parasysiu.Esi ne tik fiziskai,bet ir protiskai dvasios ubagas.Patikek uz savo „nuopelnus”bus tau atlyginta,galiu apraminti,kad tai ne landzbergis,jo kunelis dar panesa ta slykscia vidine dvasia,ar ilgai bus leista,nemanau?

Vargšas

žmogelis. Jis jau seniai pasirinko kam tarnauti. Judas taip pat pasirino. O A. N puikiai žino, ką daro, kam tarnauja, todėl jo rašliavos dar labiau apgailėtinos

Idomu

Kodel šita stora komunistine kiaule čia iš viso publikuojama?

na tai

Jis gi čia apie save rašo. Išpažintis, užmaskuota „priešo” kritika

Ringys

Seimūnas Navickas rašo apie p.Venckienę: „tiek garbingų žmonių už ją laiduoja, <...> pasirašo tokie žmonės kaip <...> Jonas Kauneckas, vadinasi, tai rimta”. Todėl Navickas klausia: „Įdomu būtų suprasti, kas skatina garbius, patyrusius žmones pasirašyti, reiškiant /nuomonę apie tai, į ką neturėjo laiko ar galimybių įsigilinti?”
Šiuo klausimu privalu pažymėti, kad vyskupas Jonas Kauneckas ponios Venckienės klausimu nepasirašinėjo jokių raštų. Atrodo, kad solidus seimūnas šiuo klausimu „neturėjo laiko ar galimybių įsigilinti”, todėl viešai suniekino garbųjį Vyskupą emeritą…

Al.

Jei garbūs žmonės turėjo kitokią nuomonę, tai žurnalistas ir viešas asmuo Navickas galėjo viešai su jais tai aptarti. Bet kažkodėl pastovėjo po medžiu. O dabar staiga viską suprato. Autoritetai nesuprato, o Navickas suprato. Tai kas iš tokių autoritetų, jei pats sau esi protingiausias ?

->2021-03-30 12:03

Prašyčiau p. Judo Iskarioto nepiršti šiam seimo nariui į kompaniją. Ponas Judas sąžinės graužiamas atėmė sau gyvybę. Šių dienų standartais, pvz., kai taip pasielgia bankrutavęs bankininkas, žmonės tokį tragišką sprendimą mini pagarbiai ir su užuojauta.

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top