Nuo bačkos. Andrius Navickas: Taip, aš palaikau Partnerystės įstatymo priėmimą

I. Gaila, kad, kaip rodo Prezidento užsakyta apklausa, didesnė dalis visuomenės yra įbauginta ir, panašu, lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą priima kaip problemą, o ne sprendimą. Kita vertus, žmogaus teisių klausimai niekada nėra populiarūs, o visų mažumų apsauga ir dėmesys kiekvienam žmogui yra brandžios demokratinės visuomenės bruožas. Todėl svarbu turėti drąsos priimti partnerystės įstatymą. Ne todėl, kad to nori Laisvės partija, bet todėl, kad tai teisinga ir atitinka bendro gėrio principą.

II. Partnerystės įstatymas niekaip nėra susijęs su teologiniu homoseksualumo traktavimu. Šis įstatymas niekaip neįpareigoja keisti žmones savo religines pažiūras. Taip pat juo niekaip nekeičiama nei bažnytinės, nei civilinės santuokos sampratos. Bažnyčios vidaus reikalas, kaip traktuojama santuoka, o civilinę santuoką Lietuvoje reglamentuoja Konstitucija.

III. Lietuviškas įstatymo projektas didesne dalimi remiasi Vokietijos patirtimi. Vokietijoje egzistuoja Gyvenimo partnerystės įstatymas. Jis niekaip nesuardė vokiečių šeimų ar nesugriovė šios valstybės.

IV. Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas reglamentuoja dviejų asmenų santykius ir niekaip neišplečia jų teisių vaikų atžvilgiu. Jame nėra numatyta nei speciali įvaikinimo galimybė, nėra ir pretenzijos, kad partnerystės įteisinimas yra tas pats, kas santuokos sudarymas.

V. Per viešą diskusiją Teisės ir teisėtvarkos komitete buvo aiškiai pasakyta, kad ūkinių sąjungų įstatymas, kuris kurį laiką buvo pristatomas kaip alternatyva ar kompromisas partnerytei, negali kompensuoti partnerystės įstatymo ir esą net nėra tikra alternatyva.

VI. Partnerystės įstatymas skirtas tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų sąjungoms. Abiem atvejais jis suteiks santykiams saugumo, didesnį apibrėžtumą, įteisins aiškias pareigas ir teises.

VII. Asmeninis argumentas: esu tvirtai įsitikinęs, kad partnerystė nėra žmonių, kurie negali sudaryti sąjungos (kalbu pirmiausia apie tos pačios lyties partnerius), įnoris, tačiau saugesnio, oresnio gyvenimo užtikrinimas. Tai labai svarbus žingsnis įtvirtinant jų žmogaus teises. Mano įsitikinimu, kiekvienas krikščionis Lietuvoje turėtų siekti tokios visuomenės, kurioje kiekvienas asmuo jaučiasi saugus ir nėra nei diskriminuojamas, nei stigmatizuojamas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nereikia stebetis

Navickas tiesiog transliuoja konservatoriu daugumos pozicija, cia tikrai nera tik jo asmenine nuomone. Balsavimas del partnerystes istatymo eis kaip per sviesta, nes be triju valdanciuju, ji tikrai palaikys socdemai ir ju atskile butkeviciai ir balcyciai. balsu uzteks, kaip ir Genocido centro vadovo istorijoje, ar balsavime del lygiu galimybiu kontrolieriaus ar kt. ir juokiga, ir pikta, kai zmones iesko kazkokiu kontraversiju del Seimos marso organizatoriu, kai Seime stai tokie dalykai vyksta. o Saudargas ar koks Azubalis viesai ka nors pakalbes ir vel ateis susizavejimo jais banga, kad stai konservatoriu yra labai geru ir doru, tik ju mazuma, bet tikekimeeeees kazko is ju. ir vel viskas liks kaip buvo.

Gabrielė

Reikia turėt drąsos prisipažinti – valdžiažmogiai įbauginti ir arba užinteresuoti priimti partnerystės įst. ,nes grasina JAV, Britanija, kad nebus investicijų. Paprasti žmonės tai supranta, kad įst. priims, bet investicijų nebus, o valdžiažmogiai nesuvokia, gal todėl, kad jiems kokia nors parama pažadėta (kas galėtų paneigti?). 2. Žmonės nėra įbauginti. Lietuvių taut yra senesnė nei JAV mes turim savo tūkstantmetes tradicijas. Mūsų širdyse dar gyvas vertybių suvokimas. Ir mes priešinsimės jūsų varomai zombinimo politikai, kuri vadinama mažumų ar moterų gynimu. 3. Apie biznį:kai imi avansą, reikia būti garantuotam, kad įvykdysi…,o jei įsivaizduoji, kad kiti durnesni ir tu juos apgausi,tuomet gali baigtis liūdnai. Toks jau tas biznis

Prašalietis

Eiliniam žmogeliui yra nesuprantama šiandienių seksualinių impotentų, homikų, pedikų, zoofilikų ir t.t. bei juos palaikančios, jų seksualinį „šaunumą suprantančios”, jų „partnerystės teisines” išangių „problemas” sprendžiančios publikos „europietiškai progresyvus” ir nesibaigiantis Navickinis trioskimas. Liaudies išmintis jau seniai sako:”kam ko labai trūksta, ar nepajėgus to daikto turėti ar galėti- tas visuomet tik apie tai ir kalba”… Kaip sakė Smetoniniame kaimelyje kaimo sena bobelė -„padėk jiems Dieve” šios publikos „seksualiniuose pasiekimuose”, tik nereikia kelti „politinio demokratinio seksualinio” triukšmo ir pagaliau „tautiškai ir patriotiškai” tratinti vieni kitų išanges ir kaišioti savo liežuvius vieni kitiems ten, kur šunys kaišioja vieni kitiems jų „seksualiniu” periodu…be tokių politikierių kaip Navickas ar Kremliaus okupacinius kurantus sapnuojančio didžiausias konservatorių „sekso, politikos ir visokių kitokių dalykų tautinio giganto” Vytauto Lansbergio…… Skaityti daugiau »

Ferma

Dviejų paršelių partnerystė. Navickai, ar jau susiradai sau paršelį.

Gabrielei

nesutinku, kad is baimes. manau, kad valdantieji ta daro is isitikinimo, kad elgiasi siuolaikiskai, moderniai, europietiskai. aisku, kad nesmagu, kai amerikos ar koks kitas ambasadorius pirstuku pamojuoja ir pabara. bet del investiciju, paziurekite vakaru rimtas gamybines (o ne telefoniniu kromeliu, kurie siandien yra, o rytoj jau ne) investicijas „nedemokratiskose” Lenkijoje ar Vengrijoje. Jos ten klesti, nes tikram verslui reikia pelno, ir ji jie ten sekmingai uzdirba.

Taip, aš palaikau

Sovietų valdžią ir okupacija vadinu išvadavimu! Va, kaip išverstaskūriai Konservatorių partijoje žygiuoja senu įpročiu iš inercijos.

Žodžio laisvė...

Tiesos.lt vis laikas nuo laiko „pasipuošia” šito vaikėzo ,velniui dūšią pardavusio ,paveikslu.Ne tau ,Andiau Navickai,
mokyti mus apie Žmogaus Teises.Mes išmanome jas geriau,negu tu,tik vakar išsiritęs iš kiaušinio lukšto ir nekovojusio
už skriaudžiamą Žmogų,niekada negynęs Lietuvos Konstitucijos,o giedantis pagal užsakovo muziką ir pabarstantis trupinių
nuo galingųjų stalo.Žiūrėk,neužspring per dideliu trupiniu,aiškintojau.Matyt ,ir tu nežinai kur panaudoti savo daiktą???

Kas valdo valstybę...

Labai panašu, kad šis riebus veikėjas valstybę supranta, kaip visų formų pasibirbinimo saugotoją ir rėmėją, o kad palaipsniui įsigalės amoralumas ir visiškas chaosas visuomenėje, jam tas visiškai nesvarbu.

rename

Navikas.
(piktybinis).

Hmm..

ar Bernardinus su A.Pleckaicius, D.Puzliu jau galutinai okupavo „Open Society foundation, kad A.Navickui belieka lipt „ant backos”, kad butu dar isgirstas? 🙂

> ANDRIUI NAVICKUI

Tamsta Andriau,kas jums nutiko,kad tapote pilnai liberalmarksistinių ,,vertybių” išpažintojas ir skleidėjas, ne veltui priklausote globalistinei-kosmopolitinei TS-KD partijai.Buvote sulibėralėjusios svetainės bernardinai.lt redaktoriumi,tuomet dar tikėjau jūsų nuoširdumu ir nuolankumu krikščioniškom vertybėm.Dabar aiškiai tapote pasiklydusių krikščionių ,,vertybių” ižpažintoju,-tad graudu ir liūdna.

politinis sunkiasvoris

300 kg bekonas ant bačkos?
Vargeli, taigi po jo kitiems jau nebebus kur lipti…

Pala pala

Sabatauskaite sake,kad 2022m visi seimunai seges sijonus,labai noreciau pamatyti kaip atrodys A. Navickas!!!

palai

Bus panašus į Katunskytę tik kad su barzda.
Galėsim siųsti į euroviziją, ten barzdotos bobos labai populiarios.

Joooo,

na, nežinau kas panorės būti jo partneriu???

Nagi

kur tu nepalaikysi.Pelningo darbo neteksi

Al.

Ar gudų vėliava jam prie barzdos prilipo ?

Interesnas veidelis

Tik lūpos kažkodėl skersai, o ne išilgai…

Rinkėja iš Kauno

šitas tuščias becharizmis ir bestuburis žmogėnas trilinkas susiries , jei partija lieps laižyti savo užpakalį , pateptą garstyčiomis”, ir rėkti „o, kaip saldu”. Nes jei turėsi stuburą, į sąrašą nepateksi, o vienmandatėje tokio tikrai niekas nerinks.

Ką sakysi DIEVO MOTINAI

jaunimas net nesupranta, kad jie gyvena bukesnėje, bei didesnėje propogandos erdvėje nei mes sovietmečiu. Dabartiniai politologai, žurnalistai, valdžiažmogiai virto pačiais tikriausiais propogandistais. Jiems negėda meluoti ir kalbėti visiškus absurdus, meluoti, demonstruoti dvideidiškumą…svarbu algą gauti, pralenkė ir pačius senuosius politrukus. Ei A. Navickai iš bernardinai.lt, didysis propogandiste, juk ateis diena kai stovėsi prieš DIEVO MOTINA… Ką sakysi prieš JOS VEIDĄ? Kad gynei moterų ir mažumų teises, tu įsivaizduoji, kad ir ten tu galėsi kalbėti taip kaip dabar??? Tu buktai tikintis žmogus ar ir tuomet buvo tik krikščioniškoji propoganda?

Klausimėlis:

Kokios lyties yra p. Navickas, parašykit kas tikrai žinot.

tiek

lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas nėra joks problemos sprendimas. Taigi visa Lietuva ,šmiki, tau sufleruoja – tos problemos sprendimas glūdi psichiškai neįgalių žmonių gydyme. Plius – na negalima leisti iškrypėlių nesamonių legalaus finansavimo – visos šalies nusikalstamo prievartavimo pagrindo.Žmonės nuo tos „pažangos” jau nebežino kaip dangstytis : vieni ,palūžę jau kalba – nelieskim jų , tik neleiskim jiems viešo išsidirbinėjimo. Nieko panašaus – nustačius teisingą diagnozę( du trečdaliai apsiskelbusiųjų garantuotai tai daro tik dėl pelningo posto, ar ir tiesiog dėl gaunamų pinigų).

Kis

Meitelis ant backos

Kas geriau?

Gal nereikėtų daug dėmesio skirti apsimetėliams ir veidmainiams?Situacija tikrai panaši į priešsąjudinį laiką,kaukės krenta,gardaus valgio šaukštas svarbiau už brolį ir Tėvynę,valstybėje sunki padėtis,o kas seimo darbatvarkėj?Bet…baimė juos išduoda.
Toks puolimas prieš šeimas ir Konstituciją,kaip TSRS byrant:propaganda ir smerkimas per …visuomenės TV,pasamdyti etatiniai nuomonės formuotojai ir t.t.O tuo metu Klaipėdą palieka ne tik Baltarusijos kroviniai,bet ir japonai.Bet kam tai rūpi?

elfe

dovanokit, bet patycias skaityt irgi „neskanu. ”
tai niekaip neirodo jusu pranasumo pries si zmogu.
atvirksciai. kritikuodami isvaizda, o ne paziuras, tik patys save pazeminat. sorry.

Al. elfei

Vietoj sorry sakyti sorros labiau atitiktų partijos politiką.
Elfe, įsivesk lietuvišką raidyną.

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top