Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Be komentarų.

600 per mėnesį.

Tiek vaikų per liepą buvo paimta iš nesaugios aplinkos, kai kilo pavojus vaiko gyvybei, sveikatai ar normaliai raidai dėl nepriežiūros, smurto, tėvų girtavimo. 305 vaikai per 2 dienas grąžinti tėvams ir su šeimomis toliau dirbama. 297 nustatytas 2 grėsmės lygis – tėvai kelia realų pavojų vaiko saugumui, sveikatai ir (arba) gyvybei arba nesiima reikiamų veiksmų vaiko saugumui užtikrinti ir taip sudaro sąlygas atsirasti grėsmei vaiko sveikatai ar gyvybei (pvz., daugiadienio gėrimo maratono metu niekas nesirūpina kūdikiu). Ar skaičiai dideli? Dideli. Nes tokia realybė. Nes mes buvome pripratę pamatyti tik kraupiausius atvejus iš socialiai apleistų šeimų, tuo tarpu tūkstančiai vaikų savo kančioje buvo nematomi. Juos matydavo medikai, mokytojai, kaimynai ir nepateisinamai dažnai tylėdavo. Dabar gi – per metus užaugusio visuomenės pilietiškumo dėka – mes tuos vaikus pradedame pamatyti. Ir dar daug pamatysime per ateinančius mėnesius.

Galime rinktis kaip į tai žiūrėti – baisėtis skaičiais (ir pamiršti, kad visi šie atvejai buvo tragedijos rizika), regzti sąmokslo teorijas arba pripažinti, kad apleidome, žiauriai apleidome Lietuvos vaikus, Lietuvos šeimas. Ir dabar pradedame gelbėti mažuosius, kad pagaliau nutrauktume smurto ratą, kai karta iš kartos perduodamas luošinantis siaubingas smurto palikimas. Pradedame traukti šeimas iš bejėgystės kupino smurtavimo, nes smūgis vaikui tėra suaugusiojo bejėgystės išraiška.

Žiūrėkite mūsų pokalbį 19.30 per InfoTV su kaip visada atkakliai nepatogią temą analizuojančia Rasa Tapinienė ir SOS Vaikų kaimo vadove Liudovika Pakalkaite.

#privaludiskutuoti #gyvenimasbesmurto #vaikai #MėnuoBeNužudytųVaikų — vieta – InfoTV.

* * *

Vietoj komentaro: Įdomu, kokių pataisų reikia, kad Seimo narė Dovilė Šakalienė pradėtų matyti ne skaičius, o tą siaubą, kurį dvi paras išgyveno 305 vaikai ir jų tėvai, kol paaiškėjo, kad specialistai persistengė ir vaikai gali būti grąžinti į šeimas?

Kad tokios patirtys gniuždo ir net žudo, rodo itin skaudi jaunos moters, labai panašiomis aplinkybėmis pamaniusios, jog suvisam netenka dukters, istorija (Verta prisiminti: lrytas.lt:„Tragedija Šilalės r.: iš mamos atėmus dukrą, moteris nusižudė“).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top