Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Be komentarų.

* * *

Post-trumpinė trauma lietuviškajai „alt-right“ politinei minčiai
(Atsakant V.Rachlevičiui)

Nepriklausomoje Lietuvoje turime visko: yra didingų pasiekimų ir yra dalykų, kuriais nėra priežasčių didžiuotis. Vienas iš tokių – lietuviškos politinės minties skurdas. Nei konservatizmas, nei krikščioniškoji demokratija, nei liberalizmas ar socialdemokratija iki šiol nepasižymėjo kokiais nors gilesniais ideologiniais savo veiklos apmąstymais, aš jau nekalbu apie valstiečius ar darbiečius.

Nuo Sąjūdžio laikų konsevatorių pagrindinė idėja visada buvo ta pati: veržtis atgal į Vakarus ir taip stiprinti Lietuvą. Tai jiems leido ir idėjiškai jaustis stabiliai bei tvirtai. Kitiems politikos dalyviams labiau norėjosi tiesiog plaukti pasroviui – jeigu srovė neša į Vakarus, tai ir nesipriešinti tam, bet nespjauti ir į Kremliaus pusę (tokie dažniausiai ir rinkimus laimėdavo); kiti iš Kremliaus drąsiai skolinosi visą antivakarietišką retoriką; o dar kiti tiesiog skolindavosi iš pasaulio tai, kas tuo metu pasaulyje buvo populiaru.

Štai šiems paskutiniams, besivaikantiems populiarių pasaulinės politinės minties madų, mano įsitikinimu, Lietuvoje ir ateina sunkiausias metas. Konservatoriai ir jų sąjungininkai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis; kas Lietuvos politikoje dirbo Kremliaus ruporu, tas ir toliau juo dirbs; tačiau tiems, kurie per paskutinius kelerius metus buvo šventai patikėję D.Trumpo „alt-right“ ir „America, first“ idėjų konstrukcija ir bandė tai aktyviai perkelti į Lietuvos politinį naratyvą, atrodo, kad ateina „liūdnos dienos“.

Kas yra „alt-right“, nesunku sužinoti Google paieškoje, todėl daug ir neaiškinsiu, tačiau kaip tik šios ideologijos lietuviškai kopijuotojų atšakai šiame tekste ir noriu skirti pagrindinį dėmesį, nes mano įsitikinimu, šiandien Lietuvoje jie išgyvena didžiausią kolektyvinę (ir asmenines) dramą.

Nes Trump’as pralaimėjo.

Ir ne tiek pats Trump’as pralaimėjo, kiek pralaimėjo jo skelbtas ir propaguotas „alt-right“ idėjinis naratyvas, kuris Lietuvoje skambėjo kaip kvietimas į karą prieš kažkokį „neo-liberalizmą“; prieš nesuprantamą „neo-marksizmo“ ar „leftizmo“ baubą, prieš baisųjį Sorošą, prieš liberaliąją demokratiją (vardan neliberalios demokratijos); už šventas „šeimos vertybes“ ir prieš normalias LGBT bendruomenės žmonių teises. Ir prieš blogąjį „Briuselį“ (todėl šlovė „Brexit’ui“!). Ir dar – prieš Stambulo konvenciją. Nes, pasirodo, pagal šią konvenciją vyrai ir moterys gali turėti ne tik biologinę lytį, bet ir visuomenėje susiformavusius jų vaidmenų steoretipus (tai, kas konvencijoje vadinama „socialine lytimi“). Ir tai, kad Stambulo konvencija draudžia mušti moteris net ir tada, kai ji nenori pasiduoti visuomenėje susiformavusiam jos vaidmens stereotipui, lietuviškasis „alt-right“ įvardino kaip didžiausią pavojų tradicinėms „šeimos vertybėms“.

Taip jau sutapo, kad Lietuvoje toks lietuviškų „alt-right“ melodijų skambėjimas turėjo daug sąskambių su pagrindinių Kremliaus propagandinių melodijų skambėjimu, bet palikime tai tiesiog atsitiktiniam natų sutapimui.

Tačiau globali esmė šiandien yra ta, kad Trump’as pralaimėjo. „Alt-right“ ideologija pralaimėjo Jungtinėse Valstijose, nors pralaimėję sugebėjo net Kapitolijų pavojingai ir net kruvinai atakuoti. Mano įsitikinimu, šiuo metu ši ideologija lygiai taip pat atslūgsta ir Europoje. Kaip kažkas neseniai pasakė po pirmųjų Biden administracijos veiksmų ir pareiškimų: „The West is back!“ („Vakarai sugrįžta!“). Atslūgsta ji ir Lietuvoje – tą rodo ir Seimo rinkimų rezultatai, kur visa nacionalinių susivienijimų ar pro patria atstovaujama politinė kryptis patyrė triuškinantį pralaimėjimą.

Ir kaip į tai reaguoja ši lietuviška „alt-right“ bendruomenė? Kaip ji reaguoja į Trump’o pralaimėjimą?

Mano įsitikinimu, lietuviškų „alt-right“ ideologų pastarojo meto veiksmuose ir tekstuose galime matyti ryškius „post- trumpinės“ psichologinės traumos požymius: daug nervingumo, garsaus propagandinio triukšmo dėl visko: nuo Stambulo iki Jakubausko, ir, be abejo, begalybė beapeliacinių kaltinimų konservatoriams. Bet už viso to jauti, visų pirma, paprastą intelektinį pasimetimą: Trump’o nebėra, pasaulis stebi „alt-right“ ideologijos atoslūgį, ir lietuviškiems šios krypties ideologams iškyla paprasta idėjinio bankroto grėsmė. Ir kas tada belieka – tik garsiai sušukti, kad kaltas yra Kubilius, Landsbergis ir visi konservatoriai!

Todėl pastarosiomis dienomis net nenustebino vieno iš „alt-right“ ideologijos propaguotojų Lietuvoje, Vido Rachlevičiaus paskelbtas tekstas „Politinis bankrotas per 100 dienų“ (DELFI.lt).

Nekartosiu visų nervingų šio teksto teiginių ir pasažų, tačiau esmė yra aiški: konservatoriai su visa Vyriausybe sugebėjo „bankrutuoti“ per šimtą dienų, nes Rachlevičius į mus dėjo tiek daug vilčių, ir jau nusivylė Vyriausybe (nors akivaizdžiai balsavo už kokį nors Radžvilo Nacionalinį Susivienijimą); Vyriausybė pandemiją valdo netinkamai (nors situacija Lietuvoje geresnė nei daugumoje ES valstybių); lietuviškai demokratijai suduotas mirtinas smūgis, nes Seimas neįvertino 300 000 tariamų „parašų“, kuriais buvo reikalaujama T.V.Raskevičiaus atstatydinimo iš Seimo komiteto pirmininko pareigų; anot Rachlevičiaus, Seime vyksta nusikalstamos „neomarksistinių nebrendylų“ diskusijos dėl partnerystės, neapykantos kalbos reguliavimo, Stambulo konvencijos ratifikavimo reikalų, nors pagal V.Rachlevičių Seime tokios diskusijos tiesiog negali vykti. Kodėl negali vykti – iki galo nėra aišku, tačiau galima suprasti, kad tai diskutuoti yra tiesiog nemoralu.

Nesileisdamas į polemiką su tokiais nervingais „bankrutuojančios“ (atsilyginu!) „alt-right“ ideologijos propagandistų išpuoliais, aš vis tik norėčiau suprasti kas iš tikrųjų slypi už tų progandinių šūkių, tai yra norėčiau suprasti, kaip tie, kurie rašo tokius „ideologinius“ teiginius, kaip jie patys savo asmeniniame realiame gyvenime vertina tas situacijas, kurių sureguliavimui yra skirta viena ar kita šiuo metu Seime diskutuojama teisinė iniciatyva.

Todėl tikrai norėčiau kada nors pamatyti gerbiamo Vido Rachlevičiaus konkrečius atsakymus į mano formuluojamus gyvenimiškus, o ne ideologinius klausimus:

– Ar Vido Rachlevičiaus šeimos vertybes pažeistų ir galbūt sugriautų, jeigu gretimame bute ar name apsigyventų LGBT partnerystės pora? Ar tikrai lietuviškos tradicinės šeimos vertybės yra tokios silpnos, kad jos gali neatlaikyti kaimynystėje gyvenančios LGBT poros, turinčios teisinį partnerių statusą?

– Ar pagal Vidą Rachlevičių vyras turėtų teisę mušti savo žmoną, jeigu pastaroji nutartų nebesilaikyti visuomenėje susiklosčiusio tradicinio moters ar žmonos statuso („socialinės lyties“), kuris „tradicines vertybes“ puoselėjančioje visuomenėje dažniausiai moters ar žmonos statusą apibrėžia kaip „vyro tarnaitės“ statusą?

– Ar Vidas Rachlevičius yra susipažinęs su Vokietijos (2017 metų) ir Prancūzijos (2020) įstatymais, skirtais kovoti su „neapykantos kalba“ internete ir facebook’e? Ar V.Rachlevičiaus nuomone, šie įstatymai taip pat yra „neomarksistiniai“, nors Vokietijoje juos priėmė Vokietijos CDU vadovaujama koalicija?

– Ar Vidas Rachlevičius gali paaiškinti, kuo skiriasi tariami šimtai tūkstančių „parašų“, kurie internete buvo surinkti prieš T.V.Raskevičių, nuo tų šimtų tūkstančių tariamų parašų, nukreiptų prieš pirmuosius parašus, kuriuos Andrius Tapinas taip pat surinko internete? Ar Seimas, nekreipdamas rimto dėmesio į Andriaus Tapino surinktus tokius pačius parašus, taip pat „sukėlė vieną iš didžiausių demokratijos ir parlamentarizmo krizių per visą atkurtos Nepriklausomybės istoriją“?

Tai tik keletas iš daugelio klausimų, kurie kyla beskaitant tokius tekstus, apgaubtus tariama „intelektualumo“ ir susirūpinimo dėl „vertybių“ aureole. Tikiuosi, bent į šiuos paprastus klausimus sulaukti viešo atsakymo.

Skausmingas dalykas yra idėjinis bankrotas. Ypač, kai po Trumpo nebelieka ką iš pasaulinių idėjinių „vertybinių“ kumyrų būtų dar galima kopijuoti. Nebent tik Erdoganą ar Putiną.

Užjaučiu dėl tokios „post-trumpinės“ krizės skausmingų pasekmių…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
103 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ayn Rand

Rachlevičius gerai pataikė. Kubilius tiek apgailėtinas, kad net nežinau ar beverta šiuo atveju dar kaip nors atsikirtinėt į šią jo rašliavą…

sos

Tai, kad konservatoriai jau praėjo Vakarus. Ką? Nepastebėjo? Jie dabar yra ties Didžiojo Magelano debesies
galaktikos.

Taip

Kas nutiko su TS-KD partija -vadinama ,,konservatorių” partija -ypač vadovaujant Gabrieliui,kuomet šis politinis sambūris tapo liberalmarksizmo tvirtove? Ar tik A.Kubilius ,Gabrielius Landsbergis,A.Anušauskas , E.Zingeris , Morkūnaitė ir kiti šios partijos vadovybės kai kurie atstovai netapo ,,SĄJŪDŽIO” moralinių ir idėjinių vertybių išdavikais? Ar jų politiniai ir moraliniai veiksmai nesupanašėjo į Judo elgseną?

Dronas

>sos
Na žinote, Žemelė apvali. Ejo į vakarus, stipriai ejo, smagiai, netgi bėgo. Tik bėda, kad taip lėkdami, jie juos senai prabėgo ir dabar kažkur tarp rytų stepių blūdija. Bet iš senų komunistų, nieko kito laukt neverta, kiek bešersi, o vis į Maskvą dairosi.

Sigitas

Sunku buvo prisiversti perskaityti visą štą rašliavą…Klausiau gyvai Seimo posėdį skirtą atidirbti 30 Judo sidabrinių, dabar dar ir draugo Kubiliaus minčių „perlai”,sunku patikėti kad šie žmonės tokie sugedę iš vidaus ir tokie Mamonos vergai
Gebelsas nervingai rūko pavėsyje…Neturėtų kilti abejonių, kad „konservatoriai” jau padarė ir dar padarys labai daug žalos Lietuvai, jie gerokai subtilesni ir kartu įžūlesni nei bolševikai ar visokio plauko liberastai…Gal tai ir į gera, kas žino, gal jie per šią kadencija sugebės paveikti žmones pakelti sėdmenis nuo sofų ir išeiti iš konforto zonos kovoti ne tik už save , bet ir savo vaikų ir būsimų kartų ateitį…

ana

Geriau kubilas amžiams į bačką įvirstų ir daugiau nebesirodytų

Dronas

Sigitai, jie man jau senai yra STRIBAI. Niekas kitas. Iš jų nieko senai nesitikiu, na nebent, kad pastiptų greičiau ir skausmingiau. Jų darbai, senai viską pasakė. Bent jau tiems kas moka galva naudotis.

kubybyliaus pezalai

seno, parsidavusio sorsoso kliedesiai

Vilnietė

Šlykšti kubiliaus rašliava. Jie dar drįsta prieš prof.Radžvilą kiauksėti . Jam būtų garbė Radžvilui batus nuvalyi. O kubiliui linkiu kuo greičiau pasiekti savo tikslą – nukeliauti į pragarą.

All right, Kubiliau,

Eik į vakarus ir lik, kaip toj dainoj “ jam į vakarus eit liepė, jai žygiuoti į rytus, šitaip ėjo komjaunuoliai į pilietinius karus.” Kubiliui liepė eit į vakarus, Raselė pasuko į rytus ir dar Aušrinę pasgriebė dėl kompanijos. Taip ir išsivaikščiojo “ tautos žiedas”.

Izraelis - vakaruose?

gal.
šiaip žydeliai niekina savo pachalujus bei tarnus.
ir tautiečiai nelabai kaip juos vertina.
—-
bet kubilius aukštai iškilo tarp tų žydšuniukų.
tuom ir džiaugiasi.

state 404

jeigu jis tiki tuo ką rašo tai blogai – reiškia gyvena kažkokiam iliuziniame, savo susikurtame pasaulyje, jeigu netiki, o rašo tik dėl konjunktūros tai dar blogiau – reiškia jis jau pragaišino savo sielą.

Pirmą kartą

ir tik iš A.Kubiliaus tenka išgirsti,kad,pasak jo,”tradicinėje kultūroje” žmona yra „vyro tarnaitė”?Tėvai buvo smetoniški,lankantys bažnyčią,tačiau bent sovietmetyje tai tėvą apstumdydavo mama,jei grįždavo išgėręs,tik perkūnija pasidarydavo.Nors klausimų yra ir NS,-koks požiūris į moterį tradiciškai?Ar šis judėjimas pasiryžęs užtikrinti visas teises moteriai,kaip silnesnei, į darbą,gydymąsi,pareigų pasidalijimą , rėmimą vienas kito nesavanaudiškai ir panašiai?Nes laimetis įneša savo.Nors ir labai gražu moterys su skarelėmis.

autorius

tėškė argumentą: Trampas pralaimėjo. Jam atrodo, kad nuo dabar JAV ir visą pasaulį amžinai valdys genetiškų sukčių gauja. Tą gaują dar K. Marksas yra apibūdinęs, kaip chimerą. T.y. pabaisą, kuri ryja (naikina) save pati.

Česlova Zukulienė...

Na,kad tu Andriau Kubiliau ,ant tiek esi nedoras žmogus,tikrai nesitikėjau.Sorošo pinigai sugadino?Ar tėvelis išmokino kailius versti?Nedora apgaudinėti ir meluoti lietuviams.Aš galvoju,kokius vaikus išsiauklėsi taip nedorai kalbėdamas ir elgdama- sis?Drįsti kalbėti apie JAV Prezidentą Trumpą.O juk net 70-75 % amerikiečių patikėjo šiam žmogui ir sužinojo visas pasaulis,kad rinkimai buvo suklastoti,kaip buvo klastojami.O gal ir Lietuvoje buvo klastojami panašiai rinkimai???Tau tinka Stambulo konvencija?O man nepatinka.Tau brangūs gėjai ???Man nepatinka.Apie smurtą prieš moteris?Neapgaudinėkit.Stambulo konvencija negina moterų.Tau patinka vaikų lyties keitimas?Man nepatinka.Kada paskutinį kartą buvai bažnyčioje ir ar buvai išpažinties? Ar žinai dešimt Dievo įsakymų ir ar laikaisi?Iš tavo žodžių suprantu,kad esi antipodas ir Dievo įsakymai tau yra niekalas.Tu ne žmogus,tu dvasiškai degradavęs subjektas.Nenoriu daugiau tavęs susitikti,nes susitikus galiu nesusivaldyti ir spjauti tau į… Skaityti daugiau »

habilitās

„Lietuvoje turime visko: ….yra dalykų, kuriais nėra priežasčių didžiuotis. Vienas iš tokių – lietuviškos politinės minties skurdas.“ Šis straipsnis akivaizdus politiko, būtent, politiko minties skurdas. Tiesiog, protinė ubagystė, nes politinės minties straipsnyje nėra. O pateikti „gyvenimiški“ klausimai V. R. labiau primena Dočio enciklopedija, nei Europos parlamento narį. Jei jau ir „yra dalykų, kuriais nėra priežasčių didžiuotis“, tai vienas iš jų yra tas, kad į valdžią veržiasi tokie dvasios ubagai, kurie tą valdžią supranta kaip nuosavybę, su kuria ką nori tą ir darai keturis metus. Apie tai ir yra V. R. straipsnis, nes tiek dabartinė Seimo dauguma, tiek Vyriausybė demonstratyviai ignoruoja daugumos piliečių poziciją visais klausimais, įskaitant ir tuos, kuriuos čia pateikė straipsnio autorius. Retorinis klausimas: Ar tokiems kaip A. Kubilius,… Skaityti daugiau »

Ramiros

… per Latvių gatvę ? …

na taip,

ne taip seniai vieni ėjo ir tempė Lietuvą į rytus, dabar dalis iš tų pačių aktyvistų sėdi vakaruose ir tempia Lietuvą į „vakarus” , o iš tikro į tą pačią marksistinę kloaką.

Gediminas

Perskaičius Kubiliaus straipsnį, susidarė įspūdis,kad dėl visko kalta Rusija.
Ir kad reikia eit į Vakarus visiškai pametus galvą. Kubilius kaip ir visi konsevatoriai, visiškai išsisėmę. Ir jau dešimt metų tautai nieko naujo negali pasiūlyti. Tik meluoti ir propaguoti LGBT. Vienu žodžiu tapo zombiais, kurie vykdo kitų valią/

AAA

Būtų gerai, jie jie nuėję į tuos Vakarus tenai sustotų ir pasiliktų, nes jei ir toliau eis, tai atsidurs Rytuose.

elfe

sorosofilas A.Kubilius taip giliai kapstpsi link Vakaru, jog ne pats nepajus kaip atsidirs totalitariniuose Rytuose isvien su Kremliaus remiama Antifa bei krastutiniais desiniaisiais, kuriuos jis ivardino kaip Alt-Right arba neonaciais. Net trumpas suprato, kad abu sie krastutiniai judejimai finasuojami tu paciu „filantropu”, kuriu tikslas sunaikint nacionalines valstybes. gal Kubilius galetu paaiskinti, kaip atsitiko, kad begdami nuo Rusijos totalitarines imperijos papuolem tik i Soros imperija?.. Apie ka pats „filantropas” gyresi fox news 60 min interviu, kad i savo rankas pereme Rytu Europa „transformacijai” ir net prisipazino, kad geriausias jo gyvenmo laikas buvo, kai su naciu jaunimu dalyvavo atimant zydu turta Vengrijoj (zr.youtube)”jei ne as butu buves kitas” ir to ne nesigali.. uz ka Izraelio Premjeras Natanyahu nekencia Soros ir lako ji… Skaityti daugiau »

Istorija kartojasi?

konservatoriai man čia iškart primena XVIII a. ir saksų dinastiją Augustą I, Augustą II ir Augustą III Žečpospolitos soste, kuri irgi iki pamėlynavimo vis vedė, tempė, stūmė, traukė, vilko, rideno Žečpospolitą į Vakarus…. Ir atvedė į oligarchų suklestėjimą Valkininkų mūšį, kuriame kardais ir patrankomis santykius sapiegos aiškinosi su Višnioveckiais na ir gražiuoju finalu: LDK didikų priesaika Rusijos imperatorei Kotrynai II…

Raigerdas

Pagaliau nukrito A. Kubiliaus kaukė. Kas dar juo tikėjo, pažiūrėkite į tą Lietuvoje išauklėtą demagogą ir Lietuvos valstybės žlugdytoją.Manau, kad kada nors bus pradėti kurti sąrašai, labiausiai pakenkusiems Lietuvai. Visko gali būti, kad tame sąraše po NKVD komisarų Feliksio Dzeržinskio ir Nikolajaus Ježovo pavardžių, atsiras vietos ir Andriui Kubiliui. O dabar pažiūrėkite į šito silpnapročio (ir abejoju, ar tai psichiškai sveiko žmogaus klausimai) klausimus Vidui Rachlevičiui. Pirmiausia, šitas nesubrendęs protu Andrius Kubilius, sugalvoja kažkokią visiškai nerealią ir tik jo galvelei būdingą kažkokią kreivą fantaziją, ir klausia gana protingo žmogaus Vido Rachlevičiaus, kad jis atsakytų už Andrių Kubilių. Žiūrėkite į A. Kubiliaus kvailumo viršūnę:”Ar Vido Rachlevičiaus šeimos vertybes pažeistų ir galbūt sugriautų, jeigu gretimame bute ar name apsigyventų LGBT partnerystės pora?”.… Skaityti daugiau »

Kubiliui

Pats vienas gali kur nori eiti,bet tauta tikrai į degradaciją neis.Gal tamstai priminti stojimo į ES propagandą jokios ideologijos tik ekonominė sąjunga .Ar ne taip kalbėjai ir visiems melavai. T.S. užėmė „jedinstvo” vietą kas galėjo patikėt? Apgailėtini, patys didžiausi, IŠDAVIKAI.

Jei jau taip,tai

norėtųsi užduoti keletą klausimų ir A.Kubiliui.Kodėl tik madingos vakarietiškos mažumos turi būti ginamos?Juk jau ir Lietuvos provincijos žmonės artėja prie tos ribos ,kai taps mažuma.Ar tai ne ciniškos konservatorių politikos ir požiūrio pasekmė,kai jų rėmėjai net neslėpė požiūrio į sovietinę kartą,kurios dar daug gyvena rajonuose,kad ši turi išmirti ir tada Lietuvoje įsivyraus vakarietiškas rojus.Ta sovietinė karta ,kuri padėjo ateiti į valdžią Sąjūdžiui ir nedėkingam A.Kubiliui,jo valdymo metu neteko galimybės mokytis ,gydytis,kai sovietmečiu šią galimybę turėjo.Dėka masinio ligoninių uždarinėjimo konservatorių valdymo metu,drąstiškai sumažėjo lovų skaičius ir dabar krokodilo ašaromis I.Šimonytė verkia,kad gaila gyvybių,kurioms buvo atimta galimybė gydytis tiek covidą,tiek kitas ligas.O mokyklos,kai seniau eilinio miestelio vidurinė mokykla taip paruošdavo abiturientus,kad jie įstodavo į elitines specialybes,tai dabar vaikai ne tik nelabai moka… Skaityti daugiau »

Konservatizmas ir mokesčiai

Jau ilgą laiką Vokietiją iš esmės valdo krikščionys demokratai, Jungtinę karalystę- konservatoriai. Progresiniai pajamų mokesčiai Vokietijoje: „Germany individual income tax rates, 2021 Tax % Tax Base (EUR) 0 Up to 9,408 14% 9,409-57,051 42% 57,052-270,500 45% 270,501 and over…” http://www.worldwide-tax.com/germany/germany-taxes.asp Minimalios pajamos neapmokestinamos, didelės pajamos apmokestinamos 42-45 proc.GPM. Panašūs mokesčiai ir Jungtinėje Karalystėje,be to ten progresiškai apmokestinami dividendai nuo 0 proc. iki 38,1 proc..Lietuvoje 1000 eurų ir 10 milijonų eurų dividendų apmokestinama tuo pačiu 15 proc. tarifu,o Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės laikais GPM tarifas buvo iš esmės beveik vienodas bet kokio dydžio pajamoms-15 proc. 2008m. krizės metu Lietuvos premjeras Kubilius, užuot įvedęs realius progresinius pajamų mokesčius didelėms pajamoms , kaip konservatorių valdomoje UK ar Vokietijoje, sumažino pensijas,pašalpas ir biudžetinių darbuotojų algas.… Skaityti daugiau »

DD plius DD

Pirmiausia, Rachlevičiaus trumpininkų stovykloje neteko pastebėti. Nesuprantu, iš kur Kubilius ištraukė ir jam lipdo kažkokį potrauminį sindromą dėl Trampo nesėkmės?
O antras dalykas, kad jau Kubilius skelbiasi į Vakarus nusikreipęs ir iš tos varpinės su dideliu aplombu užduoda Rachlevičiui „triuškinančius” klausimus, norėčiau ir jo paties kai ko paklausti. Tarkim ko Kubiliaus nubučiuotuose Vakaruose sulauktų ministras (čia aš apie bendražygę Dobravolską), jeigu jo pavaldiniai iš esmės nužudytų kalinį, o toji „alt- right” erezijos nesugadinta persona net necyptelėjo? Ak tiesa, buvo svarbiais reikalais užimta- rūpinosi kaip čia už neapykantos kalbas ir mintis kuo daugiau nenaudėlių nubaudus.
Žodžiu, už demagogiją ponui skirčiau aukščiausią balą, o už garbingumą, kaip populiariai sakoma- sėsk du!

XXR

Kas dirba su studentais matyt pritartų tokiam pastebėjimui – iš užduoto klausimo galima patikimai spręsti apie klausiančiojo supratimą.
Deja, Kubiliaus klausimai patvirtina patį blogiausią spėjimą. Ar specialiai ar iš gilaus nesupratimo klausimai taip sukonstruoti, kad atskleidžia visą jo sampratos skurdą, jau nekalbant apie sąžinės dimensiją, kuri matyt atrofavosi kuriant Lietuvos strategiją ,,Lietuva 2030″ .
P.S. o vis tik Nacionalinio susivienijimo ir prof. V. Radžvilo bijo.

XXR

MĮSLĖ.
Ar gali žmogus, būdamas konservatoriumi, tuo pačiu turėti ir šias abi savybes:
būti protingu ir turėti sąžinę?

Tvankstas

Esmė – JAV valdo D. Trumpas ir jam atsidavę kariškiai, vadovaujami generolo M. Flynn, kuris savo brolį Robert 2021.01.25 paskyrė Ramiojo vandenyno armijų grupės vadu (J. Biden paskyrė Pentagono vadovu Lloyd Austin 2021.01.22, kurio įsakymai negalioja Pentagonui).
J. Biden leidžiama valdyti su komiko vaidmeniu, daryti kvailystę po kvailystės, kad JAV žmonės visiškai jo išsižadėtų.

dar

Teko skaityti,kad Vakarų demokratijos valstybėse-Vokietijoje,Anglijoje menininkai, autoriai (authors), dirbantys savarankiškai (self-employed) turėjo ir turi daug mmokestinių lengvatų.
Kiek pamenu, 2008 m. gerb. Kubiliui tapus Vyriausybės vadovu, papildomai buvo apmokestinti menininkai ir kiti autoriai,dirbantys ir pagal autorines sutartis,nors darbovietėse mokėjo PSD ir VSD mokesčius. Taip pat buvo panaikinti verslo liudijimai daugeliui intelektinių veiklų.Tai kur čia buvo „ėjimas į Vakarus”?

aciu Dievui,

kad ne visi konservatoriai taip masto kaip Kubilius, Jukneviciene, Maldeikienes Matukas ar net Gabrielius… … ir kad ne visi socdemai masto kaip V.Andriukaitis, V.Blinkeviciute, Sysas, J.Paleckis, Sauliene, Julius Sabatauskas… pasirase uz nkvd teises ginancia deklaracija pries Europos Sazines Prahos deklaracija bei dabar stumiantys Stambulo konvencija. Jei valstybes vairuotojai nesugeba vairuot valstybes taip, kad ji pati apgintu savo piliecius nuo vidinio ar isorinio smurto, plesikavimo, ir jauciasi tokie silpni, jog reikia kokio tai virsvalstybinio, kitu sugalvoto istatymo, tai jiems ne vieta prie valstybes vairo. Ar kas zino kokia tarptautine mafija sugalvojo ta Stambulo konvencija? Tik D.Puras prasitare, kad ji sumanyta Pekine, iteisinta Stambule. Is kurios „blogasis” Erdoganas jau pasitrauke, pries tai atsisakes „open society” filantropo paslaugu. O kai Orbanas, irgi atsisake,… Skaityti daugiau »

Į šitą šlykštų snukį negaliu net ilgiau žiūrėti

O skatyti jo kvailą demagoginę rašliavą yra didžiulė nepagarba Lietuvai.

Metų anekdotas:

Kubilius – konservatorius.

StasySG

Geriau paklauskime Kubiliaus, kaip jis Astravo atominęs statė.

Dar vienas anekdotas:

Tėvynės sąjunga – konservatoriai. Jau greičiau yra taip: TS-KD=TSKP

Ramiros

Šlykštesnį sapaliojimą, kaip kad čia pasireiškė kubilius, senai buvau skaitęs. Man primena brežnevinę demagogiją. Gal, jisai augo komunistinėj šeimoj, kaip ir tas Žygimantas ? Gali būti, kad yra sąraše tų, kurie užsislapstino net 75- iems metams ? Baimės, pilnos kelnės …

Tvankstas

Pabandysiu atsakyti į Kubiliaus klausimus Rachlevičiui. 1. Nesuprantu, kokia čia problema, jei dar sovietiniais laikais greta gyveno gaidžių (gėjų) partnerystė, niekam jie neužkliuvo, dūzgenosi savo laimei, vienas apie 50 metų anksti mirė, kitam po kelių metų protas prasislinko, visiška klasika – homoseksualizmas yra išsigimimas su lėtiniu psichikos sutrikimu, brandžiame amžiuje nešiojant pampersą dėl išmatų nelaikymo ir dėl to sklindančios smarvės. 2. Tam yra kiekvienoje šalyje Baudžiamasis ir Civilinis kodeksai, tegul teisėsauga rūpinasi užkarda, priežiūra, baudimu už nusikalstamas veikas. 3. Tiek Vokietijos, tiek Prancūzijos šie įstatymai yra visiškai paminantys žodžio, minties ir raiškos laisves, visiškai paminantys šių šalių konstitucijas. 4. Apklausos Lietuvoje rodo, kad 80 nuošimčių piliečių yra prieš LGBT ideologiją, dar apie 10 nuošimčių nesusivokia ir nieko negali atsakyti. Tai… Skaityti daugiau »

skeptikas

viskas jau pasakyta , tik galiu pridurt , kad kubilo smegenėlėm iki Rachlevičiaus ištisi šviesmečiai evoliucijos , darbai nudirbi tėvynei kalba už save , kaukolytė tik dėl fasono , kad lietus neprilytu .

Ponui Kubiliui

nėra jokio reikalo veržtis į Vakarus, nes ten jis jau sėdi kaip sužvarbęs žiemą žvirblelis šiltame karvės blyne. Pseudokonservatyvizmas, toks pat liberalizmas eina vakarop – su tuo galima būtų sutikti. Jei kas mano, kad visa ta „laisvės” ideologija eina velniop – ko gero, irgi ne itin klysta…

elfe

visgi ar nekyla jums toks klausimelis?
kai Rachleviciaus entuziastai rinko parasus, kelias savaites matem kvietimus pasirasyt peticijas feisbuke ar dalinantis zinutemis.
bet sie parasau buvo paduoti istirt teisesaugai.

o kai per diena Andrius Tapinas sukombinavo 25O 000 „parasu”, netyre niekas.
TAD JEI SEIMAS PRIIMTU ISTATYMA LEIDZIANTI BALSUOT ELEKTRONINIU BUDU, GAL ANDRIUS TAPINAS GALETU NUBALSUOT UZ VISA TAUTA?
ka manot?.. 🙂

Deivis

Vistik gerai, kad Kubiloidas apsišvietė. Visiškai atvirai pripažino, kad jis moralinis degradas.Nors daug kam ir taip buvo aišku. Tikiuosi bažnyčia daugiau neagituos balsuot už pseudokonservatorius ir pseudo krikščionių parciją.

elfe - Tvankstui

V.Raskevicius studijavo Soros privaciam CEU, kur ir ruosia „profesionalus”.. ivairioms tarnyboms, susijusioms su „sprendimu priemimu”, o tada jie jam atidirba.

argi ne patogu, jei koks tarptautinis sukcius ar mafijozas paremia neturtingus studentus mokslui i savo nuosava propagandos univera, idarbina juos i ministerijas, parlamentus, teisesuga, NVO, profsajungas, zinisklaida or t.t.?
Turkijos kulturiniio elito – kurdu kurtas serialas „Juodi pinigai ir meile” kaip tik talentingai ir atskleidzia tokia schema, kaip prekiautojas organais mafijozas, isgarsejes kaip „filantropas” siuncia savo remtus studentus „gydytojus be sienu” parvezt organu is Sirijos pilietinio karo cemodaneliais-saldytuvais ir teisesauga policija bejege, , nes visur jo zmones…

trumpai

Tevas jo kolaborantas buvo, snekos eina, kad KGB dirbo, sunelis lygiai toks pats. Tevelis i VU FF ikiso – gabumai nuliniai buvo, bet sliuzas – nerealus.

stasys

Neblogas sakyčiau atsakas V.Rachleviciui nuo A.Kubiliaus .Argumentai aiškus ir klausimai palyginimai suprantami .Nei vieno ” rusai puola” ar bandymo prikabinti kokia nakleika . Dėl „Trump” padarytų išvadų netgi pritarciau . Visa ta kebekle su juo nei Amerikai ka davė o ir pasaulį nuskurdino saugumu .Yra dėl ko priekaištauti esamai vyriausybei ,bet to bankrotų nepavadinciau. Vienok tokia ir turi būti skirtingų nuomonių diskusiją ,kai į mestą kaltinimą atsakoma argumentų o ne prie užpakalio klijuojamu lapu. Laukiu tęsinio .

Tadas

Keistas atsakas. Pvz., autorius nori įpiršti Vido neapykantą „gretimam kambary gyvenančiai LGBT porai”, nors yra visai priešingai: kalba ne apie neapykantą netradicinei partnerystei, o apie teisinį mėginimą paskelbti ją dominuojančia ir užgožiančia tradicines šeimas. Kalbama juk ne apie Vido smurtą prieš žmoną, o apie Stambulo konvencijoj įmontuotą iškraipytos šeimos sudievinimą… Kubilius elgiasi lyg tas Putinas: jo atstovas Peskovas tvirtina, kad su Navalnu viskas gerai, nes „советский суд самый гуманный суд в мире”… Bjaurus pakaitalas, pone ekspremjere

DD plius DD

Aš šiokį tokį begėdiškai ironišką ir įžūlų atsakymą Kubiliui suimprovizuosiu, perfrazavęs žinomą „Anties” iš auksinio repertuaro dainelę.
Alio alio, Kubilius Andrius klauso
Aš jūsų balso nelabai girdžiu
Bet aš girdžiu vaiduoklius recidyvus
Kurie pragysta pusę keturių
Alio alio aš Briusely didžiulis
Ir savo darbą aš baigiu kaip tik šituo metu
Todėl prašau manęs nebetrukdyti
Nes aš turiu svarbiausių reikalų……

Tęsti net visai nesinori. Kažkaip feee ir fuuuu. Bet nemanau, kad tai mano problema

Kaimietė

Jei Kubilius konservatorius, tai aš -ASMIK GRIGORIAN.

Kubiliau, laikas keisti partijos pavadinimą!

Pasivadinkite kaip nors, kas labiau atitiktų jūsų grupuotės ideologiją. Nebevalkiokite to pavadinimo. Štai Trampas – konservatorius, o jūs kas tokie? Į kokius vakarus jūs einate? Sėdite Briuselyje už didelius pinigus, ir ne dėl nuopelnų. Į vakarus išvarėte šimtus tūkstančių aktyviausių Lietuvos žmonių, išvarėte Lietuvos ateitį. Tuščiai rašinėju, bet tikiuosi, kad prieisite liepto galą už visas savo aferas valstybėje.

čirvų bartukas

Ponas Kubiliau, o kas bus, jei Vakarai staiga taps (mano nuomone, jau tampa) terpe, kur paminamos prigimtinės žmonių laisvės ir teisės? Ar mes ir toliau ten eisime? Kiek suprantu iš jūsų pateiktų minčių, Vakarai niekada neklysta (kur tai girdėta..?), ir mes ten eisime, nekeldami jokių „nepatogių” klausimų (kartojasi 1940-41 istorija?). Taip pat, jūsų vietoje neskubėčiau lipdyti „alt-right” etikečių. Žmones palaikantys konservatyvias idėjas yra LT piliečiai bei rinkėjai, ir turbūt ne vienas iš jų praeityje yra atidavęs savo balsą už jus, kaip „konservatorių” kandidatą. …tad ačiū už nemokamą reklamą Nacionaliniam Susivienijimui.

103
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top