Nuo bačkos. „Nordea“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas: išaugusi emigracija susijusi su sumažėjusia kontrabanda

Jau tapo įprasta, kad sisteminė žiniasklaida ekonomikos reikalų komentuoti kviečiasi bankų analitikus. Kodėl iš bankų, o ne iš, tarkim, mokslo įstaigų, sunku pasakyti. Turbūt remiasi metafora, pagal kurią pinigai yra ekonominės sistemos kraujas. Kadangi pinigai keliauja per bankus, tai kas gi geriau nei bankų ekonomistai gali pajausti ekonomikos pulsą?

Vakar vienas iš tokių nuolat ekonomikos pulsą čiupinėjančių ekonomistų, „Swedbank“ analitikas Nerijus Mačiulis savo įžvalgomis pasidalino su žurnalistu. Netrukus BNS jas išnešiojo ir visai žiniasklaidai.

Taigi pasak N. Mačiulio, ekonomikoje yra dvi metų naujienos: gera ir bloga. Geroji esanti tai, kad sumažėjo cigarečių ir degalų kontrabandos mastai, o tai „pirmiausia padeda surinkti valstybės biudžetą nenukrypstant nuo plano, nors šalies ūkio plėtra šiemet sulėtėjo“.

Laimėtas karas prieš kontrabandą tikrai būtų gera žinia, tačiau kur analitiko skaičiukai apie kontrabandos mastų sumažėjimą, papildomas įplaukas į biudžetą, kontrabandinių cigarečių ir degalų užimamą rinkos dalį? Lieka neaišku, ir kodėl šalies ūkio plėtros sulėtėjimas pateikiamas kartu su gerąja naujiena? Kad ne taip „skaudėtų“? O gal bankai ūkio plėtros nebelaiko gėriu?

Blogoji naujiena – sausį–spalį 27 proc. išaugęs emigrantų skaičius ir maždaug 100 mln. eurų iki 300 mln. eurų per ketvirtį sumažėjusios Lietuvą pasiekiančių emigrantų kraujas – artimiesiems paremti skirtos perlaidos.

Pastarąją naujieną itin originaliai išaiškino „Nordea“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas. Šis ekonomikos pulso tikrintojas, anot BNS, „išaugusios migracijos reiškinį tiesiogiai sieja su besitraukiančia kontrabanda šalyje, o perlaidas – galimai su kritusia Norvegijos krona“.

Iš BNS perduotos žinutės taip ir lieka neaišku, ar tie 27 proc. papildomų emigrantų – tai savo veiklą nutraukę kontrabandininkai, o ne darbo už sąžiningą atlygį savo tėvynėje nerandantieji? Gal ir tos „paradoksaliai“ mažėjančios perlaidų sumos mažėja visai ne dėl to, kad vikingų ainiai nemoka susitvarkyti su savo krona? Gal tiesiog emigrantai išsiveža ir savo šeimas, net ir pensininkus tėvus, ir jau nebėra kam jas siųsti?

Žodžiu, Lietuvoje viskas gerai: kovoje su kontrabanda pasiekta pergalė, o kontrabandininkų mums ir nereikia – mes ir taip surenkame biudžetą, o kuo daugiau emigrantų, tuo bus daugiau ir jų perlaidų. Bent kol kas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top