Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Kai bijantys skiepų kalba apie vergovę ir priespaudą, realiai juk jie patys tėra savo tamsumo vergai, ir bando kitiems primesti savo pasirinkimų pasekmes. O gal visgi „vergams palikim vargo naktį klaikią“, o ne primeskim tos galvoje tūnančios tamsos ir vergovės visiems atsakingiems žmonėms?

Siūlau nesielgti pagal neatsakingiausius, nebauskime tų, kurie atsakingi ir nori gyventi.

Pirmąjį kelią šiandien pasirinko Latviją, kurioje pandemijos padėtis panaši į mūsų, tik situacija ligoninėse jau tragiška. Latvija užsidaro – ne tik karantinas su uždarytomis kultūros, maitinimo ir pramogų vietomis, ne tik nuotolinis darbas, ne tik vyresniųjų mokymasis iš namų, bet ir komendanto valanda nuo 20 h ik 5 h. Ko mes Lietuvoje nematėme per ankstesnes bangas, nors daugeliui vis dar atrodo, kad pas mus ribojimai griežčiausi. Dangus visada gražesnis kitose šalyse?

Ką reiškia toks Latvijos sprendimas? Iš esmės, dabar turimą neskiepytųjų pandemiją jie bando spręsti bausdami ir pasiskiepijusius. Suprantu, kad lūžtant sveikatos apsaugos sistemai išeičių nedaug, tačiau tikiuosi, kad Lietuvoje iki to neprieisime. Nebausime tų, kurie padarė viską kovoje su pandemija – o juk tas darbas toks nedidelis, tereikia pasiskiepyti. Užtat dabar namuose sėdės visi latviai – ir skiepyti, ir neskiepyti.

Tuo tarpu antrasis kelias, kurį vakar pasirinko Estija – neliesti paskiepytųjų, bet griežtinti sąlygas nepaskiepytiems. Estai panaikina testą kaip vieną iš jų vietinio Galimybių paso elementų – norint patekti į kai kurias laisvalaikio vietas, bus būtina turėti skiepo arba persirgimo įrodymą. Kitaip tariant – jeigu tu nesiskiepiji ir stipriau nei kiti gali platinti virusą, tau suvaržymai didėja.

Tokie du keliai. Arba baudžiame visus, arba griežtiname sąlygas tiems, kas vengia efektyvių ir saugių skiepų. Trečiasis kelias būtų apskritai nieko nedaryti – bet tada virusas užbaigtų mus, todėl tokio sprendimo net nesvarstykime. Džiaugiuosi, kad mūsų Vyriausybė bent jau kol kas renkasi antrąjį kelią, tačiau, mano nuomone, dar ne visos priemonės išnaudojamos.

Laikas būti atviriems ir tiesmukiems. Kažkas gal gali sau leisti būti suklaidintu egoistu dėl menamų vakcinos šalutinių poveikių, tačiau aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus.

Aš nenoriu, kad mano miesto vaikai dar bent semestrą prarastų uždaryti namuose. Aš nenoriu vėl matyti mirusio miesto, koks buvo per pirmąjį ir antrąjį karantiną. Aš nenoriu, kad verslai būtų uždaryti dėl to, kad kažkas nesutinka skiepytis, o jų uždarymą tektų kompensuoti visų mūsų mokesčių pinigais.

Ką siūlau?

Mano pasiūlymai, kuriuos pateikiau ir Vyriausybei:

Artėjančiam ilgajam Vėlinių savaitgaliui jau tikriausiai nebespėsime, bet apie Kalėdas turime kalbėti jau dabar – nesiskiepijusiems turime taikyti judėjimo ribojimus. Jei žmonės nėra pakankamai sąmoningi, nesuprasdami, kad gali parvežti virusą savo vyresniems artimiesiems, pastaruosius turi apsaugoti valstybė. Norite Kalėdų šeimoje – skiepykitės jau dabar.

Gerai, kad prieš porą dienų buvo priimtas sprendimas riboti lankytojų skaičių ir mažesnėse parduotuvėse. Mano nuomone, neturėtų būti taikomi jokie ploto apribojimai, tačiau visose parduotuvėse ir turguose reikalaujama Galimybių paso. Analogiškas sprendimas galėtų taikomas ir viešajame transporte – dėl kontakto pobūdžio ir atsekamumo neturime duomenų, kad čia labiau plistų virusas, tačiau kontrolieriai galėtų tikrinti ne tik bilietus, bet ir GP. Tam reikia Nacionalinio operacijų centro sprendimo, kurį kviečiu ir priimti.

Daugiau mero minčių galite perskaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top