Nusigvelbę Lietuvos Sąrašo rinkimų šūkį, konservatoriai kviečia vilniečius į restoraną

Idėjų bado ištikti ir vogti vidury baltos dienos nepasidrovėję Tėvynės sąjungos vadovai šio trečiadienio, sausio 21-osios, vakarą kviečia vilniečius į restoraną „Soul & Pepper“, esantį Gedimino g. 9. Jame partijos į sostinės merus keliamas kandidatas Mykolas Majauskas žada moderuoti konservatorių iždininko Arvydo Vidžiūno žygio draugų – buvusios premjero Andriaus Kubiliaus ir buvusio energetikos ministro Arvydo Sekmoko – diskusiją „Metas peržengti Rubikoną“.

Kažkada kartu su liberalais be jokių viešų diskusijų pavertę vilniečius „Rubikono“ baudžiauninkais, dabar konservatoriai ketina restorano „Soul & Pepper“ lankytojams žadėti „ryžtingai išlaisvinti sostinę iš „Rubikoninių“ kontrolės gniaužtų“.

Kaip sekėsi žingsniuoti per Rubikoną ir laisvintis iš jo kontrolės ponui A. Vidžiūnui, Tėvynės sąjungai bei jos partneriams liberalams, supažindina teisėsaugos Seimui perduota tyrimo medžiaga.

Ja ir dalinamės su maloniais mūsų portalo skaitytojais (visą pažymą rasite ČIA).

V. Dėl Seimo nario Arvydo Vidžiūno veiksmų

1. Komisijos surinktų, ištirtų ir įvertintų duomenų apie galimai padarytus Seimo nario Arvydo Vidžiūno veiksmus, nesuderinamus su Seimo nario statusu, visuma sudaro pagrindą manyti buvus šias nagrinėjamam klausimui išspręsti reikšmingas aplinkybes:

Generalinės prokuratūros pateiktoje informacijoje yra tokie duomenys:

Kratos metu A.Mačiuičio kabinete paimtoje optinėje laikmenoje yra nurodyta, kad 2002-06-13 A.Vidžiūnui grynaisiais išmokėta 10 000 Lt (Priedas prie 2004-03-17 kompiuterio apžiūros protokolo).

2002-07-17 vykusio telefoninio pokalbio metu A.Janukonis pasakė A.Vidžiūnui, kad „atėjo laikas susitikti“. 2002-07-19 pakartotinai susiskambinę pastarieji asmenys konstatavo, kad A.Vidžiūnas šiuo metu atostogauja ir galės susitikti tik rugpjūčio pradžioje. A.Janukonis užsiminė, kad „atramai padarė dar porciją 3 dienas atgal kažkur “, o A.Vidžiūnas padėkojo (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-628s). Kratos metu A.Mačiuičio kabinete išimtoje optinėje laikmenoje yra nurodyta, kad 2002-07-17 „Vidž“ skirta 10 000 Lt (Priedas prie 2004-03-17 kompiuterio apžiūros protokolo).

2002-08-12 telefoninio pokalbio metu A.Janukonis pakvietė rytojaus dieną A.Vidžiūną atvykti į ofisą, esantį Meistrų g. 12 (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-802s).

2002-08-13 A.Janukonis telefoninio pokalbio su UAB „Rubikon“ direktoriumi Arūnu Mačiuičiu metu pastarajam nurodė, kad „reikėtų man dabar 10 plius 8“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos kontrolę, Nr. S6-800s).

2002-09-27 telefoninio pokalbio metu A.Vidžiūnas pažadėjo A.Janukoniui suorganizuoti Šilumos tiekėjų asociacijos prezidento V.Stasiūno susitikimą su A.Kubiliumi, I.Degutiene, J.Razma, kad galbūt Razmos pozicija dėl Šilumos ūkio įstatymo „suminkštėtų“. Prieš tai kalbėdamas su V.Stasiūnu, A.Janukonis pasakė, kad su J.Razma asmeninių santykių jis neturi, tačiau turi gerų asmeninių santykių su jo kolegomis ir „pamėgins per šiuos rimtesnius žmones paspausti“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-792s). Iš karto po šio pokalbio A.Janukonis ir skambino A.Vidžiūnui, prašydamas suorganizuoti susitikimą tarp J.Razmos ir V.Stasiūno.

2002-09-27 vykusio telefoninio pokalbio tarp Andriaus Janukonio ir Vytauto Stasiūno metu pastarasis informavo, kad įvyko susitikimas tarp V.Stasiūno ir „vartotojo“ Juodvalkio bei Seimo narių Andriaus Kubiliaus, Arvydo Vidžiūno ir Jurgio Razmos (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę Nr. S6-794S). Šio pokalbio metu Stasiūnas teigė, kad „išaiškinau visą padėtį dėl šildymo“, o „jie labai viską įsiklausė (…) įsigilino, viską suprato. (…) Bet sako, dabar kaip jūs galvojat atsilaikyt, kadangi tokios stiprios opozicinės jėgos dėl va tų vietų, kurios kertasi su Konstitucija ir su konkurencija ir su tais straipsniais veikiančio įstatymo. Žodžiu, nes paleiskim, jeigu bus priimtas toks, tai tada ar negali būt toks dalykas, kad jie gali apskųsti, žodžiu, tą straipsnį Konstituciniam Teismui ir, ir tas dalykas gali būt atmestas. Nu tai, sakom, kad nu visaip gali būt. Bet aš sakau, turi būt ir valstybės pozicija. (…) Nu, tai ir sako tada, mes palaikom, žodžiu, palaikysim ir, žodžiu, vat tokiom gerom intencijom išsiskyrėm“. (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę Nr. S6-794s)

2002-10-28 telefoninio pokalbio metu A.Janukonis paprašė, kad A.Vidžiūnas tarpininkautų dėl „Litesko“ komercijos direktoriaus S.Juodkos susitikimo su Alytaus miesto tarybos opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos tarybos nariu D.Kurtinaičiu. To paties pokalbio metu A.Janukonis padėkojo A.Vidžiūnui už susitikimą tarp konservatorių ir Šilumininkų asociacijos. (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-822s). Prieš tai, t.y. 2002-10-24 S.Juodka sakė A.Janukoniui, kad reikia atiduoti D.Kurtinaičiui, kas yra rezervuose, o paklausius kiek yra rezervuose, atsakė, kad yra dar „penki bilietai“. A.Janukonis prasitarė, kad bilietai duodami tik pavedimu, nes tai yra „labai rimtas dalykas“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-817s).

2002-10-29 telefoninio pokalbio tarp A.Vidžiūno ir A.Janukonio turinys rodo, kad įvyko D.Kurtinaičio pokalbis su S.Juodka (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-820s), tačiau apklausoje D.Kurtinaitis neigia buvus tokį A.Vidžiūno kreipimąsi.

Kratos metu A.Mačiuičio kabinete paimtoje optinėje laikmenoje yra nurodyta, kad 2002-11-07 „Vidž. Gryn“ skirta 10 000 Lt (Priedas prie 2004-03-17 kompiuterio apžiūros protokolo).

2003-05-02 telefoninio pokalbio metu A.Janukonis pasakė, kad nori paderint kai kuriuos niuansus dėl jaunųjų konservatorių ir paprašė pagalbos dėl Šilumos ūkio įstatymo. A.Janukonis prašė, kad konservatoriai balsuotų prieš Respublikos Prezidento veto. A.Janukonis pranešė, kad ir liberalus „jau baigia prilaužti ir iš jų nepasikartos liberalizmo apraiškos“. A.Vidžiūnas patikino, „kad mūsų pozicija, aš manau, nesikeičia“. A.Janukoniui prasitarus, kad jis išvažiuoja į Ispaniją iki liepos 14 dienos, A.Vidžiūnas pasitikslino, ar bus daromi „judesiai dėl mūsų fondų visokiausių“. A.Janukonis jį nuramino, sakydamas, kad dar šią dieną padarys viską (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-718s).

2003-05-07 iš bendrovės „Rubikono apskaitos sistemos“ sąskaitos, esančios banke AB banke „Hansabankas“, pervesta mokėjimo pavedimu 25 000 Lt visuomeninei organizacijai „Konservatyvioji ateitis“ į sąskaitą, esančią Vilniaus banke (2004-07-22 dokumentų apžiūros protokolas).

2003-05-19 telefoninio pokalbio metu A.Vidžiūnas padėkojo A.Janukoniui. Savo ruožtu A.Janukonis primygtinai prašė A.Vidžiūno ne tik suorganizuoti kuo daugiau balsų konservatorių tarpe, balsuosiančių „Rubikon“ įmonių grupei palankia linkme, tačiau prašė ir pačio A.Vidžiūno dalyvauti balsavime. A.Vidžiūnas pasakė, kad „mėgins parlėkt, nors ir neplanavo to daryt“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-720s).

2003-05-20 telefoninio pokalbio tarp A.Janukonio ir L.Samuolio metu, L.Samuolis pasiūlė A.Janukoniui padėkoti A.Vidžiūnui už tai, kad pastarasis net iš Vilkaviškio atvažiavo nubalsuoti dėl Šilumos ūkio įstatymo. Į tai A.Janukonis atsakė: „ką čia dėkot? Žygiais, o ne žodžiais mes Tėvynę mylim“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-854s).

2003-05-20 telefoninio pokalbio metu A.Janukonis A.Vidžiūnui pasakė, kad G.Steponavičius „pažadėjo duot dešimt balsų“. A.Janukoniui išreiškus nuogąstavimus, kad tik penki konservatoriai prisiregistravę, A.Vidžiūnas užtikrino, kad „viskas suplanuota ir viskas bus sutvarkyta“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-855s).

2003-05-26 telefoninio pokalbio metu A.Vidžiūnui paklausus, ar A.Janukonis turi kokių „pasiūlymų, pleptelėjimų ar paliepimų“, A.Janukonis paprašė priimti frakcijoje vartotojus ir paremti jų Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymo pataisą. A.Vidžiūnas pasakė, kad iš esmės neturėtų būti problemų, bet paprašė, kad negaišinti laiko, „atmesti“ visus dokumentus elektroniniu paštu (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-755s).

2003-06-19 telefoninio pokalbio metu A.Janukonis užsiminė, kad tą dieną bus teikiama V.Andriukaičio „dujų įstatymo“ pataisa, o A.Vidžiūnas patikino, kad „mes tai paremsim, kiek čia bus“. A. Janukonis padėkojo ir pasakė, kad jis „irgi pasiruošęs daryt, ką reikia“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-762s).

2003-09-18 telefoninio pokalbio metu A.Janukonis išreiškė norą pasimatyti su A.Vidžiūnu, nes „nori paprašyti pagalbos, teisybę sakant“. A.Vidžiūnas sutiko pasimatyti. A.Janukonis užsiminė, kad Palangoj reikia pagalbos, nes Palangos meras „pametė kelią“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-711s).

2004-01-12 A.Janukoniui paskambinus A.Vidžiūnui, pastarasis pasakė, kad „tokie skambučiai labai mieli“. A.Janukonis pasakė, kad atsiųs savo žmogų, o A.Vidžiūnas turi ant popieriaus surašyti pavardes ir telefonus. A.Vidžiūnas paklausė, ar galima tada ir kitus dalykus užrašyti, o A.Janukonis sutiko (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-52s).

2004-01-15 telefoninio pokalbio metu A.Vidžiūnas išreiškė norą susitikti su A.Janukoniu, nes „kažkaip neaiškus gyvenimas“. A.Janukonis patvirtinus, kad pavedimas yra ir viskas daroma, ir tiesiog ieško kompanijų, kurios tai pasirašys. A.Vidžiūnas paprašė pirma padaryti su žiniasklaidos priemone, kurią „ten buvo nurodęs“. A.Vidžiūnui paprašius, kad šią savaitę jau viską pradėtų daryt, nes du mėnesius vėluojama, A.Janukonis užtikrino, kad viskas „yra, bus padaryta“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-94s).

2004-02-02 telefoninio pokalbio metu A.Vidžiūnas pakvietė A.Janukonį susitikti, nes „kažkaip šnekėdavosi anksčiau, tai ir dabar gyvenimas gi eina“. A.Janukonis sutiko (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-936s).

2004-03-08 telefoninio pokalbio metu A.Vidžiūnas paklausė A.Janukonio, ar „ten tas kolega nežada tiesiog pažmoninti sąlygų, nes ten dabar dideli darbai siūlomi atlikti“. A.Janukonis pasakė, kad „kito kelio šiais laikais nėra“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-937s).

2. Remiantis aukščiau išdėstytų aplinkybių bei Komisijai pateiktų duomenų visuma galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Arvydas Vidžiūnas, laikotarpiu nuo 2002-06-13 iki 2002-11-07 Vilniuje galėjo susitarti ir per kelis kartus galėjo priimti savo ar kitų asmenų naudai iš „Rubikon“ įmonių grupės akcininko, UAB „Rubikon group“, UAB „Dalkia Lietuva“, AB „Vilniaus energija“, UAB „Litesko“ valdybų nario, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos tarybos nario Andriaus Janukonio finansinį atlygį už Lietuvos Respublikos Seimo narių ir savivaldybių tarnautojų įtakojimą Lietuvos Respublikos Seime ir Alytaus bei Palangos miesto savivaldybėse svarstant teisės aktų projektus ir juos priimant bei atliko sutartus veiksmus.

3. Įvertinus aukščiau išdėstytas faktines aplinkybes bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Konstitucijos 60 straipsnio antrąją dalį, kurioje nustatyta, kad Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, įskaitant ir įvairių rūšių pinigines išmokas ir bet kokią kitą materialinę naudą, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Konstitucijos 59 straipsnio ketvirtąją dalį, nustatančią, kad pareigas eidami Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublika Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų, galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys A.Vidžiūnas galėjo pažeisti Konstituciją.

Įvertinus aukščiau išdėstytas faktines aplinkybes bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Seimo statuto 18 straipsnio 2 dalyje nustatytus reikalavimus, kad kiekvienas Seimo narys, eidamas Seimo nario pareigas, privalo vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenėms interesams, taip pat neturi elgtis taip, kad visuomenėje kiltų abejonių, kad yra toks konfliktas, galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys A.Vidžiūnas galėjo pažeisti Lietuvos Respublikos Seimo statutą.

Įvertinus aukščiau išdėstytas faktines aplinkybes bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio nuostatas, kurios įpareigoja įstatymų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto, tuo drausdamos vykdyti savo pareigas bei naudotis savo statusu savo, sau artimų asmenų arba kitų asmenų privačiai naudai gauti, galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys A.Vidžiūnas nesuderino viešųjų ir privačių interesų ir tuo galėjo pažeisti Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Įvertinus aukščiau išdėstytas faktines aplinkybes bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto ir 6 straipsnio 1 punkto nuostatas, draudžiančias valstybės politikams užsiimti lobistine veika, t.y. atlikti atlygintinus ar neatlygintinus veiksmus, kuriais siekiama daryti įtaką, kad fizinio ar juridinio asmens interesais būtų keičiami, papildomi ar pripažįstami netekusiais galios teisės aktai, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai, galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys A.Vidžiūnas galėjo pažeisti Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymą.

III. Dėl Seimo nario Eligijaus Masiulio veiksmų

1. Komisijos surinktų, ištirtų ir įvertintų duomenų apie galimai padarytus Seimo nario Eligijaus Masiulio veiksmus, nesuderinamus su Seimo nario statusu, visuma sudaro pagrindą manyti buvus šias nagrinėjamam klausimui išspręsti reikšmingas aplinkybes:

Generalinės prokuratūros pateiktoje informacijoje yra tokie duomenys:

2003-01-20 A.Janukonis paskambino telefonu E.Masiuliui ir paprašė, kad šis priimtų pas save darbe Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentą V.Stasiūną. E.Masiuliui sutikus, A.Janukonis paprašė E.Masiulio atsiimti savo užregistruotą Šilumos ūkio įstatymo pataisą. E.Masiulis aiškino, kad minėtą įstatymo pataisą jis užregistravo „sakykim taip, atsitiktinai“, todėl jis mielai pasiruošęs padiskutuot, pasižiūrėt ir reikalui esant, padaryt sprendimus (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-840s).

2003-01-21 telefoninio pokalbio tarp A.Janukonio ir V.Stasiūno metu, V.Stasiūnas sakė, kad po jo pokalbio su E.Masiuliu pastarasis sutiko atsiimti savo pataisą Šilumos ūkio įstatymo projektui (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-837s).

2003-04-01 telefoninio pokalbio su A.Janukoniu metu E.Masiulis paaiškino kitų partijų poziciją ir apsisprendimą dėl balsavimo. E.Masiulis pasakė, kad jų frakcija balsuos laisvai, bet jis iš esmės netiki, kad įstatymas bus priimtas. Išsiaiškinęs visą padėtį, A.Janukonis pakvietė E. Masiulį su G.Steponavičiumi rytojaus dieną kartu papusryčiauti. E.Masiulis pasakė, kad tokios konsultacijos ypatingai būtų naudingos ir svarbios (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-731s). 2004-04-01 telefoninio pokalbio tarp A.Janukonio ir V.Stasiūno metu A.Janukonis pasakė, kad „rytoj aš kaip tik matausi su liberalais, ir kalbėsimės galutinai, kad apsiramintų per ketvirtadienio balsavimą, nes šiandien nenormaliai jie balsavo“.

2003-05-19 A.Janukonis paskambino E.Masiuliui ir teiravosi dėl frakcijos balsavimo, svarstant Respublikos Prezidento veto. E. Masiulis pasakė, kad jis ne Vilniuj ir nieko patart negali bei pasiūlė skambinti G.Steponavičiui, kuris „jaučia pulsą“. Pokalbio metu A.Janukonis užsiminė, kad ir konservatoriai, ir valdančioji koalicija už atmetimą. Tą pačią dieną A.Janukonis vėl paskambino E.Masiuliui ir prašė, kad frakcijoje būtų įtikinta atmesti Respublikos Prezidento veto. E. Masiulis patikino, kad jis skambins pavaduotojams ir „mėgins peržaidinėti situaciją“ (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-859s).

2003-06-18 A.Janukonis paskambino E.Masiuliui ir paprašė paremti V.Andriukaičio ir A.Butkevičiaus teikiamą projektą dėl dujų. E.Masiulis pažadėjo paremti ir iš ryto pašnekėti bei pakalbinti frakcijos narius. A.Janukoniui išreiškus nuogąstavimus, kad „gazpromininkai“ pradės aktyviai veikti, E.Masiulis nuramino ir pasakė, kad su jų frakcijos vadovybe jokių kontaktų iš jų pusės nebuvo (Protokolas apie telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos slaptą kontrolę; Nr. S6-859s).

2. Remiantis aukščiau išdėstytų aplinkybių bei Komisijai pateiktų duomenų visuma galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Eligijus Masiulis galėjo susitarti su „Rubikon“ įmonių grupės akcininku, UAB „Rubikon group“, UAB „Dalkia Lietuva“, AB „Vilniaus energija“, UAB „Litesko“ valdybų nariu, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos tarybos nariu Andriu Janukoniu dėl įtakos darymo Lietuvos Respublikos Seimo nariams Lietuvos Respublikos Seime svarstant norminių teisės aktų projektus ir juo priimant bei atliko sutartus veiksmus.

3. Įvertinus aukščiau išdėstytas faktines aplinkybes bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Seimo statuto 18 straipsnio 2 dalyje nustatytus reikalavimus, kad kiekvienas Seimo narys, eidamas Seimo nario pareigas, privalo vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenėms interesams, taip pat neturi elgtis taip, kad visuomenėje kiltų abejonių, kad yra toks konfliktas, galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys E. Masiulis galėjo pažeisti Lietuvos Respublikos Seimo statutą.

Įvertinus aukščiau išdėstytas faktines aplinkybes bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio nuostatas, kurios įpareigoja įstatymų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto, tuo drausdamos vykdyti savo pareigas bei naudotis savo statusu savo, sau artimų asmenų arba kitų asmenų privačiai naudai gauti, galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys E.Masiulis nesuderino viešųjų ir privačių interesų ir tuo galėjo pažeisti Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Įvertinus aukščiau išdėstytas faktines aplinkybes bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto ir 6 straipsnio 1 punkto nuostatas, draudžiančias valstybės politikams užsiimti lobistine veika, t.y. atlikti atlygintinus ar neatlygintinus veiksmus, kuriais siekiama daryti įtaką, kad fizinio ar juridinio asmens interesais būtų keičiami, papildomi ar pripažįstami netekusiais galios teisės aktai, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai, galima manyti, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys E.Masiulis galėjo pažeisti Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nuoga laisvė

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/nuoga_laisve/ Laisvė turtėti lėmė laisvę nuskursti Su Nepriklausomybe į Lietuvą grįžo laukta prigimtinė žmogaus teisė disponuoti turtu, grįžo laisvė turtėti. Tačiau nebuvo ir nėra aiškiai apibrėžtų teisinių sąvokų, kokiomis priemonėmis ir būdais įgytas turtas laikytinas teisėtai įgytu. Tiesa, buvo formaliai ir skubotai sudėlioti nuosavybės įstatymai, tačiau jie buvo ne kartą kaitaliojami pagal privatizuotojų įgeidžius. Turto legalumo kontrolės mechanizmas įsigaliojo tada, kai beveik nebeliko paklausių privatizavimo objektų. O pradinėje valstybės turto privatizavimo stadijoje pakako būti tinkamoje vietoje ir neturėti jokių moralinių skrupulų, pasisavinant tai, kas buvo sukurta kitų žmonių darbu. Buvo sąlygos pasidaryti (o ne uždirbti!) ne tik pirmąjį milijoną ir kur kas daugiau. Pagrindinė žmonių masė gavo jų darbu sukurtos visuomeninės nuosavybės trupinius arba nieko. Išvada – staigus mažumos praturtėjimas… Skaityti daugiau »

dar mąstantiems

Didžiausius rezultatus žmogus pasiekia tuomet, kai jo tikslas yra ne jo paties gerbūvis. Tik duokit lietuviui darbo įrankius ir jis padarys stebuklus, gal pagaliau turtuoliai nusimes tą turto kuprą , viską susidės į kuprinę ir keliaus po pasaulį mokydami žmones saikingumo ir pagarbos, gal pagaliau išauš tokia diena, kada susivienys ir gamta ir žmogus
ir dangus vardan išlikimo. Žmogaus protas ir mintis gali kalnus perkelti, tad nesurakinkim grandinėm žmogaus rankų ir kojų, neužriškim akių ir neužkimškim ausų, nes patekanti saulė žadina visus vabalėlius, o taip pat ir žmogų krutėti ir statyti.
Priešnuodžiai begėdiškam valdžiagyvių melui ir smegenų plovimui:
http://www.siulo.lt/gaires/alternatyvi-informacija

Puikūs vaistai nuo smegenų plovimo

Puikūs vaistai nuo smegenų plovimo
Visiems labai rekomenduoju keletą ALTERNATYVIOS informacijos šaltinių-tikiuosi,jie bus pakankamai naudingi ir bent jau privers rimtai susimąstyti apie tai,kokie svarbūs dalykai nuo mūsų slepiami.

LIETUVIŠKI:

http://www.versijos.com
http://www.sarmatas.lt
lt.netlog.com/JonySpaideris/blog
bukimevieningi.webnode.com
tiesa-lt.ucoz.net
koment.lt
juvenalinejusticija.lt
nepropagandai.net
zemesvardu.lt

ANGLIŠKI:

http://www.ihr.org
http://www.prothink.org
http://www.whiteid.com
http://www.barnesreview.org
http://www.tomatobubble.com
incogman.net
therebel.org
truthmilitia.com
davidduke.com
wariscrime.com
johnsonas.wordpress.com
syrianfreepress.wordpress.com
murderbymedia.wordpress.com
violenceagainstwhites.wordpress.com

RUSIŠKI:

hedrook.vho.org/rus/library.htm
holocaustrevisionism.blogspot.com
antisionizm.info
http://www.palestine-info.ru
http://www.lt90.org
http://www.sdelanounih.ru
http://www.fondsk.ru
krizis.co.ua
dokumentika.org
antizoomby.livejournal.com

Tikiuosi,bent kam nors padės atsibusti ir prasikrapštyti akis.

Is uz balos

Konservatoriams rods jau nieks nepadės.

Vilija

Būtinai rytoj nueisiu paklausyt, ką Kubilius pasakys apie Vidžiūną ir Rubikoną.

to puikūs vaistai

ne vaistai, bet kitas smegenų plovimas

Ojojoj

prasidės kova.Atrodo ji bus arši,kandidatų daug,konkurencija didelė.Sunku bus visiems besibolatiruojantiems.

Hmm

ar Puteikis ten bus? Jo vietoj būtinai nueičiau.

Vilniečiai

Lietuvos žmonės! Prisiminkite konservatorių ir liberastų valdymo laikotarpį, kai labai daug žmonių patikėję melagių ir apgavikų konservatorių ir liberalų melu, apgaule ir papirkinėjimu, kurie metė šmeižto ir purvo laviną ant visų naujų partijų, koalicijų balsavo už šitą mulkintojų gaują. Todėl, dabar prisiminkite tuos, kurie 4 metus mulkino Lietuvą prigalvoję „krizę“ atimė memažą dalį pensijų, uždarbio Prisiminkite, kaip buvo šmeižiami oponentai. Netikėkite konservatoriais, nes dar bus nemažai purvo išlieta ant „Lietuvos sąrašo“ kandidatų ir išlies pyktį ant gerbiamo Puteikio konservatoriai turėdami nemažai apgautų pasekėjų, kurie net neslepia, kad jie mulkiai, melagiai, aferistai, akiplėšos, išverstaskūriai, nes kitaip jie negalėtų atlikti savo judiškos pareigos. Jie tada prisiekė: – „Visuomenei reikalaujant taip pat siekdami stiprinti žmonių pasitikėjimą teismais, pirmaeiliu uždaviniu laikome įvykdyti teismų reformą,… Skaityti daugiau »

Nusišovė Šakių

klebonas.Sunkiai sirgo ir turėjo gulėti ligoninėje.Betgi vietų tai nėra.Konservatorių sveikatos reforma.

posakis

Čia labai tinka posakis „business is business”, kurį labai gražiai į lietuvių kalbą išvertė Vydūnas: „glamža, mat, glamža”.
Neleiskime, kad miestui vadovautų glamžos atstovai!

zero

Plačiai ir išmaniai žergia per žmonių likimus Lietuvos konservatoriai – krikščionys demokratai. Beje jų veikloje nei krikščionybės, nei demokratijos nė padujų nebėra, liko tik konservatyvizmas, o kas tai yra – nebežino nė jie patys. Nors – masonai visada buvo konservatoriai, kiek tai lietė turto ir įtakos didinimą. O juk šiandien visada tos nusikaltėliškos partijos viršūnėlė vaikšto įsisegusi masonų ženklus ir svaigsta iš laimės vartydama prancūzišką „Charlie” žurnalą, kuris išniekina bet kokias tautines, religines ir kitas žmogiškas vertybes.

Klausimux

Ar Kubilius, Landsbergis kada nors kur nors ką nors pasakė, kam Vidžiūnas ėmė Rubikono pinigus?

gudi giria

konservatoriu sukciai,be okupuotos ziniasklaidos butu niekas ir be mokesciu moketoju milijionu,kuriuo eda nesustodami,o vage milijardus.Niekada nerinkit esanciu vagiu valdzioje,amen.

Būkim nešališki

Daug komentatorių kaltina konservatorius (ypač juos) ir liberalus, tačiau toje Rubikono juodosios buhalterijos ar kaip ji ten vadinosi byloje nemažiau buvo įklimpę ir socdemai. Slaptai įrašytų Andriukaičio pokalbių išklotinės nemažiau iškalbingos, nei Vidžiūno ir Masiulio. Kai jiems pavyko išsisukti, Andriukaitis dar bandė bylinėtis, kad pakeistų išteisinimo pagrindą „nepakanka įrodymų” į „nepadaryta veika”. Niekuo nesiskiria tos partijos.
Konservatoriai tik labai prajuokino su savo pretendentu į merus. Tipiškas vedybininkas, turintis ryšių ir iš to uždirbantis, suvedinėdamas reikiamus žmones su potencialiais „investuotojais” (kreditoriais).

kad

Alfa.lt yra straipsnis apie”Marių”ten aprašoma kaip verti ar ne verti,gebės ar ne jaunikaičiai tūpia į aukštus postus.Nežinau ten apie ką?

yra, bus padaryta

Čia dar vertėtų pakartotinai paviešinti 2004 m. medžiagą, kur Vytenis Povilas prašo pono Rubikono „skubios tiesioginės paramos”, o Elertės nepakeičiamas „sankryžininkas” kikena su ponu apie Nerimi pilvu į viršų išplauksiantį nepaklusnųjį Drėmą.

Kritikas Pikčiurna

Leiskite iškelti naivų klausimą, gal TS/LKD, kaip tikri krikščionys bei patriotai, ne pavogė šūkio, bet taip nedrąsiai reiškia solidarumą ir kviečia buvusį partietį Naglį Puteikį bei jį remiančią antisisteminę politinę partiją „Lietuvos sąrašas” sudaryti koaliciją prieš miestiečius melžiantį monopolistinį verslą? Šūkio monopolistą priversti konkuruoti patį su savimi „naivumą” supranta net Mykolas Majauskas ir Arvydas Sekmokas. Juk supjausčius vamzdynus nei skersai, nei išilgai, rubikoninė monopolija neišnyks…
Tai primena „Armėnų radijo” anekdotą – miesto taryba vieningai sutarė, kad tiltą per upę būtina statyti. Nuomonės išsiskyrė, kai pradėjo svarstyti ar tiltą statyti skersai ar išilgai upės…

Trupmenas

Renkamės visi kas tik gali. Atsiliepkit į Kubyyyliaus kvietimą ir renkamės 19 val Gedimino pr. 9 restorane „Soul & Pepper“ . Kubyyylius, Sekmokas ir Majauskas stato. Nesikuklinkint užsisakyti kepsnių deserto ir brangiųjų gėrimų. Viskas įskaičiuota. Rubikonas apmoka.
Ko nesuvalgysit ir neišgersit, bus gražiai sufasuota kaip lauknešėlis – Kubyyliaus lauktuvės jūsų šeimai.
Atvykit, nepasididžiuokit.

Ypatingas patiekalas. Dėmesio gurmanams

Manto Adomėno žarnokai su bruknėm.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top