Nuteista namuose gimdymus priiminėjusioms pribuvėjoms padėjusi penkių vaikų mama

Kaip teigia alfa.lt, antradienį Vilniaus miesto apylinkės teismas Vilniaus teismo medicinos gydytoją Rasą Gaidienę pripažino kalta baudžiamojoje byloje: prokuratūra ją kaltino suteikus informaciją kūdikį neva numarinusioms pribuvėjoms. Teisėjas Olegas Zaicevas gydytojai paskyrė 15 MGL dydžio (1 950 litų) baudą.

„Man šokas. Neturiu ką pasakyti“, – po nuosprendžio paskelbimo sakė R. Gaidienė. Moteris patikino, kad šį nuosprendį neabejotinai skųsianti.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus teismo medicinos gydytoja R. Gaidienė buvo teisiama dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir tarnybinių įgaliojimų viršijimo. Bylos duomenimis, ji, pati būdama vaiko priežiūros atostogose, apsilankė savo darbovietėje, kad susipažintų su kolegos iš Valstybinės teismo medicinos tarnybos Sigito Palaimos atlikto tyrimo išvadomis – šiam ekspertui buvo pavesta nustatyti, nuo ko tiksliai mirė vienas kūdikis, kuris, kaip įtariama, buvo pagimdytas ne ligoninėje, o namuose.

Gautas išvadas teismo medikė vėliau galėjo atskleisti gimdymų namuose priėmimu įtariamoms Jurgitai Švedienei ir Daliai Jakaitei, o šios moterys, gavusios informaciją, nuo ko mirė vaikas, galėjo tinkamai pasiruošti apklausoms. Tokia informacija netikėtai paaiškėjo pareigūnams besiklausant pribuvėjų telefono pokalbių, o šios moterys – tik dvi iš kelių pribuvėjų, galimai nelegaliai padėjusių nėščiosioms gimdyti namuose.

Taip pat buvo įtarta, kad D. Jakaitė gali būti kalta dėl namuose gimusios mergaitės mirties – esą pribuvėja konstatavo, kad kūdikis gimęs pirma laiko, tačiau vaiko į gydymo įstaigas nenukreipė. Taip pat moteris išrašė pažymą dėl kūdikio gimimo, nors neturėjo tam teisės.

Kaltinimą palaikanti prokurorė Audronė Pupeikienė teisėjo Olego Zaicevo prašė R. Gaidienei dėl pagalbos J. Švedienei skirti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o prie šios bausmės pridėti dar vieną šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę – už pagalbą D. Jakaitei. Taip pat prašyta šias bausmes subendrinti ir už pagalbą namuose gimdymus priėmusioms medikėms R. Gaidienei paskirti vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant ją dvylikai mėnesių.

Baigiamųjų kalbų metu A. Pupeikienė buvo pabrėžusi, jog tarnybinius įgaliojimus viršijusiai teismo medicinos ekspertei taip pat reikėtų uždrausti verstis šia veikla dvejus metus.

Nors prokurorė pažymėjo, kad kaltinamoji – penkių nepilnamečių vaikų mama, A. Pupeikienė sakė, jog byloje jokių lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nėra. „Nusikalstama R. Gaidienės veika įrodyta pilnai, visos nusikalstamos veikos pagrįstos“, – teigė prokurorė.

Teismo ekspertės advokatas Algimantas Kliunka bylos nagrinėjimo metu laikėsi priešingos nuomonės – anot jo, ši byla apskritai turėjo nepasiekti teismo, kadangi įrodymai, kuriais remiantis bandoma nuteisti jo klientę, buvo surinkti grubiai pažeidžiant Baudžiamajame kodekse numatytus tokią veiklą reglamentuojančius straipsnius. Teisininkas turėjo priekaištų ir prokurorams – esą Panevėžio apygardos prokurorai, galėję pagarsinti, kas įtariamas dėl namuose mirusio kūdikio, šioje byloje nesugebėjo duoti parodymų, o jo klientė į apklausas buvo kviečiama neprofesionaliai.

R. Gaidienė bylos nagrinėjimo metu neneigė, kad teikė informaciją J. Švedienei ir D. Jakaitei, tačiau nežinojo, kad šios moterys yra įtariamosios ikiteisminiame tyrime dėl gimdymų namuose ir kūdikių mirčių.

Šaltinis: Dominykas Griežė | Alfa.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top