Nyderlandų ministrų kabinetas sutinka įteisinti eutanaziją sunkiai sergantiems vaikams

laikmetis.lt

Nyderlandų ministrų kabinetas sutinka, kad būtina priimti teisės aktą, pagal kurį eutanaziją būtų galima taikyti sunkiai sergantiems vaikams, praneša „CNE News“.

Ministrų kabineto nuomone, gydytojams turėtų būti leista nutraukti 1-12 metų vaikų gyvybę.

Kaip teigiama, eutanazija vaikams turėtų būti taikoma tik išimtiniais atvejais, kai sergama nepagydoma liga. Apie tai praneša Nyderlandų dienraštis „Nederlands Dagblad“.

Penktadienį posėdžiavęs ministrų kabinetas teigė numanantis, kad kasmet eutanazija bus reikalinga nuo dešimties iki penkiolikos vaikų.

Tuo tarpu šalies sveikatos apsaugos ministras Ernstas Kuipersas tikisi, kad šį skaičių bus galima dar labiau sumažinti radus naujų gydymo būdų.

Šiuo metu Nyderlandų teisės aktuose yra eutanazijos įstatymas, leidžiantis eutanaziją vaikams iki vienerių metų. Dabar šis galiojantis teisės aktas buvo išplėstas ir pradėtas taikyti vaikams iki dvylikos metų.

Pasak „Nederlands Dagblad“, vaikų gydytojai prašė priimti reglamentą dėl „beviltiškai ir nepakeliamai kenčiančių vaikų, kuriems nepakanka paliatyviosios pagalbos ir kurie, kaip numanoma, mirs per trumpą laiką“. Ministrų kabinetas pridūrė, kad jis skirtas tik nedidelei grupei žmonių, kuriems eutanazija yra paskutinė galimybė nutraukti kančias.

Bus sudarytas vienas peržiūros komitetas, kuris spręs, ar vaikams galima taikyti eutanaziją. Ją sudaro keturi medicinos ekspertai, vienas etikos specialistas ir teismo ekspertas, kuris taip pat yra komisijos pirmininkas. Jo užduotis – įvertinti, ar nepilnamečių eutanazijos atvejai buvo atliekami rūpestingai. Tuomet patariama prokurorui, kuris turi išnagrinėti kiekvieną atskirą vaikų eutanazijos atvejį.

Naujajame reglamente nėra jokių konkrečių reikalavimų dėl nepilnamečių eutanazijos. Vienintelė gairė yra ta, kad gydytojai, remdamiesi naujausiais medicinos duomenimis, turėtų padaryti išvadą, kad eutanazija yra vienintelė galimybė nutraukti vaiko kančias.

Ministrų kabinetas tikisi, kad eutanazija vaikams taps įmanoma dar šiais metais. Tai nėra oficialus įstatymo pakeitimas, o veikiau ministerijos potvarkis, kurį bus galima lengviau įgyvendinti, teigia naujienų portalas.

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top