Nyderlandų teismas: galima išduoti vaiko gimimo liudijimą be surogatinės motinos pavardės

laikmetis.lt

Nyderlandų teismas nusprendė, kad tėvams galima išduoti vaiko gimimo liudijimą be surogatinės motinos pavardės.

Hagos teismo teigimu, nors du vyrai „negalėjo patys įgyvendinti savo troškimo turėti vaikų“, abiems vis tiek buvo leista įregistruoti save kaip teisėtus tėvus, o surogatinė motina gali būti neįtraukta. Tokiu būdu teismas atsisako vieno iš pagrindinių Nyderlandų šeimos teisės principų.

Sprendimas šokiruoja, mano Diederikas van Dijkas. Jis yra krikščioniškos už gyvybę kovojančios organizacijos „NPV Care for Life“ direktorius.

„Taip iš vaiko atimama jo motina“, – sako jis. D. Van Dijko teigimu, priėmus šį sprendimą, surogatinė motina tampa dar labiau pažeidžiama diskusijose apie surogatinę motinystę.

„Šios moterys dažnai yra pažeidžiamos ir tokiu būdu sumažinamos iki įsčių“, – sako jis.

„Kalbėkime aiškiai: surogatinės motinos vaikas yra vaikas pagal užsakymą, – sako D. Van Dijkas. – Daug kalbama apie tėvų, dažnai homoseksualių tėvų, norus, bet kur vaiko interesai? Ar viskas turi nusileisti gėjų lobistams?“

Jis taip pat įžvelgia prieštaravimą visuomenėje: „Įvaikinimo srityje mes tampame vis atsargesni, nes labai svarbūs kilmės dokumentai. Atrodo, kad surogatinės motinystės atveju tai visai nesvarbu.“

Šaltinis: CNE News

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top