Nyderlandų vertėjas H. Bolandas atsisakė apdovanojimo iš V. Putino rankų: „Jis kelia didelę grėsmę laisvei visoje Žemėje“

15min.lt

Vertėjas iš Nyderlandų Hansas Bolandas, kuris į olandų kalbą yra išvertęs Aleksandro Puškino, Anos Achmatovos, Fiodoro Dostojevskio, atsisakė priimti prestižinį apdovanojimą iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino rankų, skelbia tsn.ua.

H.Bolandui rugpjūčio 26 d. buvo skirtas Aleksandro Puškino apdovanojimas. Vertėjas buvo pakviestas į iškilmingą ceremoniją, kuri vyks Kremliuje. Tačiau olandas atsisakė vykti į Maskvą ir pareiškė nenorintis, kad jo vardas kaip nors būtų siejamas su V.Putinu.

Savo laišką H.Bolandas įteikė Rusijos ambasadai Nyderlanduose, jo turinį taip pat paskelbė internete.

„Aš su dideliu dėkingumu priimčiau šią garbę, jeigu ne jūsų prezidentas, kurio elgesį ir mąstymą aš niekinu. Jis kelia didelę grėsmę laisvei visoje Žemėje. Linkiu, kad greitai jo „idealai“ būtų visiškai sugriauti. Bet kokie ryšiai tarp jo ir manęs, jo vardo ir Puškino vardo yra pasibaisėtini ir visiškai nepriimtini man“, – pareiškė olandų vertėjas.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
samoningiems

http://www.rolandaspaulauskas.lt/?p=1758
2014 m. rugsėjo 8 d. 21 val. pirmadienį, šiame puslapyje bus transliuojama 8-oji Naktigonė kitaip. Kviečiame rašyti klausimus ir komentarus visais rūpimais klausimais.
iki susitikimo prie Naktigones lauzo )

girdejome

kad Banionis prieme apdovanojima. Tokie ir skirtumai tarp zmoniu

Atsiribojimas pats

svarbiausias ginklas.Bet kartais žmonėms lengviau keliauti,nei atsukti nugarą.

Šiandien per LRT ,

A.Skamarakaitės laidoje,kalbant apie islamo pavojus,vis praslydavo motyvas apie per didelį norą tautas suvienyti.Ir kalbėję kalbėjo labai teisingai,tik kalbėdami apie Putino ar islamo grėsmes turėjo ypatingai akcentuoti globalizmo pavojų tautiškumui arba dar toliau žiūrėti,kaip globalizmas taptų kompromisinis,išsaugantis tautų įvairovę,nebūtinai sienas.

"Tikėjimui nėra

žodžio neįmanoma”.(Kvintas Tertulianas).
Ką tik per radiją savo komentarą skaitė Savukynas.Jis pažėrė daug teisingų minčių.Ir užbaigė komentarą,jog reikia suvienyti šalį,kad ji galėtų gintis.Jis,be kita ko pastebėjo,kad ją skaldo užsitęsęs pedofilijos skandalas,skalūnų problemos ir t.t…Gerai,kad jis bent kiek problemų įvardino.Nes ir tam reikėjo drąsos.Kyla klausimas,kaip suvienyti,-ar prievarta,įbauginant(Putino metodais) ar sprendžiant problemas,pvz.,Iš naujo ištirint pedofilijos skandalą ir Deimantei sudarant sąlygas gyventi gimtinėje,užtikrinant galimybę matyttis su seneliais….O kur dar referendumų temos….Gal reiktų interviu su Savukynu?Vienaaišku,kad valdžia jaučia savo klaidų pasekmes ir nesijaučia saugiai.Visi nepasitrauks iš Lietuvos ,-sakė apžvalgininkas.?

Beta

Putino Rusija jau tampa atstumtąja Rusija.

mama

Jau nusibodo apie Rusiją ir Putiną, ir Ukrainą. Ar Lietuvoje nebėra daugiau jokių kitų problemų?

Raigerdas apsimetėlei mamai

Kas jums atsibodo? Jums nuobodu, kada yra žudomi žmonės Ukrainoje? Jums tai yra nuobodu? Kodėl jūs neinate prie Rusijos ambasados ir nepareiškiate protestą? Kodėl jūs nieko nedarote, kada matote, kaip Rusijos valdžią užgrobė KGB-istų ir kriminalų gauja, kuri tyčiojasi iš savo visuomenės, iš jos patriotiškų jausmų, ir siunčia savo jaunus kareivius mirti nė už ką, panašiai, kaip tai jau buvo Afganistane? Jūs ką, mama be jausmų? Be minčių? Be supratimo? Be atjautos ukrainiečių tautai, kuri kaunasi su iki pat šiandien gyvuojančia NKVD-istine ideologija, o tiksliau užmaskuotos formos vagių ideologija? O gal, kad jums nuobodu, tame yra jūsų problema? Tarkime, kada dega kaimyno namas, jums taip pat nuobodu? O gal toks nuobodumas pareina nuo antidepresantų vartojimo? Tada aišku, kodėl jums nuobodu.… Skaityti daugiau »

Raigerdui močiutė

Na tavo agresija begalinė, tu kažkoks siaubūnas pasiruošęs suplėšyti žmogų į gabalus vien už tai, kad nenori daugiau girdėti apie kitą šalį. Gal valdykis? Ar esi nepakaltinamas? Komentatorius „mama” nieko tokio neparašė…
Siaubas, ir kaip tokiam leidžiama siautėti komentaruose? Virš visko.

Raigerdai,

na bukite geranoriskesnis 🙂 Mamai, kuri iesko kitokiu, tik jai aktualiu problemu sprendimo keliu, galejote tiesiog dzentelmeniskai rekomenduoti skaityti internete „supermamu” portala 🙂
Nepiktai, s.m.

Ūla

Pritariu Reigerdo nuostatoms. Nereikėtų „mamai” įsivaizduoti, kad pasaulyje ramu ir jai nuobodu, matote, skaityti apie minėtus įvykius. Nenuostabu, kad žmogaus abejingumas kitų kančiai, iššaukia tam tikras emocijas ir griežtesnį žodį.

bronius

šaunuolis Raigerdas. Kažkas turi aiškiai tiesiai atsakyti tokioms „mamoms”.

lugandon diel  "mamočkos"

Tū Rajgirdaj nimoky krajptis i musu materis.
Rajke sakiti ” …мать вашу, …твою мать,…”
Šytajp mias sūprantam.
Kytajp -nia.

Baisu gyventi Lietuvoje

Ot laikai atėjo-lietuviai vieni kitiems gerkles perkas už ne taip pasakytą žodį. Būkit bent kiek tolerantiškesni, atlaidesni-nereikia tos paniekos, priešų paieškos tarp savų.

Kritikas Pikčiurna

Dar yra pasaulyje nenuperkamų inteligentų. Aukščiausia pagarba H.Bolandui!

Raigerdas> lugandon'ui

Dėkoju Tamstai už pamoką. Visai buvau pamiršęs tuos „auksinius žodžius”, skirtus …Tvoju mat… Bet, matai, bėda yra tame, kad aš juos net tarnaudamas sovietinėje armijoje nenaudojau. Kad pereiti prie tokio teksto, matyt, reikia „nusipelnyti”. O aš „nenusipelniau”, todėl reikėtų mokytis šitų „auksinių žodelių” iš naujo. Bet ar verta, nes į Rusijos okupuotą Ukrainos dalį nesiruošiu važiuoti, o kur nors kitur, tai jie tikrai nereikalingi.

lugando Rajgirdasu

Odnako, odnako, dorogoj Raijgerd.
Kak tak kytūr nirajkalingas gandonų jazykas?
Ukropija, pamyršk -tai jav istaryja.
Buva ir nilika.
Dabar klausik idiamiaj – mias atajname.
Atajnamia pas jūs.
Nivrubajišse?
Toj, toj.
Džiut džiut palauk.
Atajsym.
A tada yr paklausym – tū maki pa gandonsky?
Nimaki – v rasxod.
Mums kamandu nysūprantantis viargaj nirajkalingy.
Tū man biviaik patynky.
Bralyškaj patarū – pasikartak trūmpa gandonu kalbas kursa.
Pomatirys biant pa pusvalandi kasdėn.
Toj labaj praviars.
Girdy, ka saka jusu Pitilyškynas?
Jys saka, kad kara pas jūs nibūs, typa HATO apsaugas.
Nyapsaugas.
Mūsu Gandonui Gandanovičuj fr. Miarkil-Ribintrap glaz na glaz sakia, kad dil jusu rankialiu nisipūrvins.
Sakisi, kad jums kytajp sake?
Nu to ča tyk jums…

> lugando Rajgirdasu       2014-09-8 22:28

Tu ras durnelis rimas-akela , kurį blokuoja KK ?

lugandon  >>> Centrui

Nia, drage Vade – aš isū tas kurys Jusu isakimu blakavo istoncu racijas kai gruobiemia ta ju KaPovca.
Ąš i granatas, dymavoškes dar pamiečau.
Nypamienat, tajgy rapartia rašeu.
A diel KK, izvinyte nisūpratau-
mias juk niblakojam Garienes partalą.
Mias gy ji fynansojam.
Ar ąš kažka paržūriejau?
Vo blin, tyk otlučis poraj dineliu, vot tyk i i Istanijas džiut džiut nuvažavav- sugrižti yr randy surpryza.
KK kažkąs blokoja.
Gal but labusay kažkakie nyindifikoty?
Mias jūk nigalym savyškiū blakoty.
Kažkakia nisamanie butu.
(Prijom) >>>

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top