Okupuotame Kryme propaguojami pionierių karo „žygdarbiai“: „Nejaugi grįžtame į SSSR laikus?“

censor.net.ua | 2014 m. gegužės 22 d.

Krymo mieste Kerčėje vaikams propaguojami pionierių-didvyrių karo žygdarbiai.

Kaip praneša cenzor.net ir Laisvės radijo interneto puslapis „Krymas.Realijos“ korespondentas, tokia teminė paroda atidaryta vieno didžiausių miesto Vaikų ir jaunimo kūrybos rūmų, anksčiau vadintų „Pionierių rūmai“, vestibiulyje.

Bukletai, vaizduojantys vaikus karinėmis uniformomis ir su pionierių kaklaryšiais, pasakoja apie karo meto pionierių žygdarbius. Kai kurie eksponatai informuoja apie vaikų ir paauglių žūties faktus.

Kaip skelbiama stende, teminė paroda skirta Kerčės išvadavimo iš vokiškųjų fašistų 70-mečiui.

Vaikų tėvai parodą vertina įvairiai. Kai kurie palaiko patriotinio jaunimo auklėjimo idėją, kiti pasisako griežtai neigiamai.

„Kai pirmąsyk pamačiau šią parodą, net greičiau ėmė plakti širdis. Nejaugi mes grįžtame į SSSR laikus, kai buvo reikalaujama žygdarbių iš visų piliečių, net iš mažų vaikų? Aš nenoriu, kad mano vaikas būtų mokomas aukotis dėl šalies. Vaikus reikia mokyti gyventi, kurti ir daryti gerus darbus artimųjų ir savo šeimos labui“, – savo nuomonę „Krymas.Realijos“ korespondentui pareiškė Kerčės gyventoja Svetlana Tkačiova.

Pažymėtina, kad šiuolaikinėje istoriografijoje tokių pionierių „žygdarbių“ didžioji dalis buvo išsamiai ir pakankamai argumentuotai kritikuota, daugelis tų faktų – paprasčiausiai išgalvoti arba labai iškreipti, kaip ir sovietų propagandos kanonizuoti Antrojo pasaulinio karo dalyvių „žygdarbiai“ – Zojos Kosmodemjanskajos, Aleksandro Matrosovo ar „Jaunosios gvardijos“.

Čia verta priminti ir kitą faktą – vadovaujantis Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsaku, Kryme siekiama atkurti fizinio ir patriotinio jaunimo auklėjimo kompleksą „Pasiryžęs darbui ir gynybai“ (PDG, [rus. „Готов к труду и обороне“, kitaip – ГТО] – Tiesos.lt). Krymo „vyriausybei“ pavesta iki birželio 15 dienos patvirtinti PDG įstatus.

censor.net.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top