Okupuotame Kryme propaguojami pionierių karo „žygdarbiai“: „Nejaugi grįžtame į SSSR laikus?“

censor.net.ua | 2014 m. gegužės 22 d.

Krymo mieste Kerčėje vaikams propaguojami pionierių-didvyrių karo žygdarbiai.

Kaip praneša cenzor.net ir Laisvės radijo interneto puslapis „Krymas.Realijos“ korespondentas, tokia teminė paroda atidaryta vieno didžiausių miesto Vaikų ir jaunimo kūrybos rūmų, anksčiau vadintų „Pionierių rūmai“, vestibiulyje.

Bukletai, vaizduojantys vaikus karinėmis uniformomis ir su pionierių kaklaryšiais, pasakoja apie karo meto pionierių žygdarbius. Kai kurie eksponatai informuoja apie vaikų ir paauglių žūties faktus.

Kaip skelbiama stende, teminė paroda skirta Kerčės išvadavimo iš vokiškųjų fašistų 70-mečiui.

Vaikų tėvai parodą vertina įvairiai. Kai kurie palaiko patriotinio jaunimo auklėjimo idėją, kiti pasisako griežtai neigiamai.

„Kai pirmąsyk pamačiau šią parodą, net greičiau ėmė plakti širdis. Nejaugi mes grįžtame į SSSR laikus, kai buvo reikalaujama žygdarbių iš visų piliečių, net iš mažų vaikų? Aš nenoriu, kad mano vaikas būtų mokomas aukotis dėl šalies. Vaikus reikia mokyti gyventi, kurti ir daryti gerus darbus artimųjų ir savo šeimos labui“, – savo nuomonę „Krymas.Realijos“ korespondentui pareiškė Kerčės gyventoja Svetlana Tkačiova.

Pažymėtina, kad šiuolaikinėje istoriografijoje tokių pionierių „žygdarbių“ didžioji dalis buvo išsamiai ir pakankamai argumentuotai kritikuota, daugelis tų faktų – paprasčiausiai išgalvoti arba labai iškreipti, kaip ir sovietų propagandos kanonizuoti Antrojo pasaulinio karo dalyvių „žygdarbiai“ – Zojos Kosmodemjanskajos, Aleksandro Matrosovo ar „Jaunosios gvardijos“.

Čia verta priminti ir kitą faktą – vadovaujantis Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsaku, Kryme siekiama atkurti fizinio ir patriotinio jaunimo auklėjimo kompleksą „Pasiryžęs darbui ir gynybai“ (PDG, [rus. „Готов к труду и обороне“, kitaip – ГТО] – Tiesos.lt). Krymo „vyriausybei“ pavesta iki birželio 15 dienos patvirtinti PDG įstatus.

censor.net.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Pas straipsnio rašytojus jokio supratimo, kad kitos tautos gali turėti savo mentalitetą, savo pažiūras, savo požiūrį,tradicijas,savo vertybes. Ne visi juk privalo garbinti Banderą, kuris tarnavo fašistams ir žiauriai žudė žmones. Todėl ir geriausia būtų, jog Ukrainos žemės,kuriose gyvena skirtingo mentaliteto žmonės gražiai išsiskirtų, pasidalintų žemes. Ir palikite Krymą ramybėje, tegul jie gyvena taip, kaip nori, o mažumai Kryme teks taikytis prie daugumos, kaip ir Lietuvoje mažumai tenka taikytis prie daugumos ir jos idiotiškos tvarkos.

Ponui Taigi

Kodėl reikėtų palikti Krymą ramybėje? Gal ponas Taigi norėtų, kad visi pamirštų, jo Krymas – tai Ukrainos teritorija, kurią pastaroji valdė teisėtai, ir kad Ukrainos sienos buvo visuotinai pripažintos, taip pat – ir Rusijos. Ir ką reiškia , kad Kryme mažumai teks taikytis prie daugumos? – ar tai, kad Krymo totoriams, ukrainiečiams ir demokratijos trokštantiems rusams teks kęsti slaptųjų tarnybų ir šioms tarnyboms tarnaujančių banditų terorą? Ir ką reiškia, jog kitos tautos gali turėti savo mentalitetą ir vertybes? – ar tai kad tokių nusikaltėlių ir banditų kaip Leninas, Stalinas ir Putinas, garbinimas yra normalu ir priimtina? Ar tai reiškia, kad melaginga, valdžios primesta istorijos „interpretacija”, kurioje GULAGO ir Katynės nėra, o išgalvoti didvyriai, tokie, kaip straipsnyje aprašyti pionieriai, pateikiami kaip… Skaityti daugiau »

Taigi

JT ekspertai pasakė, kad Ukrainos sienos nėra įteisintos, tai reiškia, kad jos be problemų gali būti keičiamos.
Kęsti demokratijos sumažėjimą teks visiems Rusijoje, kadangi valstybei reikės atsilaikyti prieš jankių invaziją, kuriai skirta 30 mlrd. dolerių ir neleisti, kad jankiai Rusijoje padarytų tokį pat chaosą, kurį padarė Ukrainoje.

laitas

Nuotraukoje ne pionierius,o raudongvardietis,buvome priversti spaliukais,pionieriais,komjaunuoliais ilgai mus moke jais buti,bet kiek vilką bemokytum vis tiek jis žiūri į mišką.Labai panaši organizacija ir križiniai ,gime vaikas krikštik ir jau krikščioniškas karys auga,niekas jo neklause ar to jis nori,visur prievarta,apgaule melas……….

Taigi laitas

Kas nenorėjo, tai to neprivertė būti nei pionieriais, nei komjaunuoliais. Bet jeigu buvote avinais ar rūpėjo labiau karjera nei savęs gerbimas ir nesugebėjote pasipriešinti, tai kas kaltas.

Ukraina vel issirinko oligarcha

Zmones nusivile Oligarchu valdymu tai Sovietu valdzios iesko.Rinkimai prezidento ar ne juokas .

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top