Olandų šeima, kuriai grėsė netekti vaikų, rado prieglobstį Lenkijoje

Dr. Leonardas Hermansas ir jo žmona buvo nuteisti kalėti už vaikų pagrobimą po to, kai pabėgo iš Nyderlandų dėl melagingų kaltinimų vaikų nepriežiūra.

Olandų gydytojas ir jo žmona, manantys, kad tapo piktavališkų gandų apie vaikų nepriežiūrą aukomis, rado saugų prieglobstį Lenkijoje po to, kai Olandijos ir Belgijos valdžios institucijos pagrasino atimti keturis jų vaikus.

Lenkijos teismas atšaukė Belgijos policijos išduotą Europos arešto orderį daktarui Leonardui Hermansui (Leonard Hermans). Priešingai nei Nyderlandų ir Belgijos pareigūnai, Lenkija nematė jokio pagrindo perduoti vaikus Nyderlandų valdžios institucijoms ir suimti jų tėvą.

Šeima rado prieglobstį Lenkijoje, o Lenkijos teisingumo ministerijoje buvo surengta spaudos konferencija. Kalbėdamas konferencijoje Leonardas Hermansas sakė, kad Lenkija yra šalis, kuri nesikiša į paprastų laimingų šeimų gyvenimą.

Teisingumo viceministras Marcinas Varcholas (Marcin Warchoł) sakė, kad ši byla dar kartą įrodo, jog Lenkija yra šalis, kuri rimtai žiūri į šeimos politiką ir ją saugo. Valstybė imasi veiksmų prieš tikrą prievartą, tačiau neatima vaikų iš tėvų nei remdamasi melagingais ar anoniminiais skundais, nei dėl finansinių problemų, su kuriomis gali susidurti šeima.

Hermansas padėkojo Lenkijos valdžios institucijoms už jų poziciją ir sakė, kad jis ir jo šeima mielai liktų Lenkijoje. Jis pastebėjo, kad Nyderlandai yra šalis, kuri dažnai kaltina Lenkiją teisinės valstybės principų pažeidimais, nors būtent Nyderlandai negailestingai ir nuolat pažeidinėja piliečių teises ir ardo šeimas.

Leonardas Hermansas yra optikas, o jo žmona – teisininkė. Jie turi nekilnojamojo turto verslą ir augina keturis vaikus nuo 7 iki 15 metų. Dr. Hermano sesuo įsitraukė į konfliktą su broliais ir seserimis dėl šeimos palikimo ir kerštaudama pranešė apie Dr. Hermano žmoną organizacijai Veilig Thuis, kuri yra olandiškas Vokietijos vaikų apsaugos agentūros Jugendamt atitikmuo, teigdama, kad ji nesirūpina vaikais. Tėvai negalėjo susipažinti su bylos dokumentais, tačiau valdžios institucijos priėmė sprendimą vaikus apgyvendinti globos namuose.

Šeima išvyko į Vokietiją, tačiau Belgijos valdžios institucijos juos susekė. Gavęs teismo nutartį, tėvas su šeima pabėgo į Lenkiją. Tuomet tėvai buvo teisiami už akių ir nuteisti 4 metams kalėjimo už vaikų pagrobimą.

Lenkijos teismas panaikino Belgijos išduotą olandų gydytojo Europos arešto orderį. Teismas atmetė Belgijos valdžios institucijų pateiktus įrodymus ir leido šeimai likti Lenkijoje.

Šaltinis: Remix News

5 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top