Organizuojami vieši Valstybinės švietimo strategijos projekto klausymai

Spalio 9 d., trečiadienį, 14 val. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas organizuoja viešus Valstybinės švietimo 2013–2022 metų strategijos projekto klausymus.

Klausymai vyks Seimo III rūmų konferencijų salėje.

Kaip skelbiama, Valstybinė švietimo 2013–2022 metų strategija tęsia Lietuvos švietimo koncepcijos (patvirtintos 1992 m. spalio 22 d. Lietuvos švietimo tarybos, 1992 m. spalio 23 d. Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministerijos kolegijos ir 1992 m. lapkričio 26 d. kultūros ir švietimo ministro) pradėtą Lietuvos švietimo raidos strateginį planavimą.

Nutarimo projektu siekiama strateginiais dokumentais reaguoti į dabartines pedagoginės bendruomenės aktualijas, naujausius teisės aktus, spręsti švietimo srities problemas, konkretizuoti kai kurių strateginių nuostatų įgyvendinimo kryptis.

Strategijoje suformuluoti keturi pagrindiniai tikslai:

1. Pasiekti tokį pedagoginių bendruomenių lygį, kai jų kritinę masę sudaro reflektuojantys, nuolat tobulėjantys ir rezultatyviai dirbantys profesionalūs mokytojai ir dėstytojai.

2. Įdiegti duomenų analize ir įsivertinimu grįstą švietimo kokybės kultūrą, užtikrinančią savivaldos, socialinės partnerystės ir vadovų lyderystės darną.

3. Užtikrinant švietimo prieinamumą ir lygias galimybes, maksimaliai plėtojant vaikų ir jaunimo švietimo aprėptį, suteikti mokiniams, studentams ir jaunimui palankiausias galimybes išskleisti individualius gebėjimus ir tenkinti specialiuosius ugdymosi ir studijų poreikius.

4. Garantuojant švietimo sistemos veiksmingumą, sukurti paskatų ir vienodų sąlygų mokytis visą gyvenimą sistemą, grįstą veiksminga pagalba atpažįstant save ir renkantis kelią veiklos pasaulyje, derantį su valstybiniu planavimu.

Reaguojant į dabartines švietimo aktualijas šalyje, bus siekiama, kad Lietuvos švietimas pavirstų tvariu pagrindu valstybės gerovės kėlimui, veržliam ir savarankiškam žmogui, atsakingai ir solidariai kuriančiam savo, Lietuvos ir pasaulio ateitį.

Visi norintys dalyvauti kviečiami registruotis e-laišku Agnei Slančiauskaitei (agne.slanciauskaite@lrs.lt)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top