P.Porošenka: Rusijos kariuomenė įsiveržė į Ukrainą

Ukrainoje rengiamas skubus Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdis, šalis prašo JT Saugumo Tarybos ir ES pagalbos.

Alfa.lt | BNS

Rusijos kariuomenė įsiveržė į Ukrainos teritoriją, ketvirtadienį konstatavo šios šalies prezidentas Petro Porošenka. Jis pranešė dėl paaštrėjusios padėties Donecko srityje, kur laukiama Mariupolio uosto šturmo, atšaukęs darbo vizitą Turkijoje. Skubiai šaukiamas Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) posėdis.

„Šiandien prezidento vieta Kijeve“, – skelbiama pranešime, kuris pasirodė oficialioje Ukrainos prezidento interneto svetainėje.

„Aš priėmiau sprendimą atšaukti darbo vizitą Turkijos Respublikoje dėl staigiai pablogėjusios padėties Donecko srityje, įskaitant Amvrosijevką ir Starobeševą, kai įvyko rusų karinių pajėgų įvedimas į Ukrainą“, – skelbia P. Porošenka.

Ukrainos prezidentas žada, kad NSGT posėdyje bus parengtas tolesnių veiksmų planas. Taip pat ketinama inicijuoti skubų Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį. „Pasaulis turi įvertinti staiga pablogėjusią padėtį Ukrainoje“, – teigia P. Porošenka.

Ukrainos prezidentas taip pat tikisi, jog į neeilinį posėdį rinksis ir Europos Sąjungos (ES) valstybių ir vyriausybių vadovai. Artimiausias numatytas posėdis turėtų įvykti jau šios savaitės šeštadienį, tačiau jame pirmiausiai bus aptariamas kandidatūrų į aukščiausius ES postus klausimas.

Ukrainos ambasadorius prie Europos Sąjungos (ES) ketvirtadienį paprašė Briuselio „didelio masto“ karinės pagalbos.

Kostiantynas Jelisejevas paragino šeštadienį susitiksiančius ES lyderius nuspręsti dėl „tolesnių ryžtingų reikšmingų sankcijų (Rusijai) ir didelio masto karinės bei techninės pagalbos Ukrainai, siekiant sustabdyti agresorių“.

JACENIUKAS PRAŠO TARPTAUTINĖS PAGALBOS: RUSŲ AKTYVAI TURI BŪTI ĮŠALDYTI

Europos Sąjunga (ES) ketvirtadienį pranešė esanti „itin susirūpinusi“ dėl pranešimų apie Rusijos karių įsiveržimą į Ukrainą.

„Mes itin susirūpinę dėl naujausių įvykių, įskaitant pranešimus apie tai, kas vyksta (Ukrainos) teritorijoje“, – spaudos konferencijoje sakė Maja Kočijančič, ES išorės politikos vadovės Catherine Ashton atstovė spaudai.

Ukrainos ambasadorius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) taip pat apkaltino Maskvą „tiesiogine invazija“ po pranešimų, jog Rusijos kariai aktyviai veikia konflikto krečiamame rytiniame regione.

„Užfiksavome tiesioginę Rusijos kariuomenės invaziją į rytinius Ukrainos regionus“, – ambasadorius Ihoris Prokopčukas sakė žurnalistams po ESBO nepaprastojo posėdžio, kuriame buvo aptarti naujausi įvykiai Ukrainoje.

Separatistų lyderis prisipažino

Vienas Ukrainos separatistų lyderių Aleksandras Zacharčenka ketvirtadienį pareiškė, kad sukilėliams, kurie kaunasi su Kijevo vyriausybės pajėgomis, padeda Rusijos kariai… paleisti atostogų iš savo postų, pranešė Rusijos valstybinė televizija.

„Tarp mūsų kaunasi kariai, kurie renkasi atostogauti ne paplūdimyje, o su mumis – tarp brolių, kurie kaunasi už savo laisvę“, – A.Zacharchenka sakė duodamas interviu, kuris buvo paskelbtas Rusijos valstybinės televizijos „Vesti“ tinklalapyje.

Bataliono „Donbas“ vadas Michailas Lysenka aunksčiau ketvirtadienį informavo, kad Rusijos užnugarį turinčios separatistų pajėgos Rytų Ukrainoje smogė dvejose vietose – puolė Donecke ir užėmė Novoazovsko miestą, praneša CNN.

Ukrainos rytuose veikiančių prorusiškų separatistų pagrindinėje tvirtovėje Donecke apšaudymai iš minosvaidžių užmušė 11 civilių, o dar 22 buvo sužeisti, ketvirtadienį pranešė vietos valdžia.

„Dėl tiesioginės artilerijos ugnies Donecko rajonuose žuvo 11 civilių, o dar 22 buvo sužeisti“, – sakoma miesto tarybos pranešime.

Rusijos karių padedami prorusiški separatistai taip pat įžengė į strategiškai svarbų Novoazovsko miestą Ukrainos pietryčiuose.

„Čia visu pajėgumu vykdoma invazija. Separatistų užnugarį palaiko Rusijos tankai ir kita karinė technika“, – pakartojo M. Lysenko.

„Novoazovske – karinė technika, prieš dvi dienas atvykusi per sieną iš Rusijos“, – Ukrainos armijai padedančio bataliono „Azov“ kovotojas sakė telefonu naujienų agentūrai „Reuters“.

„Ant tų mašinų iškeltos DNR (separatistinės „Donecko liaudies respublikos“) sukilėlių vėliavos, bet (iš tikrųjų) tai reguliariosios Rusijos pajėgos“, – sakė kovotojas, nesutikęs viešinti savo vardo.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ruta

Ar Europa su Amerika dar ilgai plepes ir susitikines su neadekvaciu Putkinu ?Ar reikia elgtis padoriai su beprociu , ar ne laikas uzdeti Putkinui tramdomus marskinius ?

Vytautas Ju.

Beprotizmas. Susidaro įspūdis, kad yra kažkokie susitarimai, apie kuriuos mes nežinome. Kad ir koks avantiūristas bebūtų V. Putinas, atvira invazija į suverenią šalį, tai ne namų sprogdinimas Maskvoje ar Rezanėje.
2002-05-24 V. Bušo vizito metu, su JAV pasirašė apie 60 susitarimų dėl naftos ir dujų pramonės vystymo. Be užsienietiškų technologijų ne tik kad neturės ką eksportuoti, bet ir patys malkomis kūrens. Maža to, tiekia ginklus ir amunicija daugiau nei į 50 valstybių, iš to gauna gražaus pinigėlio. Karo atveju ir tas pajamų šaltinis užsidarys. Nekalbant apie tai, jog importuoja virš 60 % maisto produktų.

Ir jie eis

mažiausiai iki Vengrijos.Dalys šalis kąsneliais.Tai Kaščėjaus gyvybė.Kas perlauš adatą kiaušinyje?Kol Europa ir Amerika neatsivėdės ir…O užtektų pareikšti nepasitikėjimą visu Kremliumi.

SIAUBAS

KIEK GI PAGALIAU GALIMA REIKSTI „SUSIRUPINIMA”?! kODEL TYLI NATO, KUR ES POZICIJA? NEJAUGI ESATE KURTI IR AKLI? I HAGOS TRIBUNOLA SITA KREMLIAUS GAUJA!!!! JU PAKALIKAI NUMUSE LEKTUVA, TAI KO DAR???…TERORISTU GAUJA REIKIA SUSTABDYTI!! O GAL IR ES KAZKAIP „SUSIPAINIOJUSI” T.Y. SUSIDEJUSI SU NAUJUOSU TERORISTU? JUK JI SENIAI REIKEJO STABDYTI!

Brinkazis

Profesorius A. Zubovas teigia, kad atviras rusų įsiveržimas – tai Ukrainos sėkmė, nes jis rodo, kad Kremliui nepavyko susitvarkyti „švelnesniais” būdais, ir šis užpuolimas yra tam tikra prasme priverstinis žingsnis gelbstint padėtį. Андрей Зубов считает, что военная агрессия Путина говорит о том, что его возможности исчерпаны.
„Элитные русские дивизии введены в Украину, но им оказывают сопротивление, и они не идут как по воску. С ними, пусть и отступая, но воюют. Это говорит о том, что военные возможности Путина исчерпаны. В то же время растет, пусть и медленно, недовольство внутри России гибелью людей, попаданием в плен и ростом цен. Все это ставит ситуацию на грань”, – считает Зубов.
http://gordonua.com/news/war/Professor-Zubov-Rossiyskoe-vtorzhenie-eto-ogromnyy-uspeh-Ukrainy-38588.html

gudi giria

Po berlyno sienos griuties,kas buvo susitarta nato nesiples,ukraina grazino branduolinius ginklus,kas buvo sutarta,bet parazituojancios valstybes I viska spjiove ir slenka ling rusijos ir paciai rusijai nori suruosti pirti,ji kitaip ir negali elgtis,nes ja vercia aplinkybes rusija teisi nereike lysti,o Lietuva pabaltijys tarp girnu,vakarai su musu izdavikais,jau baige sunaikinti Lietuva,dar bus iskrypeliski metodai paleisti zmones naikinami,per maista,per vaistus,negaunant pagalbos medicinoje,per bada,garmi zmones I anapili,kaip muses,cia tik keletas naikinimo budu.as ne tai,kad simpatizuociau rusijai,bet yra,kaip yra,o jeigu pabaltijys butu ateiti okupuotas,ar atiduotas nemanau,kad butu blogesnis islikimo atzvigiu,pries vakaru gegemonija.Lietuva galetu islikti gabut,tik daugepoliam pasaulyje

Taigi

Porošenkai mažiau gerti reikėtų, kad baltoji karštinė nekankintų.

Vatnikas

Skaudi naujiena!! Mūšiuose už Maskvos uluso laisvę nuo Kijevo chuntos žuvo Ežiukas! Reporteris praneša sekančiai: „Минувшей ночью погиб наш брат, один из лучших бойцов подразделения Моторолы. Позывной – Ёжик… Погиб, исполняя Заповедь Христа – „Нет больше той любви, как если кто положит душу свою за друзей своих” – вытаскивал из-под обстрела раненого товарища и был (бронежилет не помог…) срезан снайпером. Ёжик был очень добрым человеком, всегда примирял ссорящихся бойцов. Просим родственников отозваться.”

Propaganda varoma visais frontais

Užsieno stebėtojai Rusijos ir Ukrainos pasienyje nematė ir nemato jokių invazijų iš Rusijos į Ukrainą.Mūsų žurnalistai klauso Ukrainos ,o paskui jų melą atkartoja.Putinas Minske pasakė,kad karo nutraukimas Ukrainos vidaus reikalas.Aš manau,kad jis pasakė teisingai.Abiejose pusėse kariauja samdiniai ir savanoriai,bet ne reguliarioji armija.

situacija fronte

xtesTV: youtube.com/watch?v=hoSBKU26uQg&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top