Pabrėždami kultūrinę kovą dėl politinės pergalės, Europos konservatoriai pasirašė Vertybių chartiją

Europos Parlamento Europos konservatorių ir reformistų frakcijos (ECR) nariai Subiaco mieste (Italija) surengtoje konferencijoje sutvirtino savo ideologinį pagrindą ir pasirašė vertybių chartiją.

“Įsišaknijusios taisyklės, stipresnė ateitis – šventojo Benedikto palikimas Europos konservatizmo vertybėse” – tokia tema dvi dienas Subiaco mieste, Italijoje vyko Europos konservatorių ir reformistų grupės (ECR) surengta konferencija.

Įstatymų leidėjai, pasirašydami vadinamąją vertybių chartiją, dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą laikytis pagrindinių partijos veiklos principų. Lenkijos partijos “Teisė ir teisingumas” (PiS) europarlamentaras profesorius Zdzisławas Krasnodębskis pažymėjo, kad “tradicija – tai ne pelenų garbinimas, o ugnies išsaugojimas. Turime laimėti kultūrinę kovą, kad laimėtume politinę kovą”.

Per konferenciją Subiaco mieste ECR europarlamentarai aptarė pagrindines savo politinės šeimos vertybes, pabrėždami esminį šventojo Benedikto vaidmenį išsaugant klasikinę tradiciją jos nuosmukio metu, užtikrinant jos perdavimą ateities kartoms ir atgaivinant žinių puoselėjimą.

Jie atkreipė dėmesį į tai, kaip šventasis Benediktas patarė vienuoliams derinti maldą su darbu, paversdamas benediktinų vienuolynus svarbiais švietimo centrais, atlikusiais lemiamą vaidmenį atgimstant kalbiniu, etniniu ir kultūriniu požiūriu vieningai Europai.

Taip pat buvo kalbama apie šios kultūros dabartinį slopinimą, kurį vykdo įvairios “nubudimo” ideologijos.

Šiomis aplinkybėmis ECR grupė surengė konferenciją, kad dar kartą patvirtintų, jog svarbu išsaugoti Europos mąstymui būdingas pagrindines vertybes.

“Mūsų tikslas – perrašyti mūsų konstituciją vertybių požiūriu, kad iki Europos Parlamento rinkimų (birželio 6-9 d.) žmonės žinotų, kas yra Europos konservatoriai ir ko jie nori iš ES ateities”, – sakė Italijos brolių (Fratelli d’Italia) partijos europarlamentaras Nicola Procaccini.

“Mes, konservatoriai, norime apsaugoti klasikines vertybes ir judėjiškas-krikščioniškas šaknis, kurios yra svarbiausios būsimai ES.

Mūsų praeities užmarštis, kaip to reikalauja pagrindinė “atšaukimo kultūra”, kelia pavojų mūsų ateičiai”, – pridūrė jis.

Chartija “Benedikto vizija: Konservatyviųjų vertybių chartija” Europos Parlamento konservatorių frakcijos vardu pasirašė Nicola Procaccini, kuris yra vienas iš ECR pirmininkų, vadovaudamasis ankstesne “Prahos deklaracija”, kuri yra ECR veiklos pagrindas.

Chartijoje išdėstyta 12 punktų, kuriuose pabrėžiama, kad Europa pirmiausia yra istorinė ir kultūrinė idėja, bendradarbiavimo svarba išsaugant kultūrinį ir istorinį identitetą bei nacionalinį suverenitetą ir pasisakoma už visuomenę, kuri ne tik klestėtų ekonomiškai, bet ir puoselėtų amžinąsias vertybes, prisidedančias prie mūsų moralinės stiprybės ir atsparumo.

rmx.news 

4.9 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top