Pabudimas Kalifornijoje: trumpas pasakojimas

Audrius Bačiulis | Veidaknygė

Populiariausia savaitės nuomonė The Wall Street Journal

2019 m. dėl nelaimingo atsitikimo Ripą ištiko koma. Praėjusią savaitę jis atsibudo kitame pasaulyje.

Buvo Kalėdų išvakarės.

Prieš savaitę Ripas pabudo iš ketverius metus trukusios komos. Gydytojai tai pavadino stebuklu. Paskutinis dalykas, kurį jis prisiminė, buvo tai, kad jis važiavo į pietus I-5 keliu. Buvo 2019 m. gruodžio 31 d. Lijo lietus. KNX pranešė apie paslaptingo kvėpavimo takų viruso protrūkį Vuchane, Kinijoje. Ir tada bam! – į jį rėžėsi visureigis.

Pasaulis, kuriame jis pabudo, buvo visiškai kitoks. Joe Bidenas buvo prezidentas, o Donaldas Trumpas – jo oponentas. Izraelyje ir Ukrainoje vyko karai. Ir, Dieve mano, benzinas kainavo 5 dolerius už galoną. Kalifornijoje visada buvo brangu, bet jis neprisiminė tokių didelių kainų.

Vakar žmona Džesė nusivedė jį apsipirkti į hypermarketą „Target“. Dantų pasta, dezodorantas ir popieriniai rankšluosčiai buvo užrakinti. Ji sakė, kad parduotuvės taip elgiasi, kad vagys neištuštintų lentynų. Pažvelgęs į kainas, jis beveik patyrė infarktą. Dvylika dolerių už medvilninių kojinių pakuotę? Trys doleriai už pusę galono pieno?

Kalėdų vakarą jie praleido su šeima Riversaide. Prieš ketverius metus jo sesuo Reičelė su vyru Stivu už 400 000 dolerių nusipirko trijų miegamųjų kotedžą. Dabar jos kaimynystėje esantys namai kainavo beveik 700 000 dolerių. Lygiai taip pat galėtum gyventi Teksase, kur oras toks pat ir viskas kainuoja perpus pigiau.

Jie galvojo persikelti gyventi arčiau pakrantės, bet negalėjo sau to leisti esant dabartinėms kainoms ir 7 proc. hipotekos palūkanų normoms. Paskutinį kartą jis prisiminė, kad tokios didelės palūkanos buvo po 2001 m. rugsėjo 11-osios teroristų atakos. Bet kokiu atveju dabar visur buvo benamių. Jų neįmanoma išvengti, nebent išsikraustytum iš valstijos.

Būtent taip pasielgė jo brolio Džeimso šeima, kai 2020 m. kovą Kalifornijoje buvo paskelbtas „karantinas“. Karantinas, paaiškino Džesis, buvo priežastis, kodėl nebeliko jo kirpyklos ir mėgstamo meksikietiško restorano. Tai, kad Demokratų partijos vyriausybė gali įsakyti mėnesiams uždaryti įmones ir mokyklas, jį pribloškė.

Trys Džeimso vaikai dabar mokėsi privačiose Arizonos mokyklose. Valstybė už jų mokslą mokėjo pagal naują švietimo taupymo sąskaitų programą. Sąskaitos taip pat apmokėjo jauniausiam Džeimso vaikui specialias korepetitorių pamokas dėl disleksijos.

Kai paskutinį kartą matėsi su Džeimso žmona Dženny, jai buvo diagnozuota metastazavusi melanoma. Stebėtina, kad jau 2,5 metų ji neserga vėžiu dėl imunoterapijos „Keytruda“. Gydytojai jai pasakė, kad jei diagnozė būtų buvusi nustatyta net penkeriais metais anksčiau, ji būtų mirusi.

Džeimsas sunkiai atpažino savo svainį Stivą, kuris, vartodamas naują vaistą nuo nutukimo „Wegovy“, numetė 40 kilogramų. Praėjusį savaitgalį jis net laimėjo piklių kamuolio turnyrą. „Kas, po velnių, yra „pickle ball“?“ paklausė Ripas. „Tenisas, bet su irklu ir „Wiffle Ball“, – paaiškino Stivas. Matyt, visi jį žaidė.

Jo 27-erių metų sūnėnas Džo įstrigo kelyje, kai jo Rivian elektriniame pikape išsikrovė akumuliatorius. Vietiniame prekybos centre neveikė nė vienas įkroviklis, todėl jam teko skambinti į avarinę tarnybą. Stivas paaiškino, kad Rivian gamino elektrinius sunkvežimius jupiams. Džo buvo nusipirkęs 10 000 JAV dolerių bendrovės akcijų, kai 2021 m. ji tapo vieša. Dabar jos buvo vertos mažiau nei 2 000 dolerių.

„Galėjo būti ir blogiau“, – pažymėjo Stivas. Džo turėjo draugą, kuris prarado tūkstančius dolerių kriptovaliutų platformoje FTX. Kitas buvo investavęs tūkstančius į neiškeičiamus žetonus, kurie dabar yra beverčiai. „Kas yra nekeičiami žetonai?“ Ripas paklausė.

„Pagal ChatGPT, – paaiškino Steve’as, – nepiniginiai žetonai yra skaitmeninio turto rūšis, kuri, naudojant blokų grandinės technologiją, reiškia unikalaus daikto ar turinio dalies nuosavybę arba autentiškumo įrodymą.“

„ChatGPT? Kas tai?“

„O, brolau, – atsiduso Džeimsas. „Tai bus ilga naktis.“

„Iš kur Džo ir jo draugai apskritai gavo tiek pinigų investicijoms?“

„Vyriausybė“, – atsakė Stivas. „Jie uždirbdavo po 1 000 dolerių per savaitę iš bedarbio pašalpos ir gaudavo tūkstančius dolerių skatinamųjų išmokų, kurių negalėjo išleisti iškyloms.“

Jo penkiolikmetė dukterėčia Madison buvo prilipusi prie savo iPhone, užhipnotizuota TikTok vaizdo įrašų. Paaugliai, kaip jis sužinojo, nebenaudojo „Snap“ ar „Instagram“. „O kaip dėl „Twitter“?“ – paklausė jis jos. „Tu turi omenyje X?.. Dėde Ripai, ar ketini balsuoti už Trumpą?“

Jis pasikrapštė galvą. Jis nebuvo tikras. Jis niekada nemėgo Donaldo Trumpo, bet viskas atrodė geriau, kai jis buvo prezidentas.

„Bet ar tau nerūpi abortai?“

Anksčiau jo žmona buvo paaiškinusi, kad Trampas į Aukščiausiąjį Teismą paskyrė naują teisėją, kuris jam miegant komoje, panaikino sprendimą byloje Roe prieš Vaidą ir atšaukė pozityviąją diskriminaciją priimant į koledžus. Geras apsivalymas. Bent jau buvo gerų politinių dalykų, kurie įvyko jam miegant.

Nesupraskite jo neteisingai. Jis buvo dėkingas, kad jis ir jo šeima liko gyvi. Tačiau dalis jo norėjo grįžti į pasaulį, koks jis buvo prieš ketverius metus.

4.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top