Pagaliau – G. Grinos vadovaujamas VSD sučiupo pirmuosius šnipus

Vilniaus apygardos teismui šiandien perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai šnipinėjimu prieš Lietuvos Respubliką pateikti mūsų šalies piliečiui R. L.

Šiandien Generalinėje prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje Valstybės saugumo departamento direktorius Gediminas Grina pranešė, kad ilgalaikės žvalgybos operacijos metu nustatyti asmenys, kurie nuolat bendravo su Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (BR GRU) slaptu darbuotoju. Žinodami apie jo ryšį su šia institucija jo pavedimu galimai rinko ir perdavė minėtai užsienio valstybės institucijai informaciją, įskaitant ir valstybės paslaptis apie Lietuvos kariuomenę, jos dalinius, strateginę reikšmę Lietuvos nacionaliniam saugumui turinčias valstybės įmones, jų veiklą, objektus bei juose esančius įrenginius.

Kaip informavo generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, VSD atlikus kriminalinės žvalgybos tyrimą, Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamente buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 119 str. 2 dalį. Tyrimą buvo pavesta atlikti Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams. Netrukus šnipinėjimo veikla įtarti asmenys buvo sulaikyti, šiuo metu jie suimti. Galimai jų įvykdytas nusikalstamas veikas buvo nutarta tirti atskirose bylose.

Komentuodamas ikiteisminio tyrimo eigą Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis sakė, kad šiandien teismui perduotoje baudžiamojoje byloje, be kitų duomenų, kuriais įrodinėjama kalinamojo nusikalstama veika, yra duomenų, leidžiančių įtarti, kad R. L., dirbdamas valstybės įmonėje „Oro navigacija“, savo kabinete slapta fotografavo ten buvusius dokumentus bei kitus objektus. Kaip įtariama, vėliau ši vaizdo medžiaga per slaptą BR GRU darbuotoją buvo perduota minėtai užsienio valstybės institucijai.

Atsakydamas į žurnalistų klausimus G. Grina pabrėžė, kad tam tikrų, kartais net ir neįslaptintų, duomenų visuma apie Lietuvos karinius dalinius ir strateginius objektus, nuolat juos atnaujinant ir sisteminant, tampa itin reikšminga ir jautria informacija, kuri gali būti bet kada panaudota siekiant pakenkti valstybės nacionaliniam saugumui ir stabilumui. Todėl demaskavus šią šnipinėjimo veiklą vykdžiusius asmenis buvo glaudžiai bendradarbiauta su Lietuvos kriminalinės policijos biuru ir Generaline prokuratūra, imtasi visų galimų, tačiau neviešinamų priemonių, kad nebūtų padaryta žala nacionalinio saugumo interesams.

Išsamesnė informacija apie kitą ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai šnipinėjimu pareikšti kitam asmeniui, bus pranešta vėliau, baigtą tyrimą perduodant į teismą. Tikimasi, kad tai įvyks artimiausiu metu.

Šaltinis: vsd.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
gudi giria

ima atlyginimus ir nedirba rimto darbo,o durnina Lietuva,nes patys ant pavadelio okupuota ta ju kontora ir tiek ziniu.

kremlius liepė

kremlius, saugodamas gerai dirbančią savo rezidentūrą – VSD, liepė „sugauti” vieną prasikaltusį šnipelį.
Čia pamoka kitiems šnipeliams: kremliaus rankos ilgos….

Kritikas Pikčiurna

Štai matote, kaip VSD darbui padeda LS padovanota LR Konstitucija, sudedamoji lovytė, čiužinys, kimštas lietuviškais klevo lapais ir importinės „granatos” bei „limonkės” iš prekybos centro! Taip ir toliau darbuokitės brangūs bičiuliai iš VSD, tik ant tos lovelės ir ant to čiužinio vėl neužsnūskite. Juk į jūsų naują rezidenciją jau investuota beveik pusė milijardo litų…

Kritikas Pikčiurna

P.S.
Esate tikrai brangūs!

SSaulius

O kaip su nekaltumo prezupcija?EŽTT net dėl Daktaro yra pasisakęs-kad tik teismas gali nuspręsti,ar žmogus kaltas,ar ne.O čia dovanėlė mūsų daliai-šnipą pagavom(nesvarbu,kad elektriką ar santechniką).Ir paaiškėjo ,galų gale,kas nutekino slaptą informaciją iš prezidentūros….

Ne šnipą,

o šnipštą. Jau tokių buvo: Kusaitė, Gatajevų šeima ir dar vienas kažkoks Jonelis.

Vilniete

O as maniau,kad tas snipas butinai tures buti is DK partijos.Pvz:gerb.seimo narys Varkala,arba gerb.seimo narys Matulevicius ir t.t.Apsirikau.

zemiausio rango technikas

turi savo kabineta ir fotografuoja gautus slaptus dokumentus. Matyt is direktoriaus gavo.
Tarp kitko maciau musu elektrikas savo kamaroj irgi kazkokia schema braize. Reikes pasidometi.

ruta

Prezedentura , kaldinkite medalius … Manau , kad daugiau zalos padaro Lietuvos politikai -vagys ir ne tik finansines , bet ir moralines , nes gerbti ir palaikyti sistema , kur karaliauja korupcionieriai , manau , neverta .Mano Tevai paaukojo savo gyvenima vardan demokratijos / politinis kalinys , tremtine ir man teko garbe gimti Sibiro platybese/ , kad kiekvienas turetu savo nuomone , teises , pareigas .Bet dabar Lietuvoje vyksta koks tai sovietinis- komunistinis -represinis , korupcinis miksas , kuri noretusi ispilti i srutu duobe …

hmm...

ar v4l nutekinta „slapta informacija”? :))

eri

nu tu matai pagavo ,terliu lipkiu santechnika-montuotoja kabelista,pagamins šnipa ,kaip iš Kusaites teroriste,gal jau kgb išnikai iš bulbyno i aplausas buvo atvare ,o gal rusu fsb

darbu imitacija

kad tik nesigautu snipstas is to snipo.

Kazin

jiems lengva tokiais juokdariais save zmonems pristatyti pastoviai?

jo,pagaliau

Bet čia pat ir susimovė prokuratūros ar kriminalinės policijos protai,techninės tarnybos patalpą pavadinę kabinetu,tuo,tikriausiai,pažerdami detalių apie kito įtariamojo užimtas aukštesnes pareigas,nes elektrikas,inžinierius neturi galimybių susipažinti su žvalgybas dominančiais dokumentais.Iškart ir iškyla klausimas,kuris bendradarbis jam perduodavo dokumentus kopijavimui? Matyt,tas kitas įtariamasis.
Kita vertus,įtariamieji sekti 3 metus,o vienas įtariamųjų belangėje sėdi tik metus.Išeitų,kad metus-kitus jis šėrė dezinformacija Baltarusijos KGB.Jei viskas taip ir buvo,nuoširdžiausi aplodismentai grifonams. 🙂

O Dievulėli,

jau antri po Jonikos… Tačiau visiems visiškai aišku, išskyrus galbūt tik poną Gryną ar aukščiausią valdžią, kad socialinė atskirtis Lietuvoje yra daug didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui nei tie šnipeliai, tikri ar apsimetantys.. Ale va atiduot, grąžint kas prisivogta vardan nacionalinio saugumo nėra kaip, ir gana, godulys neleidžia…

Historia est mater studiorum

Įdomu, ar Dekanozovas, pavyzdžiui, naudojosi šnipų teikiama informacija apie Lietuvos kariuomenę?

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top