Pagėgiai: savivaldybės Etikos komisija pasielgė „etiškai“ – uždraudė filmuoti savo posėdį

Liepos 1 dieną, Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje rinkosi savivaldybės tarybos Etikos komisija. Savo pirmajame posėdyje komisija nagrinėjo keturis prašymus ištirti Tarybos narių elgesį.

Kaip vyko šis komisijos darbas informuoti negalime, nes vos prasidėjus susirinkimui komisijos nariai balsų dauguma nubalsavo, kad žurnalistų salėje nebūtų. Vienintelis komisijos pirmininkas Edgaras Kuturys buvo prieš tokį sprendimą. Patys etiškiausi savivaldybės gyventojų patarnautojai nusprendė, kad apie etišką jų komisijos darbą žmonėms žinoti nebūtina.

Ir tokių atvejų, kai Pagėgius užsiėmę veikėjai bando apriboti žmonių teisę gauti informaciją, apie tai kas vyksta savivaldybės pastate, vis daugiau atvejų.

Etikos komisijos pirmininkas vėliau papasakojo, kad komisijos nariai atmetė prašymą nagrinėti klausimą dėl Virginijaus Komskio viešų ir privačių interesų supainiojimo, kuomet jis dalyvavo priimant sprendimą dėl jo atlyginimo pakėlimo.

Skundą komisijai pateikė ir pats Pagėgių meras, jis buvo nepatenkintas Remigijaus Kelnerio elgesiu viename iš Tarybos posėdžių. Mat R.Kelneris, kalbėdamas viename iš posėdžių, susimaišė ir vietoje vienos savivaldybės administracijos darbuotojo pavardės pasakė savo. R.Kelnerio elgesys buvo pripažintas tik svarstytu komisijoje, tačiau ar jis pažeidė etiką ar ne, konstatuota nebuvo.

Tokio pat rezultato sulaukė ir Donato Jančaro prašymas ištirti Kęstučio Komskio pasisakymus žurnalisto atžvilgiu paskutiniame savivaldybės Tarybos posėdyje.

Svarstytas buvo ir Tarybos narys Eugenijus Dargužas. Pasirodo, šis Tarybos narys valdantiesiems užkliuvo, kai formuojant tą pačią Etikos komisiją dalyvavo balsavime, kad į komisijos sudėtį būtų deleguotas A.Mackaus gimnazijos vadovas Vaclovas Navickas – E.Dargužo darbdavys. Šiuo klausimu taip pat apsiribota svarstymu komisijoje.

Taip atlikusi savo prievolę etiškiausia Pagėgių savivaldybės Etikos komisija savo darbą baigė.

Po susirinkimo Edgaras Kuturys sakė, kad tokiu komisijos darbu yra visiškai nepatenkintas, jei komisija taip dirbs ir toliau, E.Kuturys sakė svarstys galimybę iš jos pasitraukti. „Tokiame spektaklyje dalyvauti nesinori“, – kalbėjo Etikos komisijos pirmininkas.“

Akivaizdžius kai kurių Tarybos narių nusižengimus etikai, komisijos nariai paverčia kažkokiu tai žaidimu, lyg nieko tokio ir nebūtų buvę“, –baigė E.Kuturys.

Primename Pagėgių savivaldybės etikos komisijos sudėtį:

Pirmininkas Edgaras Kuturys
Kristina Dvarvytienė Tarybos narys
Alvidas Einikis Tarybos narys
Ligita Kazlauskienė Tarybos narys
Stasys Zakaras Pagėgių seniūnijos seniūnaitis
Vaclovas Navickas Pagėgių A. Mackaus gimnazijos direktorius

meslaisvi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top