Pagrindinis AfD kandidatas kelia bangas ir sako, kad ES yra „katastrofa Vokietijai ir Europai“

Europarlamentaras nuo AfD partijos Maksimiljanas Krahas (Maximilian Krah) ankstesnėse kalbose taip pat užsiminė apie Didįjį apkeitimą, ir todėl atsidūrė Vokietijos vidaus šnipinėjimo aparato taikiklyje.

Vokietijos spaudoje kilo kone isterija dėl antiimigracinės partijos Alternatyva Vokietijai (AfD) naujojo pagrindinio kandidato į Europos Parlamentą Maksimiljano Kraho.

Krahas laikomas priklausančiu etnonacionalistiniam partijos sparnui, bent jau taip jį vaizduoja oficialioji žiniasklaida. Jis taip pat skeptiškai vertina Europos Sąjungą, ir duodamas interviu savaitraščiui Junge Freiheit sakė, kad dabartinė Europos Sąjunga yra „katastrofa Vokietijai ir Europai“. Šis interviu duotas netrukus po to, kai šeštadienį Magdeburge vykusiame partijos suvažiavime jis buvo išrinktas pagrindiniu kandidatu.

„Mes gana aiškiai sakome: Dabartinė ES yra katastrofa Vokietijai ir Europai savo darbotvarkės ir struktūros prasme. Tačiau mes taip pat sakome: Turi būti epolitika, turi būti institucinis bendradarbiavimas, ir tai turi vykti naujoje tėvynių federacijoje,“ – Junge Freiheit kalbėjo Krahas.

„Norint pereiti nuo nepatenkinamos esamos padėties prie norimos būsimosios, teks susidurti su trikdžiais ir evoliucija; daugelis institucijų ir struktūrų tiesiog turės išnykti, kitos turės būti pertvarkytos. Šiam procesui apibūdinti terminas „ES iširimas“ (nėra tinkamas); jis skatina mūsų politinius oponentus neteisingai jį interpretuoti ir kurti insinuacijas. Atsižvelgiant į tai, aš jo nevartoju“.

Kitame vakar radijo stočiai Deutschlandfunk duotame interviu jis teigė, kad ES yra biurokratinis „monstras“. Anksčiau jis taip pat yra pavadinęs ES „Jungtinių Valstijų vasalu“.

Krahas pasisako prieš masinę imigraciją, pripažįsta etninius vokiečius

Ankstesni Kraho pasisakymai taip pat rodo, kad AfD rimtai žiūri į tokias temas kaip „Didysis apkeitimas“, apibūdindamas tuometinės kanclerės Angelos Merkel imigracijos politiką, 2018 m., jis paminėjo konkrečiai šį terminą.

„Repopuliacija“ – tai vyriausybės veiksmai, dėl kurių iš esmės pasikeičia tam tikros teritorijos gyventojų etninė sudėtis. (…) Didysis apkeitimas skamba šiurkščiai, bjauriai, nepatogiai. Didysis apkeitimas skamba kaip užpuolimai peiliais, prievartavimai ir islamizacija. Jis skamba kaip valdžios supratingumas smurtinių nusikaltėlių atžvilgiu ir prieš (šią politiką) nukreiptų protestų politinė diskriminacija. Taigi, Didysis apkeitimas skamba kaip A. Merkel Vokietijos realybė. Būtent todėl šis terminas turėtų būti tabu. Nes jis išreiškia tiesą“.

2019 m. jis pasakė kalbą, kurioje šnekėjo apie Vokietijos „etninius gyventojus“, lygindamas ją su Vokietijos „valstybės gyventojais“, sakydamas, kad tai nebūtinai yra tas pats. Pasak AfD politiko, Vokietijos etninė tauta yra „tikrasis suverenas“ Pagrindinio įstatymo prasme ir netgi galėtų šį Pagrindinį įstatymą panaikinti bei sukurti naują konstituciją.

https://www.youtube.com/watch?v=z9dKdGkMhzg

2018 m. straipsnyje rašoma, kad jis taip pat sakė, jog „dabartinė masinė imigracija nėra „moralinis imperatyvas“ padėti vargšams (ir) persekiojamiems. Tai yra beprotiškos idėjos, kad reikia padaryti Europą „įvairiaspalvę“ ir paversti Europos tautas mišria populiacija, įgyvendinimas. Tik kad imigrantai nesilaiko šios idėjos; jie nenori būti išsigimusios, įvairiaspalvės ir „įvairialypės“ populiacijos dalimi, bet atvyksta kaip kolonizatoriai“.

Krahas anksčiau yra sakęs, kad jis atmeta savo ir AfD partijos atžvilgiu terminą „konservatyvūs“, o AfD apibūdina kaip priklausančią „dešiniajam sparnui“.

Į AfD taikomasi

Nors per partijos konferenciją Magdeburge Krahas buvo išrinktas AfD Europos Parlamento sąrašo lyderiu, dėl savo pažiūrų jis jau pateko į Vokietijos kairiųjų liberalų ir įtakingo Konstitucijos apsaugos biuro (BfV) nemalonę. BfV vadovas Tomas Haldenvangas (Thomas Haldenwang) sakė, kad partijos konferencija patvirtina BfV įvardijimą, jog ši partija yra „įtariama grėsmė“ Vokietijos konstitucijai. Jis taip pat sakė, kad AfD nuosaikusis sparnas partijos konferencijoje nevaidino beveik jokio vaidmens, o kalbėtojai keturis kartus pavartojo terminą „Didysis apkeitimas“ ir propagavo „dešiniųjų ekstremistų sąmokslo teorijas“.

Kaip Remix News jau rašė anksčiau, Tomas Haldenvangas, kuris yra konkuruojančios Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) narys, perėjo į puolimą prieš AfD, keldamas nuogąstavimus, kad prieš AfD nukreipta vidaus žvalgybos agentūra ir naudojama siekiant neleisti partijai dalyvauti politiniame procese. Manoma, kad BfV siekia uždrausti šią partiją, o šią priemonę apsunkina tai, jog AfD šiuo metu yra antra pagal populiarumą partija šalyje – naujausioje INSA apklausoje ši partija surinko 23 proc. balsų.

Šią savaitę duodamas interviu savaitraščiui Junge Freiheit, Krahas atsakė BfV, tardamas: „Konstitucijos apsaugos tarnyba yra politinė institucija ir veikia būtent tokiu būdu. Čia siekiama nuo pat pradžių pakenkti konkurencijai. Mes taip pat pasisakysime už tai, kad šis ypatingas Vokietijos požiūris į valdžios apsaugą būtų išnagrinėtas Briuselyje ir kad pagaliau būtų užduotas klausimas: Ar tai iš tiesų suderinama su Europinėmis demokratijos ir valdžių padalinimo vertybėmis?“

Paklaustas, prie kokios ES parlamentinės frakcijos prisijungs AfD, Krahas atsakė: „Mes jau turime parlamentinę frakciją, priklausome Identiteto ir demokratijos parlamentinei grupei. Praėjusią savaitę buvau Romoje su Parlamento pirmininku Lorencu Fontana (Lorenzo Fontana), antruoju numeriu Italijoje ir vienu artimiausių Mateo Salvinio (Matteo Salvini) draugu“, – sakė jis.

„Iš karto sutarėme, kad mūsų bendras darbas Briuselyje, taip pat Berlyne, Romoje, Paryžiuje, Vienoje ir t. t., vis gerėja ir gerėja. Mūsų rinkėjai mumis pasitiki, o jų skaičiai rodo, kaip mums sekasi. Tikiuosi tvirto rezultato ir su juo susijusių galių modeliuoti parlamentą bei parlamentinę grupę.”

Pastaraisiais mėnesiais AfD populiarumas visoje šalyje išaugo: liepos pradžioje buvo išrinktas pirmasis meras, o birželio pabaigoje – pirmasis apygardos administratorius.

Šaltinis: Remix News

4.4 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top