Palangos parapijos tikintieji šokiruoti repo grupės vaizdo klipu

Tomas Viluckas | Laikmetis.lt

Viena garsiausių šalies repo grupių „Flying Saucer Gang“ paskelbė vaizdo klipą, kurio didžioji dalis yra nufilmuota Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Vaizdo klipe matoma, kaip atlikėjai repuoja prie altoriaus, repuojama iš sakyklos, taip pat pasitelkiama klausykla, po bažnyčia važinėjama su riedlente, o reperių rankose maišeliai, kurių turinį žiūrovai turėtų laikyti marihuana.

„Bažnyčia buvo pasirinkta ne atsitiktinai, tai religinis bei kultūrinis krikščioniško judėjimo simbolis, kaip ir repo muzikoje marihuana. Norėjome sutapatinti šiuos dalykus ir parodyti, kad tai puikiai dera kartu!“, – savo pranešime spaudai teigia „Flying Saucer Gang“. Ten pat pabrėžiama, kad atlikėjai juokauja.

Nenuostabu, kad vaizdo klipas susilaukė pasipiktinimo ir iš tikinčiųjų pusės.

Pavyzdžiui, viena iš feisbuko vartotojų rašo: „Marihuana bažnyčioje. Riedlentės. Nuogas kūnas ir klausyklos niekinimas. Ar tikrai nebėra jokių ribų tarp bažnyčios, kurioje skelbiamas Dievo žodis ir leidimų filmuoti tokio pobūdžio klipus? Labai norėtųsi išgirsti Palangos Švč.M.Marijos ėmimo į dangų parapijos klebono komentarą. Ar viskas remiasi į pinigus?
Taip, koncervatyvu. Taip, nepopuliaru. Taip, man tai svarbu.“ (kalba netaisyta – red. past.).

Spalio 6 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos feisbuko paskyroje pasirodė tokio turinio pranešimas: „Internetinėje erdvėje pasirodė kontroversiško turinio vaizdo klipas, kuriame veiksmas vyksta mūsų miesto bažnyčioje. Ne tik mūsų bendruomenės nariai, bet ir kitų miestų tikintieji pasijuto nuvilti ir įskaudinti pamatę, kad maldos bei susikaupimo vieta buvo panaudota šventovės sakralumui nederamame kontekste.

Turime pastebėti, kad šio vaizdo klipo autoriai pasielgė negarbingai, nes prieš gaudami geranorišką sutikimą filmuoti mūsų bažnyčioje, užtikrino atsakingus asmenis, kad filmavimo metu bus išlaikyta derama pagarba šventovės erdvei. Deja, tai nebuvo padaryta. Nei parapijos klebonas, nei jo atstovai su klipo scenarijumi, turiniu ir galutiniu rezultatu nebuvo supažindinti.

Meldžiame, kad Viešpats atleistų visiems šio incidento dalyviams. Tegul klaidos tampa proga taisytis.“

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Palangos parapijos klebonu Kęstučiu Balčiūnu, šis sakė, kad išvydęs klipą liko šokiruotas. „Mums parekomendavo draugas juos, sakė, pafilmuos keletą scenų ir viskas. Mes nei turinio, nieko nežinojome – pafilmuos, tai pafilmuos. Jie nei parodė, nei pasakė, ką ten filmuos, mus „išdūrė“. Va, imk ir pasitikėk jaunimu…Taip ir gavosi toks negerumas.“

Primename, kad tai ne pirmas tokio pobūdžio skandalas Lietuvos viešoje erdvėje.

Šių metų sausio pabaigoje visuomenėje plataus rezonanso susilaukė įvykis Šiauliuose, kai Kryžių kalne vyko belgų režisieriaus kuriamos juostos filmavimas, kurio metu mažamečių vaikų akivaizdoje buvo filmuojamas visiškai nuogas vyras.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis tuomet neigiamai įvertino susidariusią situaciją, taip pat pastebėjo, kad „tai gera pamoka visiems. Tikimės ir viliamės visų sąmoningumo ir atsakingumo“.

Šių metų rugpjūtį pasirodė dainininko Vaido Baumilos dainos „Apžavai“ vaizdo klipas, kuriame dažnai naudojamos scenos iš moterų vienuolyno gyvenimo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top